Bağlı bir garaj alt paneli için hangi tel ve boru gereklidir?


8

Garajımı bir atölye olarak daha kullanışlı hale getirmek için, bir dizi ek çıkışı besleyebilen bir alt panel eklemeyi planlıyorum. 60 amper mevcut ihtiyaçlarım için bol olurdu, ama 100 ile gitmek istiyorum, bu yüzden bir elektrikli ısıtıcı veya muhtemelen bir kaynakçı ekleme seçeneğim var.

Garajım bağlı ve besleyiciler için yaklaşık 40 'uzunluğunda bir yol buldum. Şimdiye kadar bulduğum şey, # 3 bakır THHN teline ve ayrıca # 8 toprağa ihtiyacım olduğuna inanmamı sağlıyor. Kulağa doğru geliyor mu?

Ayrıca, bunların kanal içine alınması gerektiğini de anladım, ancak bunun için detayları çivilemeye zorlandım. Plastik borunun çalışmak benim için en kolay olacağını düşünüyorum, ancak belirli bir tipe ihtiyacım var mı? Ayrıca, jant kirişinden 2x4s ile inşa edilen dış garaj duvarına yönlendirilecek, böylece maksimum delik boyutu 1.4 "olacaktır.

Yanıtlar:


4

Garajınıza bir alt panel koymayı seviyorum.

Tel almaya gittiğinizde, alüminyumun fiyatını kontrol edin. Son kez bunu yaptım, # 8 bakır aramaya gittim ve 1/2 fiyata # 2 alüminyum aldım. Bu, doğrudan gömme için derecelendirilmiş 2-2-2-4 SER (servis girişi) demetiydi, ama yine de kabloya koydum.

# 3 bakırın 100A taşıyacağına dair bulgunuz bana doğru görünüyor.

İstediğiniz kanal 40 gr programlıdır. Ayrıca ana panelde erkek bir adaptöre + bir kilit yıkama makinesine + plastik bir burca ihtiyacınız olacak.

1.4 "maksimum 1" nominal kablo kanalı sağlar. Büyük teller serttir, bu nedenle daha büyük kanal daha iyidir. Bir beden daha büyük kanal + kanal gövdeleri çalıştırabilir ve ardından boyutu sadece garaj duvarına bırakabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.