Bir ev elektrik sistemini izlemenin “kolay” yolları var mı?


8

Birkaç ay önce bir ev satın aldık ve elektrik paneli (ve alt panel) tamamen etiketsiz. Hangi armatürün hangi armatürlere güç verdiğini bilmenin hiçbir yolu yok, saygısız kırıcılar Kesicileri etiketleyebilmem için bir evin elektrik sistemini haritalamanın daha iyi bir yolu var mı?

Yanıtlar:


9

Bir devre bulucu kullanıyorum, şöyle:

Devre Bulucu

Biraz incelik gerektirir, ama çok fazla değil.

http://www.amazon.com/GB-Electrical-CS550A-Circuit-Breaker/dp/B001DT6NC6/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1289622691&sr=8-2


Kulağa ilginç geliyor, ama Amazon'daki yorumlar bana bir ton güven vermiyor. Bunlar hakkında nalburdan ne söylediklerini göreceğim; belki de sadece o modeldir.
Tim

aka "tilki ve tazı"!
Jeff Atwood

Ben tam olarak bu model var ve reklamı gibi çalışıyor, sadece pikap üzerinde kontrol alışmak biraz pratik gerektirir.
SqlACID

7

Mevcut evimizi ilk aldığımızda, her ışık anahtarının, her prizin dikkatli bir haritasını çıkardım. Her kesiciyi sırayla kapattım, sonra bir test fişi ile dolaştım. Artık ölü olan herhangi bir çıkış veya anahtar, evdeki her odanın elle çizilmiş haritamda işaretledim, içinden geçtiği kesicinin sayısını not ettim. Bu harita genellikle kullanışlıdır. Herhangi bir elektrik işi yapmam gerektiğinde, haritamın uygun sayfasını çıkarırım. Bana sadece bir saat kadar maliyeti ve yatırım için zaman değer oldu.

Daha hızlı bir çözüm isteyenler için, bir devreyi ilgili devre kesiciye kadar izlemek için ucuz araçlar gördüm. Birkaç yıl önce denedim ve çok iyi çalışmadı. Belki o zamandan beri iyileşmişlerdir.


1
Bahsettiğiniz elektronik izleyiciye bir örnek: valuetesters.com/Amprobe-BT-120-Breaker-Finder.php . Vericiyi bir prize takın ve ardından sensörü ilgili kesicide yanana kadar panelinizin üzerinden geçirin.
Mike Powell

3
Manuel yöntem için +1; Eğer istekli bir arkadaşınız ve cep telefonunuz varsa, çok hızlı gider ve% 100 doğrudur.
Niall C.

Bir test cihazı göstermedim, çünkü geçmişte kullandığım tamamen işe yaramazdı. Online değerlendirme de kendi deneyimimi yansıtmak gibi görünüyordu göz önüne alındığında, onlar çok gelişmiş olup olmadığını emin değilim. Benim tahminim orada kullanılabilir bir şey olabilir, ama aynı zamanda ne kadar para harcamak istediğinize dair bir soru da olabilir. Bacak işini yanılmaz bir yedek olarak buldum. Anahtar kutuları için de evim için doğru bir elektrik haritası oluşturmak gerekliydi.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.