Dokulu bir duvar çizerken tavanda düz bir çizgiyi nasıl alabilirim?


9

Her iki dokulu duvar ve tavan arasında en iyi nasıl düz bir çizgi elde etmek için tavsiye arıyorum. Ressamın duvarın yaklaşık 1 / 8-1 / 4 inçini maskelediği, tavana paralel oldukça güzel görünen bazı yeni evler gördüm. Köşede maskelemeye çalıştım, ama kurbağa bant kullanarak bile her zaman korkunç görünüyor. Düz kenar elde etmek için herhangi bir teknik var mı?

Yanıtlar:


14

Asla bir şey bantlamıyorum ve insanlar evimde çizdiğim keskin çizgilere hayran kalıyorlar. Bunun için yüksek kaliteli açılı bir fırça kullanıyorum. Bilek yorgunluğuma ve odama bağlı olarak, bu teknikle soldan sağa veya tam tersi çalışıyorum. Bu kendi kendine öğretilir ve bunun için bir isim olup olmadığı hakkında hiçbir fikrim yok.

Fırçayı bol miktarda boya ile dolduruyorum ve daha sonra boyayı tavandan yaklaşık bir inç daha alta, yaklaşık bir ayak uzunluğunda duvara yayıyorum. Bu, damlamayı önlemek ve çalışırken fırçayı geri yüklemeye yardımcı olmak için boyanın büyük kısmını duvara yapıştırmaktır. Fırçayı tavanın hemen altındaki duvar boyunca çekiyorum ve kılların yerine düşmesi için yavaşça köşeye kaldırıyorum. Açılı fırça olmadan bu zor olurdu. Fırçayı, tavandan duvara, neredeyse duvara dik olan düzlemde daha fazla tutuyorum. Kıllar güzel bir düzene düştüğünde, çoğu kişi fırçayı sürükleyip uzun bir vuruşla duvarı boyayacaktı. Boyam bittiğini ve bunu yapmak için birden fazla sığ yay kullanmam gerektiğini buldum. Bu benim için tatmin edici değildi. Boyayı sürükleyip istediğim yere sürüklemek için sürüklerken fırçayı ileri geri oynatıyorum. Bu yöntemin anahtarı, sürükleyip ittiğiniz sırada fırçanın ucuna yüklenen boya miktarını kontrol etmektir. Bu yöntemin itme ve çekme eylemi ile, her iki vuruşta da boyayı ittiği için dokulu bir yüzey için harika çalışacağını düşünüyorum.

Çok yakından incelendiğinde, bitmiş kenar ona küçük bir düzensiz görünüme sahip olacaktır, ancak yalnızca çok yakın olduğunuzda görebilirsiniz. Normal izleme mesafesinden, küçük bir banyoda bile, çizgi köşeyi iyi tanımlayan net bir kenar gibi görünür. Önümüzdeki iki hafta içinde bir oda çizeceğim. Kimseye faydalı olursa, hızlı bir video çekebilir ve gönderebilirim.

Video eklemek için düzenlendi:

Video


Ne zaman resim yapıyorsun
Evil Elf

Adil olmak gerekirse, çoğu bantlanmış çizgiye yakından baksanız bile, düzensiz görünüm, kanama ve diğer kusurlar var.
gregmac

Ben de bu tekniği tercih ediyorum --- ama en iyi düz yüzeylerle çalışır, daha sonra saten gibi parlak yüzeylerle bozulmaya başlar. Bu bizim banyo boyama son zamanlarda keşfetti. Benim çözümüm: Bazı düzenli hobi boya fırçalarım (suluboya veya akrilikler gibi) aldım ve tekniği sadece süper küçük fırçalarla özenle çoğalttım. Hızlı ve ekonomik olmanız gerekiyorsa bu muhtemelen tavsiye edilmez, ancak bizimki küçük bir banyo, bu yüzden bu şekilde kenardan çıkmak için sadece birkaç veya üç saat sürdü. Ama şimdi çok keskin kenarlarım var.
elrobis

+1 İlk kez maskeleme ve serbest boyama ile gitmemeye karar verdiğinizde bir vahiy. Net bir köşeyi düzgün bir fırça ile boyamak şaşırtıcı derecede kolaydır. Artık tüm bu zaman maskelemeyi boşa harcamıyorum.
DA01

Buna kesme denir .
Mazura

2

Elf'in fırça tekniğinde +1.

Ekleyeceğim: küçük bir kazıyıcı kullanarak veya iç köşenin her iki tarafındaki dokuyu çıkarmak için kısmen açıkta kalan bir maket bıçağının dikkatli bir şekilde kullanılması.

Sonra tavan boyasını kasıtlı olarak duvara (1 "ya da daha fazla) boyayordum, sonra EvilElfs yüklü fırça ile geri dönün ve tavana doğru kesin.

Boyalı köşe arka kesimin sorunsuz akmasını sağlar.

Bu yöntemi trim ile de kullanıyorum, duvar boyası ile son arka kesimi yapıyorum


2

Eğer benim gibi iseniz ve tabanınızı kurtarmak için düz bir eliniz yoksa, burada yardımcı olabilecek birkaç ipucu vardır. İlk yöntem tavan boyunca bantlamak ve tavanınızı boyamak için kullandığınız tam rengi kullanarak duvar ve tavan arasındaki bant çizgisi boyunca ince bir kat uygulamaktır (bu bir bariyer görevi görür ve yeni duvar renginizin bandın altına sızın ve tavana geçin), kurumasını bekleyin ve ardından duvar renginizi boyayın.
Şimdi, sadece tavanınızı boyamadıysanız ve ihtiyaç duymuyorsanız / istemiyorsanız, başka bir yöntem ve genellikle yaptığım yöntem. Yine, duvarınızın tavanla buluştuğu çizgiyi bantlayın. Ardından, net bir boyanabilir kalafat kullanarak, bandın tüm kenarı boyunca ince bir kat uygulayın ve parmakla pürüzsüz hale getirin. Kurumaya bırakın ve kuruduğunda duvar renginizi boyayın. Bant çıkarıldığında keskin düz çizgiler olur! Mutlu resim !!


1

Ana katımızı boyama sürecindeyiz (ve evi satın aldığımızda daha ucuz patlamış mısır tavanlarını seçtik), bu yüzden acınızı hissediyorum.

Çoğunlukla Elf'in tekniğini kullanıyorum: kaliteli bir açı fırçası kullanın, tavanın yarım inç altında boşaltın ve ardından boyayı köşeye doğru itin. Hazırlık işinin bir parçası olarak, 1/4 "tornavida kullanıyorum ve tavan boyunca sürükleyerek patlamış mısırın ince bir şeridini etkili bir şekilde çıkarıyorum ve boya için bir çıkıntıya izin veriyorum.

Ancak, hangi doku ile uğraşıyorsunuz? Duvar ve tavanda aynı doku var mı?


1

Kesinlikle katılıyorum fırça ve bant ile boyamanın yoludur. Bununla birlikte, biraz çeşitlilik eklemek için başka bir seçenek önereceğim: Taç Kalıplama.

Ve bununla, dışarı çıkıp süslü profille 8 "açılı şeyleri almanız gerektiği anlamına gelmiyorum. Duvara düz bir şekilde çivilenmiş 2" bir döşeme tahtası bile tavana birazcık ekleyebilir detay bir oda. Bunu tüm yatak odalarında standart olan önceki evimizde (1929'da inşa edilmiş) yapma alışkanlığım var. Güzel, basit ve nispeten ucuz bir tasarım detayı olduğunu düşündüm ve duvarın üstündeki o köşeyi boyamanın güçlüğünü kurtardım.


1

Profesyonellerin bunu yapma şeklini açıklamak zor - ama işte gidiyor ...

Duvar renginin mavi ve tavanın beyaz olduğunu varsayalım. İlk olarak, köşeyi maviye boyayın ve köşenin tamamı mavi olacak şekilde beyaza bindirin. Bu mavi tamamen kuruduğunda, duvarda 1 "maskeleme bandı kullanın, üst kenarı köşeye olabildiğince yakın olacak şekilde tutun. İyi bir yapışma elde etmek için bandı parmağınızla aşağı doğru itin.

Bir sonraki mavi ile tavanın birleştiği yere mavi boyayın - yaptığınız şey mavinin tamamen kapatılmadığı bandın altına kaymasına izin vermektir. Kuruduktan sonra, bandın üzerine beyaz boyayın ve bandın üzerindeki tüm maviyi örtün. Kuruduktan sonra - beyaz maviyi kaplarsa, mükemmel bir çizgi için bandı YAVAŞÇA çıkarın.


1
Daha önce hiç böyle bir "profesyonel" görmedim. Sabit bir el veya boya kalkanı, bir sonraki işe geçmek isteyen bir ressamın araçlarıdır.
Tester101

Bant kullanmıyorum ama ilk seferde fazla boya yapıyorum, boşlukları dolduruyorum. Bu, kesmeniz için düzleştirilmiş, nominal bir kenar sağlar. Bir kez kesin; bant asla.
Mazura

0

Yukarıdaki yöntemleri denedim ve şansı yoktu. Bant çalışmadı ve açılı boya fırçası bir çizgi çizerken boyayı etkili bir şekilde aktarmadı. Sonunda bir sanat mağazasına gittim ve yaklaşık 3/8 inç genişliğinde ve son derece iyi bir ucuz sanat fırçası aldım. Tavan çizgisi boyunca serbestçe düz bir çizgi oluşturmak için bu fırçayı kontrol edebilirim. Daha iyi bir ressam olsaydım yukarıdakilerin işe yarayacağından eminim. Ama ara sıra yaptığım iş için, küçük ince fırça beni çok fazla hayal kırıklığına uğrattı.


0

"Kıpırdatmadan" Evil Elf'in tekniğinin bir varyasyonunu kullanıyorum. Boyayı iyi bir kanat fırçasının sadece ilk inçine yükleyin ve fazlalığı duvar / tavan geçişinin sadece birkaç inç altına yayın. Ardından kenarları yumuşatın ve düz bir çizgi çekin.

Genellikle onunla oldukça düz bir çizgi yönetebilirim, ancak bazen diğer her şeyden biraz daha yüksek olan 6 "uzunluğunda bir bölüm olan bir" yumru "elde ederim. yumuşak bir geçiş için yakın.

Tek bir ay önce tekniğimin bu videosunu YouTube'a yükledim ve bu soruyu yeniden keşfettim.


0

Pro ressamlar muhtemelen alay edecek ama birini kullanarak oldum bu yıllardır aynı ped ile ve benim tavan hatları bana iyi görünüyorsun. En son hangisinin boyanacağına bağlı olarak tavan hattında veya duvar hattında kullanıyorum. Sadece çizginizin birkaç santimini başlatmanız ve daha sonra damlamayacağını bildiğinizde silindirleri indirmeniz gerekir. Anahtar boya ile aşırı yüklenmemesi ve silindirlerin üzerlerine boya bulaşmamasını sağlamaktır. Kısa bir süre sonra şekerleme rulosu veya fırça ile geçtiğinizden ve mümkün olduğunca kenara yaklaştığınızdan emin olun.

resim açıklamasını buraya girin


Asla "aşırı yüklenmiş" ve "yeterli boya" arasındaki ince çizgiyi bulamıyorum. Biraz deneme yanılma işleminden sonra, çok daha kolay bir kanat fırçası kullandım, ayrıca ped doldurma için ödeme yapmak zorunda değilim. Ama hey, eğer senin için işe yarıyorsa, harika!
Doresoom

Hala orijinal pedindeyim! Kullandıktan sonra sadece suyla yıkayın. Yüklemek için, rulo tepsimdeki boyanın üzerine dikkatlice oturuyorum ve daha sonra ruloya veya tepsiye biraz ovuyorum. Kesinlikle bir kanat fırçasını denemek istiyorum, çünkü bu rulo pencere döşemesi için iyi çalışmıyor, hemen hemen sadece uzun düz çizgiler için kullanın.
dotjoe
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.