İki yazıyı nasıl sıkıştırabilirim ki, sorunsuz görünebilsinler ve kolayca ayrılıp tekrar birleştirilebilsinler?


6

Yardıma çok sevinirim!

İsterseniz 'katlanabilir' bir ağaç dikme yapmaya çalışıyorum. Büyük huş direklerimi yarı yarıya görmek ve onları merkezde tekrar vidalamak istiyorum, ancak böyle bir şeyin mekaniğinin nasıl işleyeceği hakkında hiçbir fikrim yok. Çift başlı büyük vidalar! Herhangi bir öneriniz memnuniyetle karşılanacaktır.

Yanıtlar:


3

Orijinal tasarımdaki huş direkleri, belirli bir işleve hizmet etmek için belirli bir uzunlukta yapılmıştır. Güç, istikrar ve dayanıklılık temelinde seçildiklerinden eminim. Birinci dereceden bir analiz olarak, onları ikiye bölme fikri, ilk etapta tasarlandıkları neredeyse tüm nedenleri yeniyor gibi görünüyor.

Gönderiyi yarıya indirmek ve orijinal görünümüne ve işlevine% 100 geri yükleyecek şekilde yeniden birleştirmek mümkün olmayacaktır. Kesilen çizgilere ve bazı bağlantı elemanlarına / cıvatalara bakılabiliyorsa, mümkün olduğu kadar yaklaşmanın bazı yolları olabileceğini söyledi.

Genel çözüm ve / veya önerileri sağlamak için ihtiyaç duyulacak bazı eksik bilgiler bulunmaktadır. Bu direklerin dikey yönde yerleştirildiği ve direk çevresi çok önemli olduğu için olası bir fikir sunabilirim.

Fikir devam etmek ve direği ikiye kesmek ve sonra direğin her bir ucuna açılan bir deliğe ağır bir çelik boru parçası yerleştirmektir. Boru, inşaat sınıfı yapıştırıcı kullanılarak alt deliğe yapıştırılır. Çelik borunun diğer ucunda hazırlanmış deliklere vidalanacak cıvataları kabul etmek için üst direklerin kenarları çapraz delikler açılacaktır. Aşağıdaki resme bakınız:

görüntü tanımını buraya girin


1
Mekanik olarak iyi tasarım. Ortalama bir ev sahibinin 6-8 ft yüksekliğindeki bir arboru destekleyecek kadar derin (ve yeterince büyük) delmesi zor olabilir. Tüpü harçla doldurup cıvatalarla kullanırdım.
HerrBag,

1
Cıvata başlıkları, görünümü iyileştirmek için havşa alabilir (malzeme yeterince kalınsa).
Steve Fallows,

1

Cıvatalı donanım ile iki yarım tur bağlantısı .. görünmez değil, sağlam:

  1. Gönderiyi ikiye böldüm, ama alt plakadaki tamir plakası için yer bırakın
  2. Eklentinin her iki tarafının yarısını kesin (her biri birer ayak). Ön veya arka tarafı seçin (kemere dik)
  3. Her iki tarafa da yayılacak bir "tamir plakası" yapın (az önce keseceğiniz 2 parçayı değiştirerek). (Eğer ek yerinin her bir tarafı 1 ayak ise 2 metre uzunluğundadır.
  4. Sıcak daldırma galvanizli donanım (9/16 veya 5/8 taşıyıcı cıvatalar) ile birleştirin;

görüntü tanımını buraya girin


Neden direklerden birini 180 derece döndürmeyin, böylelikle iki kesik kısım birbirini birleştirir ve biçme plakasını atlar? Bu daha güçlü olmaz mıydı?
gregmac

@gregmac Muhtemelen, ancak arboru bir yükseklik yüksekliğinde, muhtemelen Tamam değil, azaltır. Ayrıca, mevcut çardak ile pratik değil saygısız
HerrBag
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.