Bir ışık anahtarını nasıl hava koşullarına dayanıklı hale getirirsiniz?


8

Potansiyel olarak nemli bir yerde bir atölyeye koymak istediğim bir anahtarım var. Yağmurda dışarıda olmayacak, ancak bir noktada suyun yakınında sıçraması tamamen mümkündür.

Bunu güvenli hale getirmenin en iyi yolu nedir? İlk düşüncem olan "WR" dereceli prizler gibi dış mekan anahtarları bulamıyorum. Ben gibi, üzerinde açık recepticle kapağını koymalı mıyım bu ? Vida deliklerinin doğru yerde hizalanıp hizalanmayacağından emin değilim. Yoksa bu anahtarı mümkün olduğunca güvenli hale getirmenin başka bir yolu var mı?

(Bonus soru: Dağıtım panelime bir GFCI kesici koymak istemezsem, bir GFCI çıkışındaki yük terminallerini kullanabilir ve anahtarı ve ışığı korumak için kullanabilir miyim?)

Yanıtlar:


9

Ulusal Elektrik Yasası geçerliyse, söylemesi gerekenler ...

Ulusal Elektrik Kanunu 2011

Madde 404 Anahtarlar

404.4 Nemli veya Islak Yerler. Nemli veya ıslak bir yerde yüzeye monte bir anahtar veya devre kesici, 312.2 ile uyumlu hava koşullarına dayanıklı bir muhafazaya veya kabine konulmalıdır. Nemli veya ıslak bir yerde gömme montajlı bir şalter veya devre kesici, hava koşullarına dayanıklı bir kapakla donatılmalıdır. Anahtarlar, listelenen bir küvet veya duş düzeneğinin bir parçası olarak kurulmadıkça, küvet veya duş alanlarındaki ıslak yerlerde kurulmamalıdır.

Bu, anahtarı içeren kutu duvarın içine monte edilmezse, hava koşullarına dayanıklı bir kutuya ihtiyacınız olacaktır.

Hava koşullarına dayanıklı elektrik kutusu

Anahtar kutuya monte edildikten sonra, hava koşullarına dayanıklı bir kapağa ihtiyacınız olacaktır. Burada birkaç seçeneğiniz olacak. Anahtar açılmadan önce kapağın çevrilmesi gereken bir yukarı açılır kapaklı bir tane alabilirsiniz.

Hava koşullarına dayanıklı Flip Switch Kapağı

Anahtarı tamamen kaplayan ve anahtarı değiştirmek için kullanılan harici bir kolu olan kapaklar da vardır.

Hava koşullarına dayanıklı Kol Anahtarı Kapağı


Bonus

Evet, anahtara GFCI koruması sağlamak için bir GFCI yuvasının Yük tarafından bir anahtar sağlayabilirsiniz.


Harika. Bu kapakları bilmiyordum. Teşekkürler.
Hank

1
Kutunun, hava koşullarına dayanıklı iken 3 açıklığı olduğunu unutmayın. Kullanmadığınız herhangi bir fişi takmanız veya tam olarak istediğiniz açıklıkları içeren bir kutu almanız gerekir.
Jay Bazuzi

2
@JayBazuzi Eğer doğru hatırlamıyorsam (ki olmayabilirim), bu kutular genellikle kullanılmayan açıklıkları doldurmak için tıkaçlarla gelir. Değilse, muhtemelen birkaç dolar için bir çanta / kutu alabilirsin.
Tester101
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.