Duvarlarım çıta ve sıva olduğu için saplama bulmakta zorlanıyor muyum?


12

Ikea'dan bir TV montajı seçtim. TV'nin kendisi ahşap çekiş setine monte edilen bazı panellere monte ediliyor. Buna ek olarak, panelleri duvarlara monte etmek için donanım sağlar. Herhangi bir ağırlığı desteklemek değil, sadece ileri geri sallanmasını önlemek için değil. Bu yüzden ucuz bir saplama sensörü (Zircon E30) aldım ama onunla çok iyi şansım yok. Kaydırmaya başlar başlamaz, genellikle sadece bir hata göstermeye başlar. Bazen bana bir saplama olduğunu söylüyor, ancak sonraki geçişlerde sonuçlar kesin olmaktan uzak. Şu anda iki saplamanın nerede olduğu hakkında bir fikrim var ama çok kaba bir tahmin.

Bunun bu modelin önemsiz olup olmadığını mı merak ediyorum, yoksa çıta ve sıva duvarları olabilir mi? Duvarların alçıpan olmadığından eminim, daha önce onlara bir vida koymaya çalıştığımda ufalandıkları yoldan yargılanıyorlar. Genellikle alçı üzerindeki kağıt kaplaması bu şekilde parçalanmasına izin vermez. Ayrıca alçıpan genellikle daha ince bir toz haline gelir ve bu daha çok kum veya küçük çakıl taşları halinde parçalanır.

Duvarların çıta ve sıva olup olmadığını söyleyebileceğim bir yol olup olmadığını bilen var mı? Yoksa bu saplama bulucunun iyi olup olmadığını bilen var mı? Çıta ve alçı duvarlarla daha iyi çalışması gereken biraz daha pahalı bir model yaparlar. Gerçekten ihtiyacım yoksa parayı alıp harcamak istemiyorum. Artı ben muhtemelen bu bir kez kullanarak sarın ve bir daha asla görmeyeceğim.

Herhangi bir öneri? Duvarlara vurmayı ve bir fark duymaya çalıştım, ama bu benim için gerçekten işe yaramadı.

edit: Ben sadece bu sensörü kullandığımı insanlara bildirmek istedim: http://zircon.com/products/metal_m40.html ve oldukça iyi çalışıyor gibi görünüyordu. Yani çıta ve alçı duvarlarınız varsa, bunu denemek isteyebilirsiniz.

Yanıtlar:


8

Duvarlara bir vida koyma açıklamanızdan, kesinlikle çıta ve sıva varmış gibi geliyor. Başka bir işaret tozun rengidir: alçıpan ile çok beyaz ve üniform olurken, çıta ve sıva ile grimsi ve daha koyu lekeler vardır.

Birçok saplama bulucu, duvar boyunca yatay olarak hareket ederken duvarın dielektrik sabitindeki değişikliği tespit ederek çalışır. Saplama bulucuları çıta ve alçı ile zor zaman geçirir, çünkü sıva sağlamdır ve genellikle 1/2 "kalınlığında olabilir, daha sonra sıvanın altında ahşap çıta arasında sadece küçük boşluklar vardır, bu yüzden asla keskin bir değişiklik elde edemezsiniz. Öte yandan, alçıpan süngerlidir, bu nedenle saplama bulucu ile algılaması gereken saplama arasında daha az malzeme vardır.

Derin tarama saplama bulucum vardı ve bu güvenilir değildi, ancak makul bir başarıya sahip olduğum bir teknik geliştirdim: duvarda farklı yüksekliklerde ve farklı başlangıç ​​noktalarında birkaç tarama yapın, nerede olduğunu söylediğine dikkat edin. damızlık. Ayrıca yavaş taramanın daha hızlıdan daha iyi olduğunu da buldum. Sonunda, oldukça iyi bir tahmin oldu "ortalama" bir konuma alacaktı.

Daha sonra öğrendim (en azından evimde), her bir iç duvarda, bir dış duvara doğru koştuğu bir saplama olduğunu. Sonra 16 ", 32", vb o saplama geri işaretlemek ve Tamam olabilir.


Duvarı kimin koyduğunu düzenli bir şekilde yaptığını varsayarsak, sadece ölçüm yapmak için çok istekli değildim. Zirkon bölgesine baktıktan sonra, çıta ve alçı duvarlarla daha iyi çalışması gereken farklı bir dedektör modeline sahiptirler. dün gece amazon üzerinde sipariş ve yarın olması gerekir. Umarım bu benim için yapar. Aksi takdirde, saplamaların nerede olduğunu bulmak için süpürgelik yakınındaki keşif delikleri açacağımdan şüpheleniyorum. btw, yönteminizi denedim ve sorta çalışır. Bir damızlık olduğunu düşündüğüm kaba bir fikrim var. Ama yapabilirsem kesin olmayı tercih ederim.
merk

12

Duvar prizlerine bakın. Genellikle bir saplamaya monte edilirler. Sonra diğer saplamaları bulmak için 16 inçlik artışlarla ölçüme başlayın. Bir yedek olarak, TV'yi koymak istediğiniz bölgedeki saplamayı avlamak için küçük bir son çivi kullanırım. Bazı studfinder'lerin arkasındaki şeylere ne kadar duyarlı olacağını ayarlayan "hi" ve "low" ayarlarına sahiptir. o. Örneğin, dış duvarlarda daha zordur, çünkü içlerinde yalıtım vardır. Belki Home Depot veya Lowes'a gidin ve başka bir damızlık bulucu markası satın alın. Eğer işe yaramazsa her zaman iade edebilirsiniz. Başka bir saplama bulucu manyetik bir sensöre sahiptir ve saplamalardaki çivileri tespit eder. Bu türü deneyebilirsiniz.


% 90 eminim bu çıta sıva duvarıdır. ve zirkon bölgesinden, bu modelin o duvarda iyi çalışmayabileceğini ve m40 modelini önerebileceğini söylüyor. E30'u kullanarak en iyi tahmin tahminini almak üzereydim ve bir saplamaya çarpıp çarpmadığımı görmek için küçük bir delik açtım. duvar prizi hakkında öneri için teşekkürler, ben de bir rehber olarak kullanmayı deneyeceğim
merk

3
Çıta ve alçı duvarlarımda, saplamalar arasında çıkışlar vardı: saplamalara 1x6 çivilenmiş ve çıkışlar veya anahtarlar 1x6'daki kesik deliklere monte edilmiştir.
Niall C.

12

Süpürgeyi çıkardım. Bir çekiçle biraz sıva kırdım ve saplamaları buldum. İstediğim yüksekliği buldum ve deliklerimi açtım, braketi monte ettikten sonra süpürgeyi tekrar takın. Toplam yaklaşık 45 dakika sürdü.


8

Duvarla ilgili her şey için bir çift neodimyum mıknatısa güvenmeye geldim. Tek bir mıknatıs saplamaları bulmanıza yardımcı olacaktır (yani, alçıpan veya çıtadaki çiviler ve vidalar) ve diğer çivilere ve tırnak plakalarına çivilemekten kaçınmanıza (veya kablolarınızı delmenize) yardımcı olacaktır.

VE, mevcut probleminizle ilgili olmasa da, İKİ mıknatısa sahip olmak bir adım daha ileri gitmenize ve işleri bir duvarda tam olarak hizalamanıza bile izin verecektir. Her şeyi hizalamak için bir çift neodimyum mıknatıs kullanarak, duvarımda (her katın üstünde) iki deliği keserek 300 metre uzunluğunda iki kat kabloyu çatı katına sürükledim. Keşif deliği gerekmez.


heh - ben sorta bu fikri vardı, ancak onlar çiviler / çiviler vidaları almak mümkün olup olmadığını emin değildi. Aslında bunu yapmak için android telefonuma bir metal dedektörü uygulaması yüklemeyi denedim. Sorta çalıştı ama çok lapa lapa oldu. Bu yüzden yarına kadar bekleyeceğim ve diğer zirkon dedektörünü deneyeceğim. Hangi inanıyorum da sadece bir metal dedektörü.
merk

etkili olmak için hangi boyutta mıknatıslara ihtiyacınız var?
hometoast

1
Oldukça küçük olanları (yaklaşık 3/8 "çap, 3/16" kalınlığında) büyük bir başarı ile kullandım.
Nate

Düzenli alçıpan ile harika çalışıyor!
Sorunumu çözdüm

1
Birkaç eski sabit sürücüyü ayırdım, içinde bu amaç için harika çalışan çok güçlü mıknatıslar var.
mikey

0

Bahsettiğiniz ilk saplama bulucu özel bir Metal Tarama moduna sahip değildir ve bu tip inşaat yönteminde yaygın tutarsızlıklar nedeniyle her zaman çıta ve alçı duvarlarla doğru sonuçlar döndürmez. Metal örgü takviyeleri olmadan çıta ve alçı duvarlar için, ahşap çıtaları saplamalara bağlayan çivi kafalarını tespit ederek bir metal bulucu kullanabilirsiniz.

Gönderen Zirkon sitede

"Saplama bulucuları, duvarın arkasındaki yoğunluk ve yoğunluk değişimlerini belirleyerek çalışır. Düzgün çalışması için, duvar yüzeyinin tutarlı bir yoğunluk seviyesine sahip olması ve ahşap saplamadan daha az yoğun olması gerekir.

Duvarlar pürüzsüz bir yüzeye sahip olsa da, bazı duvarlar alçı, çıta ve saplama arasında derin ve sığ yoğunluk seviyelerine sahip tutarsız bir ahşap (çıta) ve sıva kombinasyonunu aldatıcı bir şekilde gizler.

Çıta ve sıvadaki anahtarlama, saplama bulma teknolojisini zorlayan tutarsızlıklar yaratır. "


0

Braketin sadece TV'nin ileri geri sallanmasını durdurmak için ağırlık taşımadığını söylediniz. Neden sadece kelebek cıvataları kullanmıyorsunuz? Özellikle duvara bir tür plaka sabitlerse, iyi durumda olacaklar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.