Yalıtımsız bir garaj için en iyi ısıtıcı tipi nedir?


9

Son zamanlarda yaptığım bazı mobilyalara leke ve poliüretan uygulamayı planlıyorum. Yalıtımsız garajım için hem poli sertleşmeye yardımcı olmak hem de çalışırken kendi rahatlığım için bir alan ısıtıcısı almayı düşünüyorum.

Ne tür bir ısıtıcı en iyi olurdu? Elektrik? Gazyağı? Havalandırma yapmayı düşünmüyorum, o zaman bu nasıl bir şey oluyor? Bir arkadaşım, radyant bir ısıtıcının yalıtılmamış alanlar için en verimli olduğunu belirtti. Bu doğru mu?

GÜNCELLEME: Elektrikli bir seramik ısıtıcı kullanmaya karar verdim. Lowe'de bu Bionaire seramik kule ısıtıcısını 40 dolara aldım ve nasıl çalıştığından oldukça memnunum:

alternatif metin

Dün gece düşük 20'ler düştü ve ben sadece bir t-shirt ve fanila kapalı kapı ile garajda rahat. Hızlı ısınır ve istenen sıcaklığa ulaştığında otomatik olarak kapanır. (Garajı 70 ° F'ye kadar alabilmek için yeterli güce sahip olduğunu düşünmeme rağmen.) Eski bir sweatshirt giyip kapıyı bir ayak kadar çatlattığımdan eminim havalandırma için iyi olurum çok. Bu ısıtıcı için nominal güç çıkışı 1500W, ancak kutuyu açmak ve öğrenmek için kılavuza bakmak zorunda kaldım - ambalajın üzerine hiçbir yerde yazılmamıştı.

Güç derecelendirmesine rağmen yalnız gitmek değildir - bazı öneriler almak veya bazı değerlendirmeleri okumak. Bu Optimus ısıtıcıyı ilk yarı fiyatına aldım ve aynı güç çıkışına sahip olduğunu iddia etti. Bununla birlikte, ısının doğrudan önünde durduğunu zar zor hissedebiliyordunuz. Lowe'ye geri döndü.


4
Bazı kaplamaların yanma çıktısına iyi tepki vermediğini unutmayın. Yani muhtemelen gazyağı kullanmak istemiyorsunuz.
Jay Bazuzi

2
kesinlikle, Jay iyi bir noktaya değiniyor. Dumanlar ve bir Gazyağı brülörü kesinlikle iyi bir kombinasyon olmaz.

Yanıtlar:


6

Havalandırmaya sahip olmayacaksanız (ki tekrar düşüneceğim .. leke ve poliüretan kullanmak oldukça kokmuş malzemelerdir, lil hava kötü bir baş ağrısından ve yanlışlıkla rahatsızlıktan kaynaklanan potansiyel sağlık sorunlarından kaçınmanıza yardımcı olabilir) en iyi. Gazyağı ısıtıcıları zaten kokulu bir duruma katkıda bulunacak ek dumanlar üretecektir. Elektrikli bir model için gidip, mobilya parçasından olabildiğince uzak tutacağım. İşte elektrikli ısıtıcılar hakkında iyi bir sayfa. Sadece leke ve poli ısınırsa koku ve potansiyel dumanlar nedeniyle bir çeşit havalandırma yapmayı düşünürüm, muhtemelen soğuk olduklarından daha fazla duman çıkarırlar.


Havalandırma üzerinde iyi bir nokta. (Her ne kadar bahse girsem hatamı çok çabuk çözerdim :)) Garaj kapısını kırırsam bir ısıtıcıdan ne kadar daha fazla güç çıkış kapasitesine ihtiyacım olacak?
Doresoom

@Doresoom Muhtemelen yükseltmeye ihtiyacınız olmayacak. Garajımda elektrikli torpido ısıtıcılarından birine sahibim ve kışın ortasında (Ohio'da) Çatlamış bir garaj ve hava dolaşımını sağlamak için bir fan üfleme ile iyiyim. Eminim o kadar verimli değilim ama gerçekten o kadar uzun süre dışarıda değilim ve torpido ısıtıcı beni sıcak tutmak için 110V'luk bir prizden yeterince ısı pompalar ve fan hava akışını sağlamak için yeterlidir. Ben 2 araba garaj var, garajınızın ne kadar büyük olduğundan emin değilim.

Isıtıcınızın watt değeri nedir?
Doresoom

@Doresoom ... biliyorsun gerçekten emin değilim!? Bu eski, eski bir birim ve oldukça ölümcül bir dövüş ... Hiçbir bilgi hala üzerinde olduğunu sanmıyorum.


3

Dondurucu havalarda yalıtımsız alanlarda projeler üzerinde çalışmak için çok fazla zaman harcadım ve size dış mekan sıcaklığı 50F'nin altındaysa, elektrikli iç mekan tarzı radyant veya seramik ısıtıcıların çoğunun neredeyse değersiz olduğunu söyleyeceğim. Eğer ılık bir kış mevsimi yaşıyorsanız, temelde aşağıda yazdıklarımı göz ardı edebilirsiniz.

Gerçekten donmak istemiyorsanız ve orada büyük bir boya / bitirme işi yapmıyorsanız, bir propan ısıtıcı kullanmak en iyi sonucu verir - radyan ısıyı tercih ederim, ancak fanlı herhangi bir gaz ısıtıcısı en iyi şekilde çalışır, maalesef oldukça pahalı. Propanın yakılması biraz yoğuşmaya neden olur, bu nedenle ayrıntılı bir son işlem yapmak istiyorsanız gazdan kaçınmak isteyebilirsiniz.

Bir not - uzayda çok fazla boya veya bitirme işi yapıyorsanız, elektrikli bir ısıtıcı en iyisidir, ancak soğuk bir dükkan alanını ısıtmak için yeterince ağır bir ısıtıcı almak spendy alabilir. Temelde elektrik gidiyorsanız ... elektrik faturanızın stratosferik olmasını önlemek için 240v ısıtıcı bulmaya çalışın.

Bu site, bir garajda şahsen kullanacağım ısıtıcı tiplerini satıyor.


1

Bir gazyağı ısıtıcısı elektrikli bir marş motoruna sahiptir ve kullanımı çok kolaydır. Manuel sıcaklık düzenlemesi vardır. Düzgün havalandırma için yeterli havaya ihtiyaç duyar, ancak iki araçlık bir garaj için bile yeterli sıcaklık sağlayabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.