“Sonlandırma noktaları” nedir ve neden elektrik kaynağımda onlara ihtiyacım var?


10

Maryland'deki evimin dış tarafındaki elektrik tedarik hizmetimin incelenmesi, 3 sonlandırma noktasına ve iki topraklama çubuğuna ihtiyacım olduğunu söyledi. Alabileceğim topraklama çubukları ama bu sonlandırma noktaları hakkında hiçbir fikrim yok. Açıklayabilir misin?

Yanıtlar:


8

Sonlandırma noktaları, yardımcı programın kablolarını sisteminize bağladığı yerdir. 3 sonlandırma noktasına ihtiyacınız var çünkü çoğu ABD'de üç telli 240/120 bölünmüş faz hizmeti var: iki hots artı bir nötr. Toprak elbette sizin tarafınızdan topraklama çubukları veya (benim favorim) bir Ufer Topraklama (beton kaplı topraklama iletkeni) aracılığıyla sağlanır.

İşte genel hizmet sonlandırmasının bir fotoğrafı.

resim açıklamasını buraya girin
Büyütmek için tıklayınız


2
Direk "olarak düşünülebilir bağlanma noktası , değil" " sonlandırma noktasına ". Tipik olarak bir sayaç soketi veya yapının dışındaki bir bağlantı kutusu " sonlandırma noktası " olacaktır. Direği takarsanız ve besleyici kablolarını gevşek bırakırsanız memnun olabilirler, çünkü daha sonra hizmeti bağlamak için bir yere sahip olurlar. Bu yalnızca genel bir servis düşüşünde kullanılacak olsa da, bazı durumlarda geçerli olmayabilir. Tam olarak ne istediklerini belirlemek için servis sağlayıcı ile iletişim kurmak genellikle en iyi eylem yoludur.
Tester101

Resimdeki ekler direk değil sonlandırma noktalarıdır. Burada, elektrikçiniz resimde gösterildiği gibi direkten sarkmak için metre kutusundan besleyici kablolarını çalıştırır ve yardımcı program ekleri gösterildiği gibi yapar. Tabii ki, gereksinimlerini belirlemek için yerel yararlarına danışmalısınız, bu bir örnek olarak sunuldu.
Philip Ngai

Sadece herkesin bir genel servis düşüşü ile bağlantılı olmadığını ve servis sağlayıcısına sormanın, ihtiyaç duyduklarını sağladığınızı garanti etmenin en iyi yolu olduğunu belirtiyordum.
Tester101
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.