Özellikle dış mekanlara yönelik kapı kolları var mı?


6

Geçenlerde yeni bir eve taşındım ve dış mekana maruz kalacak bir kapı düğmesini değiştirmem gerekiyor. Dış mekana maruz kalması durumunda ne tür bir kapı kolu aldığım önemli mi?

Önemli değilse, elementlere diğerlerinden daha iyi dayanan düğmeler var mı?

Yanıtlar:


2

Normalde beraberinde gelen anahtarlara sahip olan herhangi bir şey dış mekanda kullanım içindir. Ve bunların neredeyse tamamı aşındırıcı olmayan metallerden üretilmiştir.

Şu ana kadar baktığım herhangi bir evi, kapı topuzu paslanmış ve diğer her şey iyi durumda olduğunu düşünemiyorum.


Kilitler tipik olarak kullanımlarının ne olduğunu söyler ("Dış Mekan" etiketli). Ayrıca, genellikle size @ kullanımları, yılların garantisini ya da üzerlerinde ne tür bir bitiş olduğunu söylerler. Bir kapı topuzu ile ilgili olarak evin geri kalanının önemsizliğinin ne olduğundan emin değil misiniz?
noybman

2

Kilit setleri (kapı kolları dahil) iç veya dış kullanım içindir. Bazıları her ikisi için de derecelendirilmiş olabilir.

Konfigürasyonda bazı değişiklikler (sürgü vb. Güvenlik kilidi gibi) ve dayanıklılık ve sızdırmazlık bakımından farklılıklar vardır. İç mekanlarda kullanılması amaçlanan kapı kolları ve kilitler su sızdırmazlığında olmayabilir ve daha ince bir koruyucu kaplama kullanabilir.

Dış kullanım amaçlı kapı kolları ve kilitler iç mekanlarda kolayca kullanılabilir, ancak iç ortam setleri dış mekanda maruz kalırsa çabucak sızabilir, paslanabilir veya yüzeylerini kaybedebilir.


2

Er ya da geç, hatta mükemmel dış kilitleme setleri, özellikle de okyanusun yakınında yaşıyorsanız, kötü görünecektir. Okyanustan 2 mil uzakta yaşıyorum ve inan bana, dış kilitlerim çok kötü görünüyor ... ve evimin geri kalanı gemi şeklinde. Tabii ki, kilit setlerim şimdi 17 yaşında ... ev inşa edildiğinde kullanıldı. Bu yüzden yukarıdaki yoruma katılmıyorum. Evim yarım milyonun üzerinde değerde ve parayı koruyacak param var ... ama önce okyanusa yakın dış kilitler acı çekebilir. Bulabileceğiniz en iyisini satın almak öder ve bu pas tutmayan ile kaplanmış anlamına gelir.


İyi tavsiye ve düşünceler. Sözde, dış kalite kilitler / kulplar üreten şirketler de birbirleriyle rekabet eder, böylece kullanıcı incelemeleri ve ürün dokümantasyonu arasında rakiplerine kıyasla iyi bir kilit bulunabilir.
noybman
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.