Kapı menteşelerini boyamalı mıyım?


6

Bir kapı ve çerçeveyi boyarken kapı menteşelerini boyamak daha mı iyidir yoksa metal bir görünüme sahip olmaları için bunları çıkarmalı mıyım?

Yeni menteşelerle yeni bir kapı astım ve boyamak üzereyim. Gördüğüm kapıların çoğu menteşeleri boyanmış ancak bunun nedeni birisinin kapıyı boyamak için çaba sarf etmediği için mi yoksa daha iyi olduğu için mi?

Yanıtlar:


15

Menteşeleri boyamak daha iyi veya daha kötü olma meselesi değildir. Motife bağlı olarak, menteşe kaplamaları genellikle kapı veya döşeme rengini tamamlamak üzere seçilir. Örneğin: genellikle bronz kaplama / kapılar veya doğal ahşap kaplamalarla kullanılan pirinç metal kaplama. Krom veya fırçalanmış nikel donanımı beyaz kaplamalar / kapılar ile popülerdir. Menteşeler ve geçiş setleri çok sayıda farklı metal ve renkli kaplamaya sahiptir.

Menteşeleri boyamaya karar verirseniz, onları yerlerine boyamak için günaha karşı koyun. Bir menteşenin tüm yüzeylerini eşit şekilde boyamak ve vidaların yuvalarını doldurmamak zordur. Yerinde boyandığında, boya genellikle menteşe eklemlerini kurutup köprürse talaşlanır. Kapıyı ilk açtığınızda / kapattığınızda çiplenme eğilimi gösterir. Boya menteşelerini boyamaktan kaçınmaya çalışıyorum, ancak yeni boyadığımda, daha önce boyanmamış menteşelerden, onları çıkardım, iyice temizledim, sprey boya, vidalar dahil ettim.


5

Boyanmış menteşeleri görürsünüz, çünkü resim yapan insanlar acelecidir ve estetik bir karar yerine resimden önce menteşeleri maskelemek veya çıkarmak zor değildir. Estetik olarak, menteşeler, binanın evindeki cevabını iyi açıkladığı gibi, odanın görünümünü geliştirebilir.

Genellikle duvarlar ve kapılar için kullanılan boya tipinin metal menteşeleri boyamak için uygun olmadığını unutmayın. Menteşeleri boyayacaksanız, metale iyi yapışan bir boya kullanmak daha iyidir, bu nedenle talaş ve taze boyayı soymaktan kaçınırsınız.


2

Yeni bir kapı için, menteşeleri çıkarır, boyardım ve sonra tekrar yerine koyardım. Menteşelerin kapıya ve çerçeveye monte ettiği maskeleme bandını bile koydum, böylece boya tabakalarıyla kaplanmıyorlar. Pirinç menteşelerin görünüşünü seviyorum. Birisinin üzerine boya döktüğü zaman sevmiyorum - özellikle de yerinde.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.