Komşumun merkezi AC'si açıldığında ışıklar neden kararıyor?


9

Işıkların kendi devre sistemimde bir kurutucu veya büyük bir AC ile söneceğini anlıyorum, ancak komşumun merkezi AC'si açıldığında bunun olması normal mi?

Zamanlamayı doğruladım (penceremden duydum ve ışıkları gördüm ve evde başka bir şey olmadığında bile.


4
Yardımcı programı arayın, bu transformatörde kötü bir nötr / toprak, aşırı yüklü bir transformatör veya dağıtımla ilgili başka bir sorun olabilir. Bu bir DIY sorunu değildir , bu yüzden denemek ve düzeltmek için yardımcı direklere tırmanmayın.
Tester101

1
Eminim ki ne yaptığınızı biliyor olsanız bile tırmanma direkleri ciddi bir para cezasına neden olur. Ama orada ne yaptığımı bilseydim, buradaki soruyu sormazdım!
Spencer K

Yanıtlar:


7

Siz ve komşunuz aynı güç şebekesinde çok iyi olabilirsiniz. Devrenin bir kolundaki herhangi bir ağır akım çekişi, hattın kaynağına doğru bir voltaj düşüşü olarak görülecektir. Bu düşüş, şebeke bağlantınızın komşunun şebekesiyle birleştiği noktadan geçtikçe, şubeniz voltajda karşılık gelen bir düşüş görecektir. Bu, ışıklarınızın kararmasına neden olabilir.

Bu tip voltaj düşüşü, kablolardaki direnç nedeniyle güç besleme devrelerinde her zaman mevcut olacaktır. Bir güç dağıtım sisteminin tasarımcısı, düşüşü güç kaynağına bağlı cihazlarda can sıkıcı ve işlevsel problemler yaratmayacak kadar küçük tutmak için yeterince düşük dirençli (yani, daha büyük boyutlu tel) kablo boyutlarını seçer. Durumunuzda, güç besleme sisteminin, düşmesi, tedarik etmesi beklenen yükler için tolere edilebilir bir seviyede tutacak kadar büyük kablolama ile tasarlanmamış gibi görünmektedir. Çoğu zaman, bir güç dağıtım şebekesinin belirli bir boyutta beklenen yükler için tasarlanabilmesidir. Daha sonra birisi gelir ve devrelerin kapasitesine göre tasarlananın ötesine geçen ağır yükler ekler.


1
Genel tavsiyeyi alacağım, yardımcı programa başvuracağım ve bunun beni nereye götürdüğünü göreceğim. Bölgesel acil durum olmadığında oldukça duyarlıydılar. Giriş için teşekkürler.
Spencer K
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.