Neden yumuşatıcı takılıyken bile su taraması alıyorum?


5

Lavabolar ve tuvaletler etrafında daha fazla ölçeklendirme ile ilgili bir sorunum var ve birinin yardım edebilecek olup olmadığını merak ediyorum.

Kısa süre önce kullanımda su yumuşatıcı olmayan eski bir ev (35 yaşında) satın aldık, en azından bir süre (tesislerinde eski bir kırık vardı). Yaklaşık 3 ay önce kurulmuş kaliteli bir yumuşatıcı elde ettik ve yumuşatılmış suyu test ettim:

  • Evin içine giren belediye su kaynağında 18 gpg sertlik (çok zor)
  • Yumuşatıcıdan sonra 0 gpg sertlik (yumuşak)
  • 0.3 ppm demir (biraz yüksek ama çok kötü değil)

Lavabolarda, tuvaletlerde vb. Ölçeklendirme, yumuşatıcıyı yerleştirmeden önce aşırıydı ve şimdi düzeldi, ancak lavaboların, klozetlerin kireçlerini temizlemek için her 1-2 haftada bir sirke kullanmaya devam ettiğimizi buluyorum. (ve bunlar günlük kullanılan tuvaletlerdir), ayrıca tezgah üstü vb.

Bunun olması bekleniyor muydu? Su sertliği 0 (veya bazen 1) gpg ise neden bu kadar çok ölçek olduğunu merak ediyorum. Tek düşüncem, yumuşatıcı ile musluklar arasındaki sıhhi tesisatta birikmesiydi, ortadan kaybolması zaman alacak ve belki de yumuşatıcı tarafından gevşetiliyor.

Sıcak su depoları ile hiçbir ilgisi yok gibi görünmektedir; çünkü birikintiler tuvaletlerdeki (soğuk su) lavabolar (soğuk kaynaklı ve sıcak tank karışımı) kadar belirgindir.

Sıcak su depolarını yıkamayı düşünmüştüm, ancak yukarıda belirtilenlerin sebebinin bu olduğuna inanmıyorum.

Herhangi bir giriş gerçekten takdir edilecektir.


Yumuşak suyu test için nereden aldınız? Bazı armatürlerin yumuşatılmamış su alması mümkün mü?
Philip Ngai

Demirden lekelenebilir mi? Sizinki kadar yeni bir evin demir boruları olacağından şüpheliyim, ancak demir borular yumuşatıcıdan sonra demir içeriğine de ekleyebilir.
Pigrew

1
Tahminimce, borular dahili olarak tabakalı hale geldi, bu da bir süre sonra ortaya çıkacak (şimdi daha yumuşak suya çözülecek). Kazanların kireç çözme işlemi yaptığını biliyorum, ancak aynı standart borular için aynı şeyi duymadım. Hızlı bir şekilde kireç çözülmüşlerse, büyük miktarda döküntü olabilir. Bu, sökülmeyi gerektirecek (yıkayıcı giriş filtreleri, buzdolabı suyu bağlantıları, duş vanaları, tuvalet vanaları). Muhtemelen tüm hortum bağlama cihazlarının tedavi için bağlantısı kesilebilir.
HerrBag

Yanıtlar:


2

Tahminimce, borular dahili olarak tabakalı hale geldi, bu da bir süre sonra ortaya çıkacak (şimdi daha yumuşak suya çözülecek). Bazı büyük parçalar, sirkenize batırılmış filtre filtreleri, duş başlıkları ve vanalar veya CLR (laktik ve glukonik asitler içeren).

Kazanların kireç çözme işlemi yaptığını biliyorum, ancak aynı standart borular için aynı şeyi duymadım. Çabuk kireç çözülmeleri durumunda, sökülmesini gerektirecek çok miktarda döküntü olabilir (yıkama giriş filtreleri, buzdolabı suyu bağlantıları, duş vanaları, tuvalet vanaları). Muhtemelen tedavi için tüm hortum bağlantı cihazlarının bağlantısı kesilebilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.