Çatıyı değiştirme zamanı ne zaman?


6

Bu konudaki kılavuzlardan bazılarını ( buradaki ve buradaki örnekler ) birkaçını okudum . Birkaç kez (şiddetli rüzgar / yağmurdan sonra) bahçede bir kiremit buldum, ve bazen dezavantajlarda birkaç tane granül gördüm, ancak aksi halde hiçbir uyarı işareti mevcut değil. Çatım yaklaşık asırlı asfalt kiremit. 15 yıl.

Bulunduğum St. Louis bölgesinde, geleneksel bilgelik, 20 yılın asfaltla kaplanmış bir çatıdan beklediğiniz kadar olduğunu söylüyor, bu yüzden değiştirme ufukta. Sanırım, değiştirmenin en iyi zamanı, sızmaya başlamadan önceki gün olabilir. Kristal küre kullanmak yerine, başka hangi faktörler değiştirme süresini en uygun hale getirmeye yardımcı olur? Hala birkaç yıllık hizmet bırakmış olsaydı, şimdi değiştirmek istemiyorum ama yine de sızıntı yapana kadar beklemek istemiyorum.


2
Ben bir uzman değilim, ama bahçenizde zona bulursanız, bu çatıda zona eksik olduğu anlamına gelmiyor mu? Fena değil mi?
Hank

Yanıtlar:


2

Amacın ne olduğuna bağlı. Eğer amaç hiçbir zaman suya evinizin girmemesiyse, muhtemelen yapmanız gereken şey, düştüğünüz zonalardan birini almak ve ömür boyu puanının ne olduğunu görmek. Çoğu 15-20 yıldır. Bu noktaya yakınsanız ve zona geliyorsa o zaman düşünürdüm.

Ancak, zona düşmek mutlaka yeni bir çatıya ihtiyaç duyduğunuz anlamına gelmez. Çatının o kısmına kötü bir kurulum olabilirdi - ya da her şey.

Okuduğunuz şey bitki örtüsü dışında da oldukça doğrudur. Evinizde ağaç örtme varsa, 2 yıllık bir çatı ile yosun alabilirsiniz. Kıvrılmış, çatlak, fena çarpık zona ... bu aşırı ve değiştirilmelidir.

Son saniyeyi beklemek istiyorsan, büyük yağmurlardan sonra tavan aralığına çok fazla girişmen gerekiyor. Çoğu zaman bir çatı, çok fazla su girmesine başlamadan önce nem belirtileri gösterecektir - eğer çatınız oldukça düz değilse. Bunu yapmak için tavan arasına kalkmak istemiyorsanız, o zaman tamamen bir tahmin / şans.

Son şey ... Evde ne kadar kalmayı düşünüyorsun? 10 yıldan az ise. Satmadan önce değiştirmeyi planlıyor musunuz? Eğer evet ve evet. O zaman sadece değiştirin ve tavanın tadını çıkarın.


0

Ayrıca kaç katmanınız olduğuna bağlı olabilir. Bazı yerler üçe izin verecek, ancak ikisinin çoğu yerde yasa olduğunu düşünüyorum. Roofers'ın üçüncü katmanlarındaki insanlara, zonaların gerçekten aşağı gelmesini beklemelerini söylediklerini duydum, çünkü büyük olasılıkla bir zona düştüğünde hala altında bir ya da iki tane olacak. Bunun bir garanti olmadığını söyledi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.