Sıhhi olmayan bir odada çamaşır makinesinden gelen atık su ile nasıl başa çıkabilirim?


11

Eşim çamaşır makinesi / kurutma makinesi için mevcut carport evde küçük bir eklenti inşa etmek istiyor. Büyük bir proje değil. Çamaşır makinesi mevcut konumundan yaklaşık 30 ft olacaktır. Evin dışında sıhhi tesisat tahliye etmek istemiyorum; Bunu pasaportun üzerine uzanan tavan arasında yapmayı tercih ederim. Sorum şu: su tahliyesini nasıl hallederim? Birisi bana bir çamaşır makinesi su pompasındaki deşarj kafasının tavan arasındaki yükselişe ve tahliyeye kaçmak için yeterli olduğunu söyledi, ancak bunun doğru olup olmadığını gerçekten bulamadım. Benim asıl düşüncem, küçük bir 110V Jabsco pompası çalıştıran bir şamandıralı anahtarlı küçük bir tutma tankı kurmaktı.

Tutma tankı yoluna gidersem, tutma tankının çamaşır makinesine göre nasıl monte edildiği önemli midir ve tutma tankı için "güvenli" minimum boyut ne olur? Elbette 10 galon yeterli olur mu?

Yanıtlar:


9

Bodrum katında drenaj hattı bulunmayan evlerde, pompa içeren bir sarnıcın kullanılması yaygın bir uygulamadır. Home Depot'ta hızlı bir arama , Saniflo adlı bir şirket tarafından yapılan SANISWIFT®'i ortaya çıkardı . Spesifikasyonlar, bu üniteyi, 14 metrelik dikey deşarjlı olarak listeliyor ve bu da fazlasıyla yeterli olmalı.

Birçok bodrumda benzer kurulumlar gördüm, mevcut tek tahliye yükü.

resim açıklamasını buraya girin

Lavabo ve yıkayıcıdaki gri su sarnıçta toplanır, daha sonra sarnıç belli bir seviyeye kadar doldurulduğunda alandan pompalanır ve dışarı çıkarılır.

Yıkayıcı gri su pompasının taşıyabileceğinden daha hızlı boşalırsa, sorun yaşayacaksınız. Bu yüzden böyle bir sistem kurarken, sarnıç her zaman yıkayıcı tarafından boşaltılacak su hacminden daha fazla tutacak kadar büyük olmalıdır. Yukarıdaki görüntüde, lavabo, pompanın suyu boşaltması için ekstra zaman sağlayan ikincil bir rezervuar (ayrıca bir hava boşluğu) görevi görür. Bir lavabo kullanmıyorsanız, daha büyük bir sarnıç ve / veya hacmi kaldırabilecek gri bir su pompası olması iyi bir fikirdir.

Ayrıca gri su borusundan deşarj hattına bir çek valf takmak isteyeceksiniz . Bu, dikey borudaki suyun sarnıca geri akmasını ve potansiyel sonsuz döngü durumuna neden olmasını önleyecektir.

Suyu kaldırmak için çamaşır makinesi tahliye pompanıza güvenmeniz gerekip gerekmediği konusunda, bu ilgili soruyu yararlı bulabilirsiniz .

UYARI:
Bu sadece gri su tahliyesi için uygundur . Bu yöntem kanalizasyon deşarjı için uygun DEĞİLDİR .
Açıkçası diğer sistemlerin başka üreticileri de vardır ve her zaman kendi sisteminizi kurabilirsiniz. Bu ürünü tavsiye etmiyorum veya onaylamıyorum, sadece örnek olarak kullanılır. Arama grey water pumpbirçok alternatif ürün bulacak.


3

Yıkayıcı suyunu çatı katına itmeyi bile düşünmezdim. Bu gerçekleşmesini bekleyen bir felaket. Su düşer. İki seçeneğiniz var. Suyu ana bacaya götürün - Kurulumunuzdan emin değilim ama bir bodrumunuz varsa bu genellikle yapılabilir. İkinci seçenek, avluya pompalamaktır. Bu atık olmadığı için dışarıya pompalayabilirsiniz - yerel bina müfettişine bu konuda yerel yasalar hakkında bilgi isteyebilirsiniz.


3
+1 - Suyu ya yıkayıcıdan VEYA bir tutma tankından pompalamaya çalışmanın, yüklü bir fare kapanı taşımak gibi neredeyse katılıyorum. Doğru çekip mutlu olun. Doğru bir şekilde gömülmesinin çok iyi olduğunu, bu projeyi nasıl bulacağınızı ve uygulayacağınızı tanımlayan bir faktör olabileceğini unutmayın.
Michael Karas

1
Birkaç kişi garaj / carport yıkayıcılar koymak yardımcı olmuştur. Şehir her zaman yıkayıcı suyunu bahçeye pompalamamıza izin veriyor. Onlar açık bir musluk gibi aynı muamele. Arkasındaki sıhhi tesisat kodundan emin değilim.
DMoore

1
Ayrıca bir kez carport dışına birkaç metre çarptı PVC delik attı ... Su yan çiçek yatağa drene. Yaklaşık 40 delik delinmiş - başlangıç ​​olanlar yaklaşık 1/8 inç ve sonuna doğru sanırım yaklaşık 3/8 inç kadar çalıştık
DMoore


1
Beyazlarımı çamaşır suyu ile daha beyaz hale getirmeyi seviyorum, çiçeklerim / çimlerim bu konuda nasıl hissedecek? Atık suyun nereye boşaltılabileceğini belirlemek için her zaman yerel yasaları / yasaları kontrol edin.
Tester101

1

Şehir halkı sokağa gri akıtamaz. Çamaşır küvet harika çalışır, Midwest genellikle tutarlı ve tepegöz çalışan bir karter gibi davranın. İyi malzeme ve işçilik elde edilirse, yıllarca pompa ile ve sistemle süresiz olarak iyi olacaksınız. Yıkayıcı tahliyesinde tüy bırakmayan bir çorap kullanın ve pompa yönlerini okuyun, pompadan tahliye edilen hava kilidi deliğini, pompa ile çek valflerin altı arasında unutma ve serbest yüzen şamandıra (pompa şamandıraları) olmayan pompaları unutmayın. ).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.