Aynı modeli bir yönlendirici kullanarak tekrar tekrar nasıl kesebilirim?


8

Bir masanın üstündeki belirli bir kareyi oymak için bir yönlendirici (veya başka bir araç?) Kullanmam gereken bir projeyle ilgileniyorum. Bu meydan masanın üzerinden geçmeyecek; daha ziyade, masanın yüzeyine sadece .5 "derine inecektir.

Şu anda bir yönlendirici kullanıyorum, ancak bunu birkaç masa için yapmam gerekiyor ve her masada kare aynı olmalı. Bu hassas yönlendirme için seçeneklerim nelerdir? Elde taşınır yönlendirici yerine kiralayabildiğim / satın alabileceğim daha endüstriyel, zaman kazandıran, daha hassas bir araç var mı?


4
en.wikipedia.org/wiki/CNC_wood_router . Yaşadığınız yere bağlı olarak, bir tanesinde zaman ayırabileceğiniz tesisler olabilir.
Steven

İyi bilgi - yerel bir dükkan buldum ve el rotası gidiş vazgeçmek bu kullanır. Teşekkürler!
bitpshr

Yanıtlar:


14

1/2 "kontrplaktaki kare deliği kesmek için bir masa testeresi kullanarak 1/2" kontrplaktan kare bir çörek şeklinde bir şablon yapardım. Örneğin, eğer ...

i) Masaüstündeki girintinin 8 "x12" olması gerekir

ii) yönlendiricinin tabanının çapı 6 "

iii) yönlendirici bitinin çapı 1/2 "

... sonra ...

1) 24 "x28" ölçülerinde dikdörtgen bir kontrplak parçası ile başlayın

2) masa testeresi üzerinde rip çit ayarlamak 5.25 "

3) dört kenar boyunca masa testeresine (ileri teknik ) daldırma, ancak dört köşede kesime sağlam bir şekilde bağlı olan kesimi bırakmak için köşelere kadar değil.

4) bir yapboz veya el testeresi ile köşelerde son kesimleri yapın veya ...

Bu noktada uygun büyüklükte bir kare halka şablonuna sahip olmalıyım. Yönlendirici üst düzey değilse, yönlendiricinin tabanının üstünde her zaman şablona sürtüneceğim bir nokta işaretlerdim (bu, hassas işler için önemlidir).

Masaüstündeki girintiyi yönlendirmek için kontrplak şablonunu masaüstüne sabitlerdim. Daha sonra girintiyi merkezde kazmaya başlayın, son geçişler yönlendiricinin taban yatağı ile kontrplak şablonuna kadar bitene kadar dışa doğru spiral şeklinde ilerleyin.

Bu yardımcı olur umarım.


2
Bu cevap için +1. Yönlendiricim için her zaman böyle jigler yapıyorum.
Michael Karas

Mastar ve çitler dünyasına hoş geldiniz. Yönlendirici çoğaltma (101) düz bir tahta ile başlar ve parçaların endüstriyel düzeyde kopyalanmasına izin veren oldukça karmaşık tasarımlara kadar hareket eder. Mutfak dolapları içeren bir proje yapıp yapmadığınızı öğrenmek özellikle önemlidir.
Fiasco Labs

3

Mevcut birçok ayarlanabilir yönlendirici şablonundan birini satın alabilir veya kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

Perakende Şablon Örneği

Ayarlanabilir Yönlendirici Şablonu

Mağaza Yapımı Şablon Örneği

Ev yapımı Şablon

Şablonları Kullanma

Şablonları rulmanlı yönlendirici bitleri gibi kullanmanın birçok yolu vardır veya şablon burçlarını kullanabilir veya taban plakasını şablona doğru itebilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.