Banyolarımızda idrar kokusuna ne sebep olabilir?


13

2006 yılında inşa edilmiş bir evde yaşıyorum. Temiz bir aileyiz ve evcil hayvanımız yok. TÜM üç bizim banyo "eski idrar" bir koku kokusu alıyorum. Ben ilk başta o sadece onun banyoda tuvalet eksik olduğunu düşündüm, ama hem kocam hem de ben diğer iki tuvalet aynı koku fark gün 3 yaşındaki oğlu var. Hepsini çamaşır suyu ile iyice temizledim. . Koku kalır. Bu bizim tesisatımızla ilgili bir şey olabilir mi? Evdeki sıhhi tesisatın temizliğini yapabilir miyiz?


Kuyu suyunuz ya da kamuya açık mı İlkbaharda, su tablası yükseldiğinde, bazı kuyular suyun biraz kokmasına neden olan ekstra mineraller alır. Klozetlerin geniş yüzey alanı, kokuların banyoyu doldurmasına izin verir.
Michaelkay

Kaynak hakkında bir fikir yok, ancak her fikstürdeki tuzaklar drenaj borusu kokularının odaya girmesini engellediğinden, drenaj tesisatı olmamalıdır. Düzenli olarak kullanılmayan drenajlar, özellikle de yer drenajları varsa, tuzakları suyla doldurmak için aralarında su akıtın.
bcworkz

Kaseden idrar sıçramak zorunda kalmazsınız. Her zaman otururum, benim kokmuyorum.
Mazura

3
Tahminimce koku idrardan kaynaklanıyor.
Tyler Durden

Ayakta idrar yapan erkeklerin bazen damlacıkların veya idrarın ana akıntıdan ayrıldığı ve yere sıçradığı bir "yağmurlama etkisi" vardır. İdrar tuvalet suyuna çarptığında da bir "sıçrama etkisi" olabilir, ancak modern, derin tuvaletlerde bu daha az olasıdır. Kocanız ana akıntıdan ayrılan damlacıkları göremese de, buna bakarım, halınızı temizler ve işemek için oturabildiğini görürdüm. Ayrıca, halı pedine veya alt zemine yapışmış lekeleri kontrol etmek için halıyı kaldırın.
Bulrush

Yanıtlar:


14

Ev sahibi olarak, sadece haftada bir veya iki kez tuvaletleri temizlemek / ovmaktan hoşlanmayan kiracılarım var ... yılda bir veya iki kez deneyin ... ancak bazen çağırırlar ve yıkadığımda tuvalet kokuyorlar. Bunu yaptığım her seferinde çözüm kiracılarla aynı oldu ... RIM'in altındaki klozet temizleyicisi ile temizleyin ve her yere yapışan şeylerden yaklaşık 5 veya 6 kez temizleyin ... hatta temizleyicileri değiştirin diğer hafta .. ama aynı günde değil (kimyasalları karıştırmayın) ...

Başka bir olasılık, çocuğun duvarlara işediğidir .. yıkayın.

Başka bir olasılık ... tuvalete yakın sıcak hava taban kanalları var ... belki çocuk eğlence için onlara pees ??? kapakları kaldırın ve bir göz atın ... Ben işemek sprey kaplı bir ızgara buldum ... bir misafir banyosu ... bir zamanlar.

Başka bir olasılık, tuvaletin altında kötü bir mühür veya mühür yoktur ... Kanalizasyon sistemindeki havayı ve suyu evinizdeki havadan ve sudan ayrı tutan, tuvalet altında bir köpük veya balmumu halkası olması gerekir. Temizleyicilerin çözmediği her sifonda 20 yılda bir idrar kokusu aldım ... zemin ve taban arasındaki boşluğu dolduracak kadar geniş olmayan bir köpük halkası olduğu ortaya çıktı. tuvalet ve her yıkamada - su geçtikten sonra kanalizasyondan gelen hava geçer. Tuhaf bir şekilde, hiç kimsenin farketmediği su sızıntıları olmadı.

Bunu kontrol etmenin tek yolu, zemin cıvatalarını gevşeterek, altında ne olduğunu görmek ve kaldırmak için tuvaleti çıkarmaktır ... Bunu yapmadan önce 3 normal balmumu halkası ve 3 ekstra kalın balmumu halkası satın almak isteyebilirsiniz ... böylece kaldırdıktan sonra istediğinizi seçebilirsiniz ... halkalar köpükse, bir ucun nasıl ezilebileceğini ve diğer ucun tam yükseklikte göründüğünü fark edebilirsiniz ... tam yükseklik, havanın geçebileceği ipucunuzdur. .. Şahsen köpük halkaları umursamıyorum (donanım mağazaları bunlar için balmumundan daha fazla ücret alıyorlar ... ama iyi bir uyumun olup olmadığını belirlemek daha zordur .. balmumu ile ... hepsi de çok iyi bir mühür elde edersiniz.

Son ve en az olası fikir, her tuvalet için havalandırma yığını ile ilgili bir sorun olmasıdır. İnşaatçınızın itibarını veya deneyimini veya şehir müfettişlerinin inşaatçıyı imzalamadan önce gözden geçirme konusundaki bakımını bilmiyorum ... ama ... duvarın arkasındaki duvarın üstündeki yığından net bir yol olup olmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz. çatıya tuvalet. Her çatı havalandırmasına hızlı bir bakışla başlayın (küçük baca zona içinden dışarı çıkıyor) ve aşağıya bakıp bakamayacağınızı görün .. yoksa bir kuş yuvası mı yoksa ölü bir yaratık mı var?


3

Bir kez bir arkadaşı ziyaret ederken onun banyo idrar gibi kokuyordu. Sonunda onu orada bulunan saksı bitkileri için izledik.
Her saksı bitkisi bir kap içindeydi ve zamanla su diğer saksıda birikmiş ve durgun / sümüklüydü. Biz dışarıda bu bitkiler kurduktan sonra daha fazla sorun yoktu - ama o aylardır bu koku sorunu ile mücadele olmuştu! Bunu aklınızda tutabilir ve kontrol edebilirsiniz.


3

Bu iyi inşa edilmiş ve bakımlı 25 yaşındaki evde üç yıl ve üç yıl boyunca yaşadık, bir tuvalet kapsamlı saatler içinde eski idrar gibi kokuyordu. Her şeyin iyi çalıştığını ve sızıntı olmadığını söyleyen bir tesisatçı çağırdık.

Sonunda tesisatçı geri gelip tuvalet çekmek ve balmumu halkası kontrol vardı. Hangi İNCE, ama tesisatçı tuvalet altında kötü vardı oldukça eski idrar çok olduğunu söyledi. (Belki kısmen tamamen düz olmayan yeni karo zeminden dolayı ama tamamen düz bir zemine sahip kimdir?)

Bu yüzden tuvaleti sıfırlamadan önce bunu çok iyi temizledi ve daha sonra normal bir "özlülüğün" orada tekrar fitillenmesini önlemek için tuvaletin ön 3/4'ünün etrafına bir silikon harç boncuk koydu. En sonunda! Koku yok! 200 $ tesisatçı fatura değerinde. Tabii ki, belki bunu kendin yapabilirsin, ama ben bir tesisatçı değilim.


Bu yüzden tuvaletleri karo zemine harçlıyorum; çok güzel görünüyor.
Mazura

1

Ne yaparsam yapayım bir yıl veya daha fazla kedi idrar gibi kokuyordu bir duş vardı. Etrafımda kokladım ve fayans derzinde fark edilmeden büyüyen bir kalıp olduğunu gördüm. Karo kahverengidir ve kalıp tam olarak harmanlanmıştır. Kahverengi ve biraz sümüksü görünüyordu. Sabun tabağının, küçük bir fark edilmeyen kısımda iğrenç bir kalıp tabakası olan duvara bağlandığına inanıyorum. Hafif temizleyici ve sirke ile temizledim. Bununla birlikte, bir haftalık duştan sonra geri gelebilir. Bu yüzden duş duvarlarını duş temizleyicisini ve fırçayı azaltan hafif bir küf ile sürekli temizliyorum. Bu kalıbı uzak tutar. Sonsuza kadar kurtulabileceğimi görmek için yakında soda, sirke ve sıcak su deneyeceğim.


0

Bu özel koku kesinlikle bir çeşit küf ile ilgilidir, muhtemelen tuvaleti özlediğinizde ve birkaç gün boyunca temizlemediğinizde büyüyen aynıdır. Sorunuzu okurken duştan veya lavabonun arkasından sızıntı yapmayı düşündüm, ancak 3 banyoda aynı probleminiz varsa bir bağlantı olmalıdır.

Çok nemli bir bölgede yaşıyorsanız, bu tür bir sorunla mücadele etmek çok kolaydır. Ağartıcı, çoğu kalıp türü için iyi bir çözümdür ve çok konsantre bir oranda kullanmak zorunda değilsiniz. Banyodaki her ıslak noktaya dikkat edilmelidir ve yüksek hava nemi seviyesine sahip bir yerde yaşıyorsanız, her nokta potansiyel bir ıslak noktadır. Dışarıda yağmur yağıyor olsa bile, pencerelerinizi olabildiğince açın, insanlar evleri dışarıdan daha nemli yapar.

İğrenç olabileceğini biliyorum, ancak kokunun tam olarak nereden geldiğini öğrenirseniz tonlarca temizlik süresinden tasarruf edebilirsiniz. Sıhhi tesisat ise, kokular geri gelmemelidir, ancak deniz kenarında veya çok rüzgarlı bir yerde yaşıyorsanız, olur.


0

Eureka! Banyo gelen güçlü bir "idrar" kokusu hafta sonra biz sonunda anladım! Sorunu hafifletmeye çalışırken, bozulmamış olana kadar klozet temizledim. Hiçbir erkek (veya erkek) banyo kullanarak ve yere işemek. Biz tuvalet mühür kontrol ve iyiydi. Su her zaman küvet ve lavabo tuzakları oldu. Her iki kanalda da kabartma tozu ve sirke karışımı kullandım. Dış yığın açıktı. Hiçbir şey kat kayıt amiss oldu. Tüm banyoyu temizledim, temizledim ve temizledim. Sonra yanlışlıkla sorunun medícine kabinde bir rafta bulunan açık bir B6 vitamini şişesinden kaynaklandığını keşfettik! İki aylık şiddetlenme ve hayal kırıklığından sonra kolay düzeltme. Umarım sorununuzu kolayca çözersiniz.


0

İdrar kokusuna küf neden olabilir.

Bizim banyo da kedi işemek gibi güçlü bir idrar kokusu vardı ve biz hiçbir evcil hayvan var. Koku aniden ortaya çıktı ve her gün daha da güçlendi! Bizim kabine .... düşük aradı ve neredeyse hiç kullandığımız küçük bir çekmece hani haddelenmiş bir ace bandaj oldu ama her yerinde kürk ve yeşil küf lekeleri vardı! Koku çok güçlüydü! Suçlu buydu. Eski as bandajını attığımız ve Lysoled yaptığımız için, koku neredeyse hemen ortadan kayboldu.


-1

Benim banyo da böyle kokuyordu, ama sadece eski bir fırçalayın. : P


-4

Çok eski evlerde, genellikle döşeme tahtaları ıslaktır (belirli bir alandaki nem miktarını ölçen el tipi bir cihaz vardır); Bu nemin idrar içerebileceğinden şüpheleniyorum ve deneyimlerimden, döşeme altında çok fazla küf olabileceğini biliyorum!

BTW, artık kimse "koku" kelimesinin bir fiil, bir isim (koku, koku, koku .......) değil "koku" olduğunu bilmiyor.


2
Genellikle eski evlerde döşeme tahtaları ıslak mı? Bulduğum bir şey hiç de iyi bir onarım herhangi bir ev tipik. Belki de kaçaklar, durgun su veya başka sorunlar varsa, durum böyle olabilir. Ayrıca, 2006 yılında inşa edilmiş bir ev 'çok eski' değildir. Ayrıca, bu soru 2 yaşında. Son olarak - Amerikan İngilizcesi Sözlüğü'ne göre, 'koku' karakteristik anlamına gelen bir isim olabilir. Burun kullanılarak farkedilebilen veya fark edilebilen bir şeyin özelliği - tatlı / güçlü / hoş olmayan bir koku. Bununla birlikte, cevaplarınızı dilbilgisine değil konuya odaklamalısınız.
Ben
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.