Kanalizasyon borusuyla (tuvalet girişli) çimento ile ne yapabilirim?


5

Akıllara durgunluk veren bir sorunum var. Bir ev satın aldım ve şimdi bodrum katında, çimento levhası olan bir tuvalete hazırlanmaya hazırlanıyorum. Sadece lağım pisliğinin kokusunu beklerken kapağı açtım, ama şaşırdımca DRAIN'DA EVET, dökülmüş çimento dolu bir tahliye aldım.

Bununla ne yapacağım? Drenajı neden çimentoyla dolduracak biri aklımı karıştırıyor?


Bu kulağa kötü geliyor. İçine ne kadar beton girdiğini merak ediyorum. Yeterince uzaklaşırsa, diğer kanalizasyon kanallarını da engelliyor olabilir.
Hank,

Drano'nun yanlış su sıcaklıklarında kullanılmasının sertleşmesine neden olabileceği (ve çimento gibi görüneceği) söylentileri duydum .
BlueRaja - Danny Pflughoeft 2:13

Yanıtlar:


1

Nihai çözüm zemini açmak ve etkilenen drenajları kesmek olabileceğinden, yalnızca kötü sızdırmaz bir kapak olmasını umalım.

  • Bir kama çapasını ortasına (drenajdaki çimentodan) vidalayın ve boşluğu çıkarmak için birkaç kepçe çubuğu veya kriko kullanın
    görüntü tanımını buraya girin

  • 2 "karot ucu ile birkaç santim matkap ucu açın (yerel turuncu büyük kutuda bir SDS max döner çekiçle kiralanmış). Tahliye yüzeyi boyunca tekrarlayın, tahliye deliklerini açmamaya dikkat edin. uzağa çıkma ihtimaline karşı (olumlu düşünürseniz), gittiğiniz sırada alışveriş yapın.

görüntü tanımını buraya giringörüntü tanımını buraya girin

  • Uzatılmış ev garanti politikasından acil yardım hattını arayın (ipotek belgelerinde)

1

Bazen sinirlendirilen satıcılar / hacizler bunu sıhhi tesisatın bozulmasına neden olur. Bunun bir kaza olduğundan şüpheliyim. Durum göz önüne alındığında betonu delmek için çok dikkatli olacağım.

Ana hattınıza büyük miktarda beton dökerek şehir dışına çıkarsanız, durumu daha da kötüleştirebilirsiniz. Metal bir elbise askısı gibi ne kadar kalın olduğunu görmek için çok ince bir şeyler dikkatlice denerdim.

Eğer "derin" değilse, alanı yukarı çeker ve beton hattın altına keserdim. Ve sonra oradan replumb.

Derinse, en azından ilk dirseğe gitmeniz ve orada beton olup olmadığını görmeniz gerekir.

Eğer DIY ise bu çok pahalı bir şey değil. Bir kırıcı veya balyoz, kürek, demir testeresi ve karşılık gelen yedek PVC gerektirir. Bu roket bilimi değildir, ancak ana hattınıza devasa beton parçaları düşürmediğinizden emin olmanız gerekir. Daha önce evlerin çevirilmesine yardım ediyordum ve bu benim en büyük hatamdı. 4 saatlik bir işi 20 saatlik bir işe dönüştürdüm.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.