Duş perdesi çubuğunu asmak için bir dübeldeki alçıpan dübelini kullanabilir miyim?


5

Yaylı / standart perde çubuğunu değiştirmek için eğri duş perdesi çubuğunu asıyorum. Çubuk alçıpan ankrajlarla (her biri 3 adet) geldi ve ankrajlar için delik açmaya başladım. İlk delik, problem yok, 2. ve 3. delikler saplamaya benziyor (çok daha fazla direnç ve talaş). Muhtemelen söyleyeceğiniz gibi, ev onarımı konusunda acemi biriyim ve sorum ise alçıpan çapalarını saplamada kullanabilir miyim? İlk deliğe kolayca oturması için bir çapa alabildim, ancak aynı matkap ucuyla yapılmış olsalar bile diğer iki delikten alamıyorum. Baska öneri? 2 saplama deliği için ahşap vidalar kullanabilir miyim ve alçıpan ankrajını diğer için tutabilir miyim? Saplama deliklerini alçıpan ankrajına uyacak şekilde büyütebilir miyim?

Üç delik üçgen şeklindedir: 2 üstte yaklaşık bir inç ve üstte üçüncüsü üst delikler arasında yaklaşık bir inç.

Yanıtlar:


7

Doğrudan bir saplamanın içine yerleştirilmiş olan ahşap vidalar, alçıpan ankrajlarından birçok kez daha güçlü olacaktır. Bir dikmeye çarptığınızda, bir vida kullanın. Sadece alçıpandayken, bir alçıpan demiri kullanın.

Zayıf plastikle değiştirmek için güçlü ahşabı delmek bir anlam ifade etmiyor.

Gerçekten sadece çapa kullanmak istiyorsanız, bir saplamaya sürülebilir metal çapalar yaparlar, ancak açıklamaları:

Önceden delme gerektirmez - ahşaptan bir dikmeye çarpsanız bile doğrudan alçıpanın içine delinir . Kendiliğinden delinen diğer alçıpan dübellere göre daha kolay başlar.

Kelimeyi bile vurguladım.

Damızlık çözücü
(kaynak: easyanchors.com )


Sadece vidaya vidaya ihtiyacınız olduğuna katılıyorum. Vidalarla başlarsanız, geriye dönüp vida takmazsanız ankrajı ekleyebilirsiniz. Çapa ve HIT saplama ile başlarsanız, vidayı sürmek için dağınık bir noktaya sahip olursunuz, böylece metal dübel kullanmak daha sonra gereklidir
HerrBag

Doğrudan cıvataya vida kullanıyorsanız, paslanmaz bir vida bulmaya çalışın. Duşun yüksek neminde paslanmaya karşı dayanıklı olacaktır. Yerel ev merkezinizde onları yoksa, bir tekne tedarik merkezini deneyin.
mikes

Bu çapaları kullandım ve saplamayı çarptım - sadece çapaları kırarım. Hiçbiri aslında hiçbir şey yapmadı, ancak kuru duvarı çiğneyin ve bir dikmeye çarptıktan sonra bir karmaşa bırakın.
Alex

0

Kavisli stil duş perdesi çubuklarının duvara montaj vidalarının üzerine çok fazla büküm tipi tork koyduğunu unutmayın . Bunları damızlıktan başka bir şeye monte etmek istediğimden pek emin değilim.

Bu duş perdesi çubuklarının pek çok kurulumunu motel ve otel odalarında birkaç yıl önce popüler olduklarından beri gördüm. Neredeyse hiç istisnasız, çubukların çok sarkması ve duvar bağlantılarının ciddi şekilde tahrip olması. Bu nedenle destek dirseklerinin güvenli ve sağlam bir desteğe monte edilmesini sağlamak için adımlar atacağım. Sadece bir tür ankraj ile alçıpanın içine monte ederseniz, daha sonraları duş perdesini hareket ettirirken uygulanan basınçtan biraz suistimal ettiği için mutlu olamayacağınızı tahmin ediyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.