Darbeli matkap ile bir vidayı nasıl kullanabilirim?


9

Bosch PSB 650 RE Darbeli Matkap aldım ve vidaları sürmek için nasıl kullanacağım hakkında bir sorum var. Onun birincil işlevi olmadığını biliyorum ama burada ve orada birkaç vida için çalışmalı. Vidalar için mükemmel bir manyetik adaptöre sahibim, matkabın sapında değişken bir hız kontrolü var ve anahtar düğmesine daha derin basarak dönüş hızını artırıyorum.

İşte benim endişem,

Bir vidayla test ettim, anahtar düğmesine hafifçe bastım ve vida yaklaşık yarıya kadar vidalamaya başladı, sonra vidalama durdu, matkap dönüyormuş gibi geliyordu, ancak vidayı daha da yerleştirme gücü yoktu. Biraz daha sert bastırdım, dönüyormuş gibi geliyordu ama olmadı. Daha fazla vidalamak için, hızı arttırmak için sapa daha fazla bastırmak zorunda kaldım ve daha sonra vidalandı.

Bu bir problem mi, yoksa böyle mi davranmalı? Matkap çalışırken vidalanabilir mi ama vidalamıyor mu, yeterli güce sahip değil mi?


Darbe sürücümü neredeyse tamamen vidalar için kullanıyorum. Binlerce vidayı benimkiyle kullandım ve binlerce tane daha süreceğim.
ryanwinchester

Yanıtlar:


5

Bu şekilde çalışması gerekir. Matkap, tetik üzerindeki daha az basınç matkap için daha az güç anlamına gelecek şekilde tasarlanmıştır. Bu olabilir Eğer çevirmeye çalışıyor ve son derece uzun süre başarısız olduğu halde tutmak olsaydı sürücüyü zarar, ama onun anlık sen açıklanmaz gibi eğer.

Kısacası - güzel soru ama çok endişeleniyorsun. :)

Evet - - Ah bu arada - aslında bu olduğunu tam olarak bu yüzden - bu ne için tasarlanmıştır. Cıvatalara ve vidalara ve matkap uçlarına tork uygulamak için tasarlanmıştır.


Bu bir etki unsuru değil. Bu bir var darbeli matkap .
SomeoneSomewhereSupportsMonica

4

Bir cevabın seçildiğini biliyorum, ama bence buradaki insanlar bir darbe şoförü ve bir darbe tatbikatını karıştırıyorlar

Bahsettiği Bosch modeline bakarsanız, bir çekiçli matkaptan bahsediyor - açıkça darbeli matkap, onlara İngiltere'de dediği şey.

O matkabı kullanmadım, ama bana göre mandren / bit dururken motorun dönmeye devam etmesi garip görünüyor. Kullandığım herhangi bir tatbikatta, bir şeyi çevirmeye çalıştığınızda her şey aşağı iniyor, ancak yeterli gücü yok.


1
Matkabın tork ayarları varsa mümkündür.
ryanwinchester

2
Evet, sadece modele baktım ve gerçekten bir darbeli matkap. Darbeli matkapla vidalama konusunda gerçekten bir sorun yoktur, ancak bunu yapmak için çekiç eylemini kapatırım.
ryanwinchester

Onlara İngiltere'de de çekiç matkap diyoruz.
Andrew Morton

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.