Bitmiş zeminin 1/4 "altında bir tuvalet flanşı hakkında ne yapabilirim?


13

Flanş yeni kiremitin 1/4 "altında olduğundan tuvaleti ayarlamak için iki mum mühür kullandım. İlk başta su geçirmez gibi görünüyordu, ancak birkaç yıkamadan sonra su sızdığını fark ettim ve çıkardı. fotoğraf, balmumu halkası merkezi kaydırdı. Sadece bir halka kullanamadım çünkü tuvaletin yaklaşık 1/4 "kadar çıkıntısı var, böylece flanşı zar zor dokunacaktı. Başka bir gönderide flanş genişleticiyi buldum ve bunu deneyeceğim. Biri bu

Benim soruma. Bu doğru bir yaklaşım mı? Kurulumdan önce flanş zeminle aynı hizada olmalı mı?

Düzenleme : Flanşın doğru yüksekliği bitmiş zeminin üstünde oturuyor. Tabii ki bir remodel ile fayans sonra neredeyse hiçbir zaman böyle olmayacak. Flanşı yükseltmek için çeşitli yöntemler var gibi görünüyor. Birçoğu, çift balmumu halkasının sorunlu olduğunu söylüyor çünkü zamanla gidere dalabilir. Bu bağlantı , sorunu çözmek için bir dizi ürünü tartışmaktadır. Özetle, set-rite (~ 18 + nakliye) en pahalı ve görünüşe göre tek kod onaylı üründür. En ucuz seçenek flanş genişleticiler ~ 3-5 $. Komik şey ne benim kiremit ya da benim banyo üzerinde çalışan tesisatçı yükseklik sorunu hakkında bir şey bahsetti, hangi ortak çözüm çift balmumu halkası olduğuna inanmama neden.

resim açıklamasını buraya girin


Olası Çoğaltma: Tuvalet
flanşımın

Bunu gördüm ama cevaplanmayan şey "zemin flanşla aynı seviyede olmalı" dır. Başka bir yerde kazdıktan sonra, flanşın bitmiş zeminin üzerine oturması gerektiğini buldum.
Andrew

Yanıtlar:


9

Flanş, bitmiş zeminin üzerine oturmalıdır, eğer sıhhi tesisatta değişiklik yapmanız veya bunu başarmak için başka bir yol bulmanız gerekmiyorsa.

Uygun tuvalet flanşı

Bu görüntüde, tuvalet atık borusunun flanş açıklığının hemen içine nasıl oturduğuna dikkat edin, bu bir tuvaletin flanş üzerine oturması için uygun yoldur. Hatta bir mum halkası olmadan, bu birlik normal şartlar altında (sızıntı olası değildir ben değilim değil bir mum halkası kullanılamaz tavsiye ).

Atık boru olarak mum mu?

Bazı insanlar daha kalın bir balmumu halkası kullanmanızı ve hatta balmumu halkalarını ikiye katlamayı önerir. Bununla ilgili sorun, balmumundan yapılmış bir atık borusu ile sonuçlanmasıdır. Şimdi bu devam edebilir , ancak muhtemelen başarısız olur ve sızar.

Tesisatı değiştirin

Flanşa aşağıdan erişiminiz varsa, flanşı zemine oturtmak için sıhhi tesisatta değişiklik yapabilirsiniz. Ancak çoğu durumda bu bir seçenek değildir.

Adaptörleri

Bu sorunu çözen adaptörler mevcuttur. Set-Rite Tuvalet Flanş Extender Kiti ; Bu sorunun cevaplarında açıklanan, çeşitli boyut ofsetlerini telafi etmesine izin veren farklı boyut aralıkları ile birlikte gelir.


Harika bilgi. 1/2 almak için her biri 1/4 ", iki Oatey flanş genişletici aldım. İkisini birleştirmek için silikon yapıştırıcı ve genişletici ve akım flanşı arasında balmumu kullanacağım. Takmak için paslanmaz çelik vidalarım var. Set-rite güzel görünüyor ama yerel herhangi bir yerde stoklanmıyor ve su / gaz geçirmez bir çözümün 25 $ harcama ve teslimat için bir hafta beklemek vs 8 $ için yöntemimle elde edilebileceğini hissediyorum.
Andrew

Bir tarafı zeminin üstünde ve diğer tarafı altında olan bir dolap flanşı için tavsiyeniz var mı? Set-Rite bu senaryoda çalışır mı? Lütfen buraya bakın: diy.stackexchange.com/questions/153537/…
cfx

3

Ben 1/2 "nerede olması gerekirdi bu yüzden bitmiş zemin üzerinde 1/4" flanş almak için iki flanş genişletici kullanılır. Birlikte silikonludurlar ve balmumu orijinal flanş ve genişletici arasındaki contadır. Birçoğu silikon tavsiye ediyor gibi görünse de, tüm eski balmumundan kurtulmak için çok fazla iş olurdu, bu yüzden birkaç yeni balmumu kullandım.

Başka bir banyo için aynı şeyi yaptım ama sadece bir flanş genişletici gerekli. Bu flanş düz değildi, bu yüzden naylon rondelalar ve sızdırmazlık ve seviye için bol miktarda silikon buldum

resim açıklamasını buraya girin


2

'resim açıklamasını buraya girin

Lowe's'te bir çalışanla konuştum ve Culwell Flange'ı tavsiye etti .


DIY.SE'ye hoş geldiniz! Bu flanş hakkında daha fazla ayrıntı verebilir misiniz (aslında sadece bir bağlantıdır, bağlantılar kalıcı olmadığı için cesaret kırılmıştır) ve orijinal soruyu nasıl cevaplar? Olduğu gibi, bu bir cevaptan ziyade başka bir soruya
benziyor

Bir sorunuz varsa, lütfen Soru Sor düğmesini kullanın.
Tester101

0

Döşeme altında Ditra kullanmak için +1. Plastik veya metal halka kullanabilirsiniz ('T' cıvataları ile metali biraz daha fazla tutma gücü için tercih ederim).

Tamamen balmumu içine oturmuş tuvalet gibi görünmüyor. Zemin önden arkaya düz mü?

Tuvaleti, hafif (çok hafif) bir bükülme ile bastırdığınızdan emin olun.


Aslında düz. belki biraz seviye kapalı ama balmumu karşılamak gerekir. Sanırım yerleştirildiğinde kaymış. Mükemmel dikey olarak aşağı doğru yönlendirmek zor. Bir flanş genişleticiyi deneyeceğim
Andrew

0

İki zil sesi kullanırsanız sonunda sızar. Bir kalın balmumu halkasına ihtiyacınız var . Bu veya Oatey'in versiyonu 1/4 inçlik bir alanı kaplayabilir.


Oately XL halkasını kullanıyorum. Sorun, halka tuvalete yerleştirildiğinde, tuvaletin tabanının sadece 1/4 "uzağına uzanır. Bu, zemin ve flanş arasındaki mesafedir, bu yüzden asla düzgün bir şekilde mühürlenmez. BTW, bu bir kohler cimarron, bu yüzden ucuz bir tuvalet değil
Andrew

Flanşın yerleşik olduğu oda size o odayı vermelidir. 1/4 inç hiç fena değil Ben böyle bir halka ile 1/2 inç üzerinde gitti.
DMoore


0

Bu, belirtilen diğer ürünlere benzer olabilir, ancak - bu markanın ABD'de bulunması kolay, ucuz ve benim için çalıştı:

http://www.fernco.com/plumbing/wax-free-toilet-seal

balmumu ücretsiz tuvalet mühür

Aşağıdaki boru ile iyi bir sızdırmazlık elde etmek için doğru boyutu satın almanız gerekir. Ayrıca, yapışkanın tuvaletin altına yapıştığı yüzeyi iyice temizlediğinizden emin olmalısınız, böylece tüm balmumu kalıntıları gitti - emin olmak için fren temizleyici kullandım, çünkü bu işi bir kez yapmak istemedim , Kesinlikle iki kez yapmak istemedim .


0

İdeal olarak, flanşı bitmiş döşemenizin üstünde istersiniz. Ancak, geçen yıl aynı sorunla karşılaştım ve bir tesisatçıya danıştıktan sonra döşemeyi değiştirmeden çözebildim. Flanş iyi durumda olduğu sürece, flanş ve bitmiş döşeme arasındaki boşluğu doldurmak için iyi şekillendirilmiş sert bir tesisatçının macunu tabakası kullanılabilir. Bu kurulumda, klasik mum halkası yerine, saniseal gibi esnek, mumsuz bir conta en iyi şekilde kullanılır. Bir yıl benim için mükemmel çalışıyor.


-1

Yıllardır balmumu kullanıyorum, ancak son zamanlarda balmumu tarzı halkalarda satın aldığımız ürünlerden çok memnun değilim. Balmumu halkasını ambalajından çıkardığınızda, balmumu halkası da olabilirsiniz, ellerinizin pantolonları ve gövdesi balmumu ile kaplıdır. Sani Seal adında yeni bir ürün kullanıyoruz. Gerçekten tatlı ve çok güvenilir. Web sitelerini ve videolarını görün. Tabii ki her yüzük 12 $, ama tuvalet mühür her kuruş / dolar değerinde.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.