4 "kutuma sahip olduğum bir tavan vantilatörünü yalnızca 3" kutumun olduğu yere nasıl kurabilirim?


11

Bir ev yenileme projesinin bir parçası olarak, eski tavan vantilatörünümü attım ve yeni bir tane aldım. Yenisini kurarken elektrikçi bana 3 "bağlantı kutusu olduğunu ve fanı takmak için 4" bağlantı kutusuna ihtiyacım olduğunu söyler. Şimdi, bu bir Manhattan yüksekliğidir ve beton tavanda herhangi bir değişiklik yapmak imkansız olacaktır (3 "kavşağı 4" kavşakla değiştirmek).

Birisi bana bir geçici çözüm veya belki de 3 "bağlantı kutusu ile çalışacak bir fan tavsiye edebilir misiniz?


4
Daha büyük bir j kutusu gerektiren daha fazla kablo var mı? (Fan ile ışık eklediniz mi?) .. Niye daha büyük bir kutuya ihtiyacınız olduğu belli değil. NELER yapılabileceğini açıklığa kavuşturalım .. Fotoğraflar?
HerrBag

Mevcut kutunun resmini ona bağlı hiçbir şey veremez misiniz? Bazı iplik, greenfield, paslanmaz çapa ve gözleme kutusu denilen şeyleri kullanabilirsiniz - ama böyle bir çamur için tarif yazmaya çalışmadan önce gerçekten görmek istiyorum :)
Tim Post

Yanıtlar:


2

Tavan beton ise, fanı buna monte edebilirsiniz. Fan kutuları fanı desteklemek içindir, ancak beton bir tavan onu iyi destekleyecektir. Kablolama için kutuda yeterli alan olduğu sürece, 4 "fan braketini betondaki kutunun dışında, kutudan çıkan kablolara müdahale etmeyecek iki deliği işaretlemek için kullanın ve uygun aletleri ve bağlantı elemanlarını kullanın fan braketini eski kutunun etrafındaki betona takın.

Kutuyu değiştiremezseniz, betona gömülü olması, daha büyük kutu için tasarlanmış fanın daha ağır yükünü tutması ve fan braketini değiştirmesi veya bir adaptör kullanmanız ihtimali yüksektir.

Bu çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, 4 "kutu satın alabilir ve 3" kutuya monte edebilirsiniz, ardından fanı buna monte edebilirsiniz. Fan montajı artık tavana gömülmeyeceği için ideal değil, ancak iyi çalışmalı ve kablolama için ihtiyacınız olan tüm alanı sağlamalıdır.


0

Fan montaj noktaları nedeniyle 4 "kutuya ihtiyacınız olması durumunda iki çözüm düşünebilirim:

  • 3 "aralıklı delikler eklemek için fan montaj braketini delin
  • Metal bir 3 "ila 4" adaptör plakası imal edin. Bir adaptör patenti satın alabilirsiniz

0

Fanı, beton montaj bağlantı elemanları kullanarak beton tavana monte edin (özellikle bir ny binada moresolid bağlantı sağlamak için beton yapıştırıcı da ekliyorum.) Güney fl'de yaşıyorum ve beton tavanlar kınamak binalarında norm. 1/4 beton bağlantı elemanları ve yapıştırıcı, bağlantıyı sağlamlaştırmak için deliklere yerleştirilir. Benim fn 5 yaşında bir hurricaine sonra öldü ama fan ayağa kalktı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.