İzinsiz bina yapmanın sonuçları nelerdir?


9

Birisinin gerekli izinleri almadan bir ev inşa etmeye karar verdiğini varsayalım. Olası sonuçlar nelerdir?

Kaygan işçilikten veya yapı, yangın ve kanalizasyon güvenliğini göz ardı etmekten bahsetmiyorum. Ben genel olarak kod gereksinimlerini karşılayan veya aşan, ancak "uygun kanallar" geçmeden kaliteli iş yapmak hakkında konuşuyorum.

(Eminim daha fazla içerik isteyeceksiniz; isteyin ve daha sonra düzenleyeceğim.)


4
Binayı yıkmak için dava açılmasından, hiçbir şey olmamasına kadar her şeyi duydum. Muhtemelen bölgeye, ne kadar aydınlık olduklarına ve kod ihlalinin ne kadar berbat olduğuna bağlıdır. TL; DR: daha fazla bağlam ... merakımızı uyandırdın.
Niall C.

2
Evet. Çok değişir. Örneğin, ABD'deki özel ilçemde, evin bölümleri "kırmızı etiketli" olabilir, bu da evi satmadan veya çok fazla zaman geçmeden önce harekete geçilmesini gerektirir.
Mike B

2
Ormanın boynunda, kasaba bir doluluk izni vermeyecek ve yapıda yaşayan kimseyi yasaklayamayacak. Buna para cezaları ekleyin. Enerji şirketi, bir Ana Elektrikçi izni olmadan daimi bir hizmeti bağlamayacaktır. Eğer kurallara uymazsanız çok fazla hastalık size düşer. İzinleri alın ve kendinizi çok fazla baş ağrısından kurtarın.
shirlock evleri

1
Çevredeki mahallelerde birkaç follies. Kısmen inşa edilmemiş garajlar, sahipler binlerce vakıf kurduktan, çerçeveledikten, bağlanma yapısını ortaya çıkardıktan sonra durup vazgeçen bitmemiş veranda çıkıntıları yaptı. Yerel olarak, onu yıkmanız gerekmiyor gibi görünüyor, ancak bitirmek için bir izin alamıyorsunuz ve muhtemelen yıkmak için bir izne ihtiyacınız var. Ayrıca sigorta kapsamında olamaz, bu nedenle içerdiği mallar sigortalı değildir.
Fiasco Labs

Demek istemiyorsun - Yakalanırsam
Alaska Man

Yanıtlar:


11

Bu, tam olarak yaşadığınız yere bağlıdır. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok olası sonuç vardır:

  • kötü bir şey olmaz
  • para cezasına çarptırılabilir
  • ev yıkılabilir ve bunun için ödeme yapmanız gerekir
  • daha sonra "uygun kanallardan" geçmek zorunda kalacaksınız
  • evi satmaya / kiralamaya / sigortalamaya çalışırken küçük veya büyük sorunlarla karşılaşacaksınız

Ayrıca, kodların tam olarak bulunduğunuz yere özgü bazı sınırlamalar getirebileceğini unutmayın. Örneğin, zemine olan maksimum yükseklik veya basınç, bazı sertifikalı devlet kuruluşlarından onay gerektirebilir.

Bu yüzden prosedürü görmezden gelirseniz aşağıdakiler olabilir. Evinizin elektrik gücü veya zemine baskı ile sınırlı olacağını bilmeyeceksiniz (çünkü veriler bundan sorumlu kuruluşla irtibata geçene kadar açık bir şekilde mevcut değildir) ve yalnızca çok geç olduğunda sorunlarla karşılaşırsınız - böylece evinizi düzgün bir şekilde ısıtamayacak veya çok fazla baskı uygulayacak ve çökecek ve hatta çevredeki binalara zarar verecektir. Ya da komşularınız size karşı bir dava açabilir, çünkü eviniz topraklarında çok yoğun gölgeler çıkarıyor.

Sonuç olarak - bulunduğunuz yerdeki kalifiye bir uzmana danışın. İzinsiz inşa etmek Çok Kötü İdea ™ olabilir.


Sınırlamalar hakkında konuşmak için +1. Örneğin benim kasabamda çitlerin nereye kurulacağı ve ne kadar yüksek olabileceği konusunda sınırlarımız var. Onları izniniz olmadan kurarsanız, bizden caddede bir adam gibi yaptıysanız ve parametrelerde doğru değilse, kasaba onu kaldırmanıza ve baştan başlamanıza neden olacak: $$$$. Yani, sadece "topraklarınız üzerinde ne istersen yap" değil.
Tommy

5

Sadece başkalarının söylediklerini eklemek için, sonuçlar aşırı olabilir ya da olmayabilir. Kontrolünüz dışındaki birçok faktöre bağlı olacaktır. Ancak, her şeyin kodlandığına inandığınızdan, yüksek kaliteli işlerin yapıldığından, bunun yeterli olacağını düşünmeyin.

Buna izin veren makam ve işin kodlamak için gerçekten yapıldığını kontrol edecek bina müfettişi açısından bakın. İzinsiz bina yapmanın sonuçlarından biri, hiç teftiş yapılmamasıdır. Bir bina müfettişi geri dönebilir ve işin kodlamak için yapıldığından emin olabilir mi? Bazen, şeyleri ayırmadan değil. Ve bir bina müfettişi zamanlarının boşa gittiğini görmekten mutlu olmayacak. İşinizi geçirmeyi seçmesi gereken kişiyi mutsuz etmek ister misiniz?

Bunun da ötesinde, uygun izinleri almakla uğraşamayan kişinin de önemli bir şeyin üstünden atlamış olabileceği varsayımı olabilir.

Mesele şu ki, uygun izinler olmadan işi yapın ve ince işçiliğinizi serbestçe sipariş etme yetkisine sahip olan çok tahriş olmuş bir kişi yaratma riskiniz var.


0

Ev sigortası şirketiniz öğrenirse, yangın sigortası kapsamında değilsiniz ... özellikle odun sobası eki vb.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.