Evin arka odasında ısıtmayı nasıl iyileştiririm?


4

Evimin arka odası yazları oldukça sıcak. Oda evin kuzey tarafındadır (Alabama, ABD), bu nedenle dış duvarlar doğrudan güneş ışığına maruz kalmamaktadır. Çatı katı izolasyonu alçak tarafta biraz, ancak evin geri kalanıyla karşılaştırılabilir. HVAC hava taşıyıcı, evin diğer tarafındadır. İki hava dönüşü vardır, bunlardan biri hava tedarikçisinin yanında diğeri ise söz konusu odaya sadece birkaç adım uzaklıktadır. Yakındaki dönüşün hava tedarikçisine 40 ayağı vardır. Hava taşıyıcı, yaklaşık 35 feet çalışan bir ana hat besler. Gövdenin sonuna yakın, odaya kalan mesafeye (25-30 feet) giden iki adet 6 inç'lik esnek kanal vardır.

Sorunu çözmek için birkaç alternatif düşündüm.

1) 6 inç kanallarını daha büyük kanallarla değiştirin.

2) başka bir kanal çizgisi ve kanalı ekleyin.

3) hava akışını artırmak için bir kanal fanı takın.

Elektrikli kısmı kodlama (ve güvenli bir şekilde) yapmak için tamamen yetenekli olmama rağmen, diğer iki seçenekten birini tercih ederim. Bu seçeneklerden hangisi en iyisidir? Yoksa daha iyi bir seçenek var mı?


Değerlendirilen durumun + alternatiflerinin bir taslağını verebilir misiniz?
Peter Ivan

Yanıtlar:


4

Birkaç uzun çalışmam var ve HVAC ünitesini güncelleyene kadar bir fan kullandım. Bir destek almadan önce, iki delikten çıkan hava akımını ölçmeniz ve bunları evdeki diğer deliklerle karşılaştırmanız gerekir.

Hava akımı nasıl ölçülür? Peki bir hava akış ölçer almak. Ancak bu konuda $$$ harcamadan önce bir önerim var. Büyük bir çöp torbası alın, kanal açıklığınızın boyutu hakkında açılacak şekilde yapılandırın (kapağı çıkarın), kanal açıklığının üzerinde sıkıca tutun, ne kadar süre doldurduğunuzu ölçün ... birkaç havalandırma deliğini karşılaştırın. Bunu başlatırken havanın akması gerektiğine dikkat edin - havanın soğuma denkleminde çok az etken olması ne kadar zaman alır. Torba sonuçlarından eminseniz ve bariz oldukları açıksa, pahalı aracı atlayın. ## Side Note ## (Bir arkadaşım bahçe rüzgarlarından birini eğirir ve hava akışını karşılaştırmak için belirli bir zamandaki rotasyonları ölçer. Havalandırma ile aynı açılara / mesafeye sahip olmanız gerekir. Onun iphone saymak yavaş kare oranı wdown.Ama lanet o mcgyver-piç, benim boş çöp torbası daha doğru olduğundan eminim!

Ayrıca 5-10 dakika sonra her kanalın içindeki sıcaklık ölçümlerini alırdım. Aldığınız hava ne kadar soğuk?

Karşılaştırılabilir hava akışı ve sıcaklığı alıyorsanız, başka bir kanal veya daha büyük ekleyebilirsiniz. Gerçekten sana kalmış.

Olmazsan ve sanırım sanmıyorum, o zaman önce esnek hatlardan kurtulmalısın. Hava akışını ezerler, dış sıcaklıklardan daha fazla etkilenirler ve sızıntı yaparlar. Sert metal kanallar yerleştirin. Kanallar tavan arasındaysa, pisliği onlardan yalıtmanız gerekir.

O zaman hala sorun yaşarsanız, hava akışını ölçmeniz ve tekrar ısıtmanız gerekir. Hava akışı zayıfsa, bir yükselticiye bakıyorsunuz demektir. Nispeten aynı ise, başka bir kanal ekleyin.

O zaman odaya bir dönüş eklemek ve odanın üstündeki tavan arasını aşırı yalıtmaktan bahsediyorsunuz.


2
Çöp torbası hava debimetresi hem hava tedarikçisine yakın hem de arka odada benzer çıkış hava hacmine / süresine sahip olduğumu gösterdi. Bir IR termometresi, klima cihazının yakınındaki bir kanalda 66 derece ve arka odadaki kanallarda 74 derece gösterdi. Görünüşe göre esnek kanal hattına yalıtım eklemeliyim. Üzerinde zaten bir yalıtım var.
Les Bartel

1
Bu senin sorunun. Bir odayı soğutmak için 74 derece sonsuza kadar sürecek. Benim sorunum seninkiyle ilgiliydi - kışın 76 derecede sıcak hava çıkıyordu ... Beton plaka altında 35 ayak kanalıydı ... Harika bir tasarım biliyorum. İhtiyacım olan bedenin iki katı kadar bir birim alana kadar iyileşmedi.
DMoore

0

Bence DMoore çoktan çiviledi, ancak bu konuyu kendi evimdeki benzer bir sorun nedeniyle araştırdığım için gelecekteki ziyaretçiler için göz önünde bulundurulacak başka seçenekler de listeleyeceğim:

  1. Odadaki ısı kaynaklarını değerlendirin. Bilgisayarlar, lambalar vb. Verimsiz bir cihazı daha az ısı üreten bir cihazla değiştirmek çok faydalı olabilir.

  2. Pencereleri yalıtın veya değiştirin. Windows en büyük ısı kaçağı kaynağı olabilir. Camın ağır güneş alması durumunda , pencere tentelerini şık görünümlü (ve yeşil!) Bir seçenek olarak düşünün .

  3. Bir havalandırma fanına ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsanız, ancak bir sebepten birini kuramazsanız, başka bir alternatif de havalandırma kapağının yerini alan bir elektrikli havalandırma güçlendiricisidir . Ucuz değil ama kurulumu daha kolay.

  4. Odaya portatif bir klima ekleyin . En şık seçenek değil, ancak eğer ana AC sadece enfiye etmeye yetmediyse, hile yapabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.