Bir mutfak lavabosunun etrafında uygun kalafatlama türü nedir?


9

Lavabomun etrafındaki doldurma yıpranmış / çürümüş ve düzgün bir şekilde kaldırdım, ama ne tür bir kalafat kullanacağımı araştırıyorum ve birçok farklı tür var gibi görünüyor, bu yüzden biraz emin değilim ne yapalım.

Mutfak lavabosu için hangi tip kalafat kullanılır (mutfak lavabosu ile tezgah üstü arasındaki boşluk) Kalafatlamaya ek olarak başka bir şey uygulanması gerekiyor mu?


Birden fazla sorunuz varsa, birden çok soru sormak en iyisidir. Bir grup soruyu birlikte tek bir gönderiye yapıştırmak sorularınızı yanıtlamayı zorlaştırır. Lütfen # 2 ve 3'ü ayrı sorulara bölmeyi düşünün. # 1 yanıtlanamayacak kadar geniştir ve daha fazla odaklanmak için düzenlenmelidir. "Lavabomun etrafında ne tür kalafat kullanılmalı?"
Tester101

@ Tester101 Soruları böldüm, umarım forumları spam yapıyormuşum gibi görünmez.
MarkE

Gerçek lavabo için mi? Lavabo ve tezgah alanı gibi mi?
DMoore

Lavabo ve tezgah arasındaki boşluğu giderin.
MarkE

@MarkE Çok fazla soruyu önemsemiyoruz, istediğiniz kadar sormaya çekinmeyin. Umarım aradığınız bilgiyi alırsınız.
Tester101

Yanıtlar:


6

% 100 silikon berrak bir kalapaya ihtiyacınız var ve bir lavabonun yakınında olduğu için küf dayanıklı bir şey alacağım.

Lavabonun karşı bağlanması ve sıcaklık değişimi ile esnekliği için silikon.

Açıktır çünkü lekelenme sorunlarını yoldan çıkarmak istemezsiniz. Ayrıca yolda kalafat eklemeniz gerekiyorsa - açık maçlar temizleyin.

GE Silikon II

Bunu neredeyse her şeyde kullandım.


2
Neden net olması gerekiyor ?
Tester101

1
Açık - çünkü lekelenmeden dolayı renk hasarı olması daha az olasıdır. Evet beyaz bir lavaboya beyaz kalabilirsiniz ve bunu yaptığınızda iyi görünecektir. Ama bu beyaz kalafatın üzerine biraz yağ veya kahve bulaşabilir ve aniden lavabonuzun etrafında bej kalafatınız olur. En iyi uzun vadeli çözümlere bakmak.
DMoore

Tamam sanırım insanlar siyah kalafat ile boyama / renk değişiklikleri olmadıkça siyah bir lavaboya siyah kalafat gidebilir.
DMoore

Bunlar iyi noktalar, cevabınıza dahil etmelisiniz.
Tester101

4

Tezgah üstü ve fayanslar arasındaki bağlantı için, yerel donanım mağazanızdan esnek, tercihen küflenmeye dayanıklı kalafatlama kullanabilirsiniz.

Ayrıca harçla eşleşen bir renkte bulabilmelisin.

Lavabo ve tezgah arasındaki bağlantı için, açık, su geçirmez, esnek bir bağlantı kullanıyorum.


0

Bir tesisatçı her zaman u yumuşatmak ve ısınmak için ellerinizi yuvarlandı tesisatçı macun bir boncuk kullandık. Dağınık değil ve lavabonun ömrü boyunca sürecek.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.