Yalnızca bir nötr / topraklama çubuğuna sahip alt panelimi nasıl düzgün şekilde topraklayabilirim?


13

Kulüpsüz bir binaya bir alt panel ekliyorum. Alt panelim, kaynak panelden gelen 2 sıcak kablo için bağlantıya sahip (40 amp çift kırıcı) Ayrıca, zemin için yeşil bir vida başlığına ve nötrleri bağlamak için bir sıra yere sahip bir nötr / topraklama çubuğuna sahiptir. Sizinki gibi sitelerde topraklama kablosunu nötr ile aynı çubuk üzerine bağlamamaları konusunda tavsiye görüyorum. Yani sadece bir çubuk ile topraklama tellerimle ne yapacağımdan emin değilim. İkinci bir topraklama çubuğu takmam gerekir mi? Evin 200 amperlik hizmeti ile iyi topraklanmış evden gelen topraklama kablosunun yanı sıra ek bina dışında gömülü bir topraklama çubukları var. Her ikisini de mi kullanıyorum ve eğer öyleyse ikisini de aynı topraklama çubuğuna bağlarım?


Jay L'nin cevabı kulağa hoş geliyor. Yeşil başlı vida genellikle ayrı olarak gelir ve nötr çubuğu panele bağlamak için sağlanır ve bir alt panelde kullanılmamalıdır.
user24125 21:14

Yanıtlar:


10

Nötr ve toprak bir alt panele BAĞLANMAMALIDIR. Sadece ana servis paneline yapıştırılmalıdır. Onları ana hizmetten başka bir yere bağlarsanız, nötr dönüş akımının artık topraklama teliniz de dahil olmak üzere birden fazla yolu vardır.

Gerçekten bir alt panel olarak kullanılması gerekiyorsa, alt panel için ikinci bir çubuk satın alabilmeniz gerekir. Nötr çubuğun izole edilmesi gerekecek (onu kasadan ayıran plastik yalıtkan olmalıdır). Zemin çubuğu kasaya bağlanmalıdır.

Evden gelen topraklama kablosu alt panel topraklamasına bağlanmalıdır. Müstakil bir bina olduğu için topraklama çubukları da kod gereği gereklidir ve alt panel topraklamasına bağlanmalıdır. Servis zemini en önemlisidir, çünkü bir arıza durumunda servise geri düşük direnç yolu sağlayacaktır.


required by code!? Hangi kod? Kod bölümünü yerleştirebilir misiniz? Kodu teklif edebilir misiniz?
Tester101

2
2008 NEC 250.32
JayL

2
“Topraklama Elektrodu. Besleyici (ler) veya dal devreleri tarafından sağlanan bina (lar) ya da yapı (lar), 250. maddenin III.
JayL

0

Tim'in tavsiyesi doğru gelmiyor. Ana servis panelinizden bir alt panel beslemesi oluşturursanız, elektrik hizmeti yaptığım sürece, alt panel, ikisi sıcak, biri nötr ve diğeri toprak olan 4 kablo ile sağlanır. Yalıtılmış bir nötr ayrıca alt paneldeki topraklama çubuğundan ayrı olmalıdır ve ayrı bir binaya monte edilirse, elektrottan topraklama çubuğuna bağlı katı # 6 bakır telli kendi toprak elektroduna sahip olmalıdır. Ana servis paneli topraklama çubuğu bağlı olmalı ve alt panel bağlanmamış olmalıdır.

Kural 10-208 iki seçeneğe izin verir. İlk seçenekte, ana servisten bu ana servisten sağlanan bir binaya giden nötr iletken, bir bağlayıcı iletken olarak işlev görür. Bu durumda, ayrı bir bağlantı iletkeni (ana hizmet ile ana tek hizmet tarafından sağlanan herhangi bir binadaki hizmet arasında) gerekli olmayacak ve ana tek hizmetten sağlanan her binadaki hizmetin uygun şekilde topraklanması gerekecektir. Kural 10-204 (1) (b) İkinci seçenek uyarınca, binadaki ana tek hizmetten sağlanan her yeni hizmet dağıtım sisteminin bir parçası olarak kabul edilir. Bu durumda, bu tek binada toprağa hiçbir bağlantı yapılmayacaktır, çünkü ana tek hizmette tek toprak bağlantısına izin verilecektir.


-2

Elektrik Kanununda yapılan değişiklikler, # 6 telli Topraklanmış Çubuğun panel kutusuna sonra topraklama topraklama çubuğuna topraklanması için bağlı olmayan tüm binaları alt panellerle GEREKTİRİR. (Kural 10-208)

Artık # 10/3 telinde bulunan toprakları alt panel topraklaması olarak KULLANAMAZSINIZ.

Alt panele tıpkı sayaçtan gelen bir servis gibi davranmalısınız, şimdi alt panelinize girmesi gereken tek iletken, 2 Sıcak Beslemeniz ve Nötr'ünüzdür. (ana panelde toprak yok.)

Şimdi kafa karıştırıcı kısım, Kural 10-208 (b), bina hayvancılık yapmıyorsa, metal olmayan akım taşıyan bileşenleri (çıkış kutuları) ayrı bir iletken yoluyla ana panele geri topraklayabileceğinizi belirtmektedir. Ancak, şimdi alt panellerde bağlı bir nötr olması gerektiğinden, bu zaten denemek için ayrı bir topraklama devreniz olduğu için denemek için bir acıdır.


5
Bu hangi kurala atıfta bulunuyorsunuz? Ve OP için geçerli olduğunu nasıl biliyorsunuz? İkinizin nereden geldiğini bilmiyoruz.
Speedy Petey

2
Tim'in tavsiyesi bana doğru gelmiyor. Alt panelde hiç nötr bir toprak bağı duymadım. Bu sadece topraklama sistemindeki akımı davet ediyor. Kuralların, ayrı bir topraklama çubuğuna sahip olması ve alt paneldeki toprağa bağlı olması için ayrı bir bina gerektirdiğini kabul ediyorum. Bu "zemin arasında NEC'in garip ifadeler arasında karışıklık olup olmadığını merak ed iletken" nötr için, ve "zemin ing zemin için iletken".
Harper - Monica
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.