İşleme ve nem geçirmezlik kursum hakkında ne yapmalıyım?


8

1890 civarında inşa edilmiş bir evim var ve ön kapının etrafında kare kenarlı sütunlar oluşturan tabanın etrafında işlenmiş bir bantla tuğla yapıda. Yakın zamana kadar ev, zemin kat boşluğunu havalandıran ızgara tabanı ile binada buluşan beton bir ön bahçeye sahipti.

Beton levhayı binaya doğru düşerken kaldırdım ve havalandırma ızgarasına göre çok yüksek olduğunu düşündüm. Beton döşemenin çıkarılması, ızgara tabanı seviyesinde görünen rutubet geçirmez rotaya (DPC) maruz kaldı (resimlere bakın). 'Kemer ve diş teli' olmak için, DPC'nin üzerindeki bir kursu kaldırdım ve harç derzine Dryzone enjekte ettim.

resim açıklamasını buraya girinresim açıklamasını buraya girinresim açıklamasını buraya girin
Büyütmek için tıklayınız

Sorularım:

  • Yeni ön bahçe seviyesini DPC'nin 150 mm altına düşürürsem, neredeyse tuğla katman temelinin üstünde olacağım, bu bir sorun mu?

  • Tüm diğer evlerde olduğu gibi render bandını eski haline getirmek istiyorum ve aynı zamanda ön kapının etrafındaki detayların bir kısmını oluşturuyor, ancak renderin DPC'yi geçmemesi gerektiğini okudum. Ben render DPC üzerinde durdu ve yere 150 mm düştü olsaydı ben son 40 yıldır yeraltı olan oldukça yırtık pırtık görünümlü tuğla bir grup ile kalacaktı. Nemli provadan ödün vermeden bunu nasıl bitirebilirim?

  • Bir tür fransız tahliyesi takmalı mıyım?

Yanıtlar:


1

Yazın 150 mm'lik bir damla, DPC'nin altındaki tuğlaların biraz kuruması için yaz aylarında yapsaydınız en iyi sonucu verir. Kışın ortasında yaptıysanız ve başka bir büyük donma meydana geldiğinde, bu tuğlalar donmaya ve yüzey çatlamasına / erozyonuna maruz kalabilir. Genel olarak - bahçeyi 150 mm düşürürseniz, DPC'nin altındaki tuğlalar, binanın yaşı nedeniyle bir tür yerel yağmur ve rüzgar korumasından faydalanır.

Bahçe binaya doğru eğimli veya su tablası bölgenizde oldukça yüksekse, bahçedeki herhangi bir nemin bir Fransız Tahliye gibi iyi bir drenaj yoluyla binadan uzağa yönlendirildiğinden emin olmak gerekir.

Deneyimlerime göre DPC'nin altındaki tuğlaları toplamak için bir veya iki yol var:

1: DPC'nin altındaki orijinal tuğlaları kalıcı olarak etkilemeden veya değiştirmeden binaya uyacak şekilde bir inç veya daha fazla nefes alan bir fasya üzerinde tuğla astarlar (yeni tuğla dilimleri) boyanabilir. Bu hala biraz havalandırmaya ihtiyaç duyacaktır.

2: ahşap süpürgelik, biraz dış süpürgelik gibi (bina ile dönemde) maç için boyalı daha ucuz ve kurulumu daha kolay olabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.