Kabin altı aydınlatmamı halojenden LED'e nasıl dönüştürebilirim?


4

Mutfağımızda, halojen 20 watt G8 soket ampuller kullanan dolap altı aydınlatma vardır. Mutfakta 300 adet olan 15 ampul. Onları 3 watt LED ampullerle değiştirmeyi tercih ederim.

Arama yapıyorum ancak çalışacak 120 volt AC G8 LED ampul bulamadım. Bulabildiğim tek kişiler aşırı büyüklükte. Bu . Ölü halojen ampullerimden birini, ampuller gibi 1.25 "çapa gelinceye kadar gazete şeritlerine sardım ve test ettim. Işık fikstürüne sığmayacaktı.

Tüm armatürleri değiştirmem gerekir mi? Piyasada birçok G4 LED ampul var, ancak çok az G8 ampul var.


halojen hattınız veya düşük voltaj mı? Çoğu G8 120VAC'dır.
HerrBag

Yanıtlar:


3

G8'lerin muhtemelen 120VAC, değil mi? Bu nedenle, LOW DC voltajına geçmeden LED ile değiştirmeyeceksiniz. Çoğu 24V'dur.

Kısılabilir LED (iyi bir özellik) istiyorsanız, kısılabilir bir sabit akım sürücüsüne ve manyetik bir transformatöre ve manyetik dereceli bir kısıcıya ihtiyacınız olacaktır. Standart bir karartıcı kullanabilirsiniz, ancak mevcut dalgalanma onu yakacaktır. (neden bildiğimi sor ...)

Alt çizgi .. soketleri çıkartın.


Evet, G8 soketi 120 volt AC'dir. Armatürlerin değiştirilmesi gerektiğinden korktum. Bilgi için teşekkürler.
Stephen Ostermiller

Rica ederim. Bir müşterinin undercab aydınlatması için araştırma yaptım. Sisteminizi 120VAC'de tutmanın bir yolu, ince transformatörleri yerleşik transformatörlerle kullanmaktır. Bir ampul soketi kadar göze çarpmayan değil. Ben şahsen LED ışık şeritlerine ve uzaktan transformatöre, sürücülere ve yüzücüye yaslanıyorum.
HerrBag

1
LED'ler sadece DC değil, her türlü uygulamada gelir.

1
@daniel LED sistemleri için geçerlidir. Şerit LED'ler için sadece 24VAC bir sisteme yerleştirdim, düzeltme şerit üzerinde (doğal LED'ler DC).
HerrBag

2
Sonunda, söküp değiştirmek daha az maliyetli olacaktır. Yeni fikstürler giderek daha sinir bozucu olacağını düşündüğünüz güçlendirme yerine uzun ömürlü ve amaçlı olacaktır.
Fiasco Labs

3

Az önce buldum Düz LED G8 3000K ampuller (Keşke onlar 2600K - 2700K) Menard's (Like HD) 'da bugün 9.99 $' a yeni bir ürün olarak ... 28.08.2013. Halojen ampuller için üretilmiş Puck lambalarıma uyuyorlar. Benimkini iade edeceğim çünkü çok sıcak bir renk, ama işe yarıyor gibi görünüyor ... Düşük dimmerde titriyor. Meridian adlı bir şirket tarafından yapılmıştır.


Not; Onlar 120V'lar ... doğrudan değiştirmeler.
Bryan

Ve kısılabilirdi. 25W için 18 LED.2.25W değiştirme. 190 Lümen'de 30.000 saat ... Bölüm CRI 82 ve arkasında yazıyor # 13132
Bryan

Bir test ampulüm var. Bu ampuller işe yarıyor. Onlar çok düz, bu yüzden ampul harika uyuyor. Renk sıcaklığı ve düşük yanıp sönme, WAF'yi (karım kabul faktörü) geçmez, bu yüzden tüm ampullerimi bunlarla değiştirmeyeceğim.
Stephen Ostermiller

Bu aynı ampuller şu anda Amazon'da mevcut: Landlite LED-G8-2018AMZ 2.2W G8 Bankası Warmwhite LED Ampüller - Aldığım test ampulünü "sıcak beyaz" olarak söylemelerine rağmen, Menard'ınkilerden aldığım soğuk beyazdı.
Stephen Ostermiller

0

Projelere iseniz, gibi bir şey bu harika bir başlangıç ​​noktası olabilir. Güç kaynağı, kabinin duvarla birleştiği yere geri yerleştirilebilir. Bazı kurulumlarda, kabin ile duvar arasında boşluk olabilir. Bunun gibi ürünler bir uçtan beslenir ve LED bölümleri arasında istenen uzunlukta kesilebilir. Renkleri kısılabilir.


Renkler etkileyici görünebilir, ancak bir sürüm denetleyicisi karartmanın yanı sıra yumuşak beyazdan gün ışığına kadar bir dizi beyaz ışığı ayarlamanıza izin verir. Tricolor'ların lümen / watt / ft için tek bir beyaz spektrumla eşleşebileceğini sanmıyorum.
HerrBag


0

Bu G8 LED Ampul sizin için çalışabilir:

Kule tipi G8 bankası 36 Yüksek Güçlü SMD LED'li JCD tipi LED Lamba. 100-130VAC çalışma, 360 derece görüntüleme açısı, 211 lümene kadar ışık çıkışı üretir. Alt zemin aydınlatması, masa lambaları, sarkıt lambalar, banyo makyaj ışıkları ve diğer vurgulu ve görev aydınlatma uygulamaları için puck ışıklarında bulunan geleneksel JC veya JCD bi pin 25W ~ 50W halojen ve xenon ampullerin yerini alır.

enter image description here

Bulunan bu ampuller kısılabilir değildir. LED ampullerle değiştirmek istediğim iki G-8 halojene sahip bir LG mikrodalga fırınım var. Kısılabilir olmadığını görünceye kadar bunlar göz önünde bulunduruldu. Mikrodalga fırında hi / lo anahtarları var. O yüzden bakmaya devam edeceğim.


Test ampulü geldi. Bu ampuller 3/4 inç çapındadır ve üste 1.5 inç (pimler dahil değildir). Dolap altı armatürlerime sığmayacak kadar büyük.
Stephen Ostermiller

Yazık. Sizinkini değiştirebileceğin üsleri yapan biri olmalı. Param için, şeritlerin sürekli parlamasını seviyorum. Bu diskler bir nokta kaynağı.
HerrBag

2
Bireysel ampullerle ilgili sorun, 120VAC'ı düşük DC gerilime dönüştürmek için devre sistemi ve ayrıca belirli miktarda ısı emici gerektiren gerçek LED'leri içermeleridir. Halojen ampulün tam boyutuna göre mühendislik yapmak zor ve pahalı olabilir ve bu boyutta yeterli ışık çıkışı elde etmek bile mümkün olmayabilir.
TomG
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.