Evime su ana giriş noktasını nasıl bulabilirim?


8

Evimin görünen ana su hattı kapatma vanası yok. Genellikle su şebekesinin evin yapısına girdiği yerde bir kapatma vanası bulunur. Şimdiki evimde su ana giriş noktasının nerede olduğunu hiç bulamadım.

Garajımla birlikte döşeme seviyesinde olan daha düşük bir seviyeye sahip bir evim var. Diğer 2/3 veya ev bir tarama alanı üzerine inşa edilmiştir. Tarama alanını kontrol ettim ve su hattı giriş noktaları bulamadım. Su hatlarının evimde nereye yönlendirildiğini görmek mümkün değil, çünkü hepsi alçıpan ile kaplı duvarlara ve tavanlara gömülü. Garaj alanım, fırın alanım, su ısıtıcı alanım ve çamaşır odam bile alçıpan ile tamamlandı. Böylece su hatlarımın kaynak noktasının nerede olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.

Su ana, evin alt seviyesindeki levhadan gelebilir ve hemen görünmeden gizlendiği bir duvara girebilir. Evin çevresinde derin bir hendek kazmaya karar vermedikçe, hattın evin çevresinde zemin seviyesinin altına girmesi ve katlanamaması da eşit derecede mümkündür.

Şu anda evimdeki tüm suyu kapatmak istersem, su sayacının yakınındaki caddeden kapatmak için bir T-bar kolu kullanmalıyım. Su sızıntısı acil durumlarında bu ideal durumdan daha az olacaktır. Aile üyelerinin T-bar tutamağını bulabilmelerini ve suyu kapatmak için sokağa çıkmalarını beklemek mümkün değildir. Bu nedenle su ana giriş noktasını bulmak ve uygun bir kesme vanası kurmak istiyorum.

Eve su giriş noktasını bulma konusunda nasıl öneride bulunacağım. Ve umarım tonlarca alçıpanı sökmek zorunda kalmadan çalışan uygun bir yöntem vardır.

* Bazı Eklenen Yorumlar *

Su sayacı, kaldırım kenarından yaklaşık altı inçlik bir beton örtü altında sokaktan dışarı çıkar.

Su sayacı, evin uzak köşesindeki yolun en uç köşesinde bulunur.

Su şirketinin girdisi kaldırım kenarının yaklaşık altı inç üzerinde bitiyor !!

Ev ~ 1987 yılında inşa edilmiştir.

* GÜNCELLEME * Su ana giriş noktasını buldum !! Bu, birkaç hafta önce, küçük bir sızıntının başladığı kadar kötü korozyona uğramış su ısıtıcısının üst kısmından bazı demir boru yükselticilerini değiştirdiğimde bulundu. Gaz yakıtlı su ısıtıcısı, garajın yanından bir oyuğun arka köşesine oturur. (Cebri hava ocağı da bu oyuktadır). Tahmin edebileceğiniz gibi, bu oyuğa oldukça sıkı bir uyum. Su ana sisteminin, su ısıtıcısının arka kısmının altındaki beton döşeme tabanından çıkan 3/4 "bakır bir boru olduğunu buldum. Su hattını, dümdüğü bir iç duvara doğru yönlendiren hemen 90 derecelik bir dirseğe sahiptim. alçıpan ile duvara.

İşte düzenin kaba bir şeması.

resim açıklamasını buraya girin

Su ısıtıcısının arkasındaki duvarı açmak ve oraya bir kapatma vanası kurmak için çalışacağım. Ne yazık ki işten evde kalmak ve şehir yardımcı millet çıkıp su ana kapatmak var bir gün kadar beklemek zorunda. Su ana hattını T-bar sapımla kapatmaya çalıştım, ancak vana ile ilgili bir sorun var, çünkü her iki yönde de döndürüldüğünde suyu kapatmıyor. Valfi 90 derece dönme yönünde hareket ettirebildim, ancak suyun akışını durduran şans yok.


1
Evin kaç yaşında Sokak kenarından evinize giden düz bir çizgi olmalı ve en yakın temel duvarından geçmelidir. Bu en azından aramayı biraz daraltıyor. Zemin kirişleriniz, emekleme alanının üstünde yalıtılıyor mu?
ryanwinchester

1
Belki de folks @ digsafelyoregon.com/index.asp adresini arayabilir ve peyzaj için bahçenizi kazmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Tüm yardımcı programlarınızı bulabilirler.
ryanwinchester

1
Su sayacının nerede olduğunu biliyor musunuz?
shirlock evleri

1
Birisinin onu duvarlandırması tamamen mümkündür. İnsanlar her zaman böyle şeyler yaparlar, özellikle de su sayaçları ve kapatma vanaları bakılacak en güzel şey değildir. Shirlock doğru olsa da, sayacı bulursanız, giriş noktasını bulacaksınız.
Tester101

1
Su şirketi sayacın sahibi olduğundan, nerede olduğunu “bilmeli”. Onlara sor.
shirlock evleri

Yanıtlar:


11

Herkes para biriktirmek istiyor

İnşaatçılar ve kamu hizmeti şirketleri para israfında değildir, bu da ana hattın mümkün olduğunca düz ve kısa olacağı anlamına gelir. Bu sizin için büyük bir yardımcıdır, çünkü aramanızı daraltacaktır. Kaldırıma çıkın ve evinize bakın. Kaldırım kenarı ile ev arasındaki en düz, en kısa yolu belirlemeye çalışın. Şimdi hattın eve nereden girdiği hakkında genel bir fikriniz olacak.

Çizgiyi takip et

Çoğu durumda, tesisler, hatların daha sonra daha kolay bulunmasını sağlamak için yardımcı hatların üzerindeki açmada bir izleyici tel gömmektedir. 811'i ararsanız (ABD'de olduğunuzu varsayarsak, bu hizmetin diğer alanlarda da sunulduğuna inanıyorum), hattı sizin için bulmak için birini gönderebilmelidirler. Bu, hattın eve gittiği yaklaşık yolu gösterecektir.

Boruların donmasına izin verme

Bir su hattı olduğu için muhtemelen evinize don çizgisinin altına girecektir . Bölgenizdeki donma derinliğini belirleyebiliyorsanız, aramak için daha hedefli bir alanınız olacaktır.

İnsanlar aptal

İnsanların aptalca şeyler yapması, özellikle ne kadar aptal olduklarını bilmediklerinde nadir değildir. Su sayaçları ve kapatmalar çirkin ve kimse onları yeni yenilenmiş yaşam alanlarında istemiyor. Valfinizin duvarda olması mümkündür ve bulmak için bazı kaplama malzemelerini çıkarmanız gerekir. Dolaplara bakın ve erişim panellerine dikkat edin.

Keşke X-ışını gözleriniz olsaydı

Valfin olabileceğinden şüphelendiğiniz bir duvarı aramanıza yardımcı olabilecek birkaç araç vardır. Bir saplama bulucu, satın aldığınız saplama bulucusuna bağlı olarak duvarlardaki boruları bulabilmelidir. Bir metal dedektörü metal bir şey bulacaktır, bu da kullanışlı olabilir. Etmek için bir sürü paranız varsa, bir termal kamera boruyu duvardan görebiliyor olabilir.

Hizmet nereye giriyor?

Sorunun güncellemesini okuduktan sonra bina kodunu okuduktan sonra. O görünüyor olabilir hat binaya giren bir kapatma vanası olmadığını mümkün.

Uluslararası Yerleşim Kanunu 2009
P2903.9.1 Servis valfi. Her konut birimine su servisinin girişine yakın erişilebilir bir ana kapatma vanası bulunacaktır. Valf, hava alma deliği gibi drenaj veya ayrı bir drenaj valfi takılması için nominal akış kısıtlamasına sahip tam açık tipte olmalıdır. Ayrıca, su servisi yerel gerekliliklere uygun olarak kaldırım kenarından veya mülk hattından yapılmalıdır.

Buna göre, " servis girişinin yakınında " bir kapatma vanası bulunmalıdır . Ancak, çoğu durumda su sayacının da " servis girişine " yakın olması gerekir . Sizin durumunuzda, " hizmet girişinin " binada değil, mülkiyet hattında olması olabilir. Yani aslında evin içinde kapatma valfi olmayabilir.


Yorumlarınızdan sonra su girişinin nerede olabileceğini oldukça iyi tahmin edebilirim. Çizginin zeminde daha derin olacağına katılıyorum. Burada Oregon'da "vadi" bölgesinde çok fazla donmaz, bu yüzden hattın çok derin olmaması mümkündür. Sonuçta su sayacı ve sokak kapatma vanası, sekiz inç derinliğinde beton bir kapak ile küçük bir "kuyu" içine yerleştirilir.
Michael Karas

İyi bir nokta. Buradaki komşulara kapatma vanaları olup olmadığını sormak bir görev yapacağım. Tüm evler aynı zamanda benzer koşullarda inşa edildi.
Michael Karas

1
Bakılması gereken başka bir şey kanalizasyon temizliğidir. En azından benim evimde, kanalizasyon ve su hattı yan yana.
Steven

Oregon'daki don derinliği kıyıdan içeri doğru yaklaşık 5-20 inç arasında değişmektedir. 5: P
ryanwinchester'a

1

Su ısıtıcısının etrafına bakmayı deneyin. Evim Gürcistan kırmızı kilinde 1969/70 yılında beton bir levha üzerine inşa edilmiş ve su kesme vanası evin arka duvarında yaklaşık bir ayak kadar su ısıtıcısından yere yakın. Valfın kolu, benim durumumda, yan tarafa oturur, böylece tek gördüğünüz, kolun yan görünümüdür. Çamaşır makinesi bağlantısı bu tutamağın solundadır. Ben bu öğeleri aramak söyleyebilirim ve kesme vanasını bulacaksınız.

Ve evet, su giriş ve çıkışını pompalamak için kullanılan borular uygun eğriye eğilimli olmadığından, sokak metresinden düz bir çizgide olmalıdırlar.

Ayrıca düşünürseniz, kat planları büyük ölçüde yeniden şekillendirilmedikçe, bir su kesme vanasını bulmak ve kurmak için olağan yer, bir su ısıtıcısı ve bir yıkayıcı kullanacağınız yer olacaktır. ev.

Bir şey daha, su kesme vanası için mavi bir kol arayın ... ve eğer değiştirmek zorunda kalırsanız ... mavi bir tane kullanın! Soğuk su için mavi! ;-)

... umarım bu yardım!


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.