Zemindeki bu levhayı benzer parke zeminlerle değiştirmek mümkün müdür?


8

Önceki bir sahibi bodrum katıp spiral merdiveni kurduklarında, orijinal parke zeminlerin yanında kötü görünen bu tahtayı kurmuş olmaları gerektiğine inanıyoruz. Bu tahta, mevcut parke zeminlerle aynı seviyededir, bu kartı kurmak için parke zeminleri kesmiş olmalıdır.

ahşap döşeme yanında ahşap monte

Mevcut katın üzerine yeni zemin döşemeyi düşünüyoruz, ancak oradaki parke zemin şimdi oldukça iyi görünüyor, bu yüzden bir atık gibi görünüyor. Bu parçayı nasıl onaracağımızdan emin değiliz.

Resimde gördüğünüz mavi halıyı söküp bitirdik.


merak ediyorum, neden bu küçük halı parçasını kaldırdın?
shirlock evleri

Tüm parke zemin halı kaplıydı. Sonra biz halı çekti biz bulundu. Sanırım onu ​​kaplayan halıyı bırakabilirdik, ama mavi halıdan tamamen kurtulmak istiyoruz.
13'te dlamotte

Yanıtlar:


11

Kontrplak karenin nasıl düzeltileceğine dair uzun bir açıklama yapmak istemiyorum. Kontrplağı yakın bir maç parke ile değiştirmenin tamamen mümkün olduğunu söyleyeceğim. Bu işleme "dikiş" adı verilir. Kesilen odun parçalarını orijinal stagger'e geri getirmek için çıkarmayı ve ardından yeni ahşabı tekrar takmayı ve aynı zamanda kontrplakları çıkardığınızda kalan deliği doldurmayı içerir.

Ben parke döşeme 3/4 "kalınlığında, aynı şekilde kontrplak bekliyorum. Kontrplak kaldırılması ve açık bir şekilde yakın maç parke ile değiştirilmesi gerekir." Bu Old House sor "ile ilgili çok detaylı segmentler Daha sonra senin için bir bağlantı bulmaya çalışacağım, ancak TOH'a gidebilir ve parke zemin dikişi arayabilirsin.Bu biraz beceri ve Jobe'nin sabrı gerektiren zor bir iştir, ancak iyi yapıldığında, bir yama işi olduğunu pek söyleyemez

Senin için bir video bağlantısı bulundu .


1
Bu vid size kesim "kuyruk" kaldırmak için bir fikir verir. Sizin durumunuzda, daha büyük parçalar halinde dikiş yapacak ve ilerledikçe dilin üzerine çivileyeceksiniz. Bence fikri anladınız.
shirlock evleri

4
Dolap zeminlerini kontrol ederseniz, çıkarılabilen tahıl vb. İle ahşap bulabilirsiniz. Kolay olmasa da, eşleşmeyen tahıl bir dolapta daha az belirgin olacaktır.
mikes

iyi fikir mikes. Biraz daha fazla iş yapın, ancak aynı ahşap ve genişliğe sahip olduğunuzdan emin olun.
shirlock evleri
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.