DirectV tabaklarına bir şekilde enerji verilir mi?


4

DirectV yemeklerine genellikle bir şekilde enerji verilir mi?

Geçenlerde büyükannemin evinde havadan dijital televizyon anteni takıyordum. Başlangıçta directTV çanağına koşturan aynı koaksiyel kabloyu kullanmaya karar verdim.

Önce DirecTV alıcısını prizden çektim, sonra evdeki alıcılar için diğer odaları kontrol ettim.

Sonra koaksiyel fişlerin eve girdiği yerin etrafına baktım. Yükleyici, her odadaki duvarlardan delik açmıştı ve kabloyu dışarıdan geçirmişti.

Eski yemeği çıkarmak için merdivenden çıktığımda hafif, ama oldukça rahatsız edici bir şekilde şok oldum. Elimi tekrar cıvataya soktuğumda, bu hafif şoku almaya devam ettim.

Sonra evin içine girdim ve ana kırıcıyı kapattım. Geri geldi ve kesinlikle şok olmadı.

Bu, bir tür topraklama sorununun belirtisi midir? Daha önce canlı 120 V'luk bir kurşuna dokundum ve bu bir ÇOK ÖNEMLİ daha kötü bir şok oldu.

Herhangi bir fikir? Ayrıca, bu sorunun yeniden adlandırılması gerekip gerekmediğini bana bildirin.


Sadece ilginç bir gerçek: Bir zamanlar DirecTV için kabloları bir araya koaksiye soktum ve eklemesi için kullandığım ayırıcı olarak işe yaramadı, akımı taşıyordu. Bir namlu konektörü sorunu çözdü.
Evil Elf

Yanıtlar:


5

Evet, çanak antenler genellikle koaksiyel bağlantı üzerinden DC akım ile beslenir. DC gücü, TV'ye erişmeden önce koaksiyeline bir yere bağlayacak bir "hat gücü yerleştiriciden" gelir. Tek bir bağlantı veya ayırıcı da olabilir, ancak her iki tasarım da prize bağlanır.

enter image description here

Düzenleme: Aşağıdaki yorumlarda başkalarının belirttiği gibi, enjektör set üstü kutunuza da yerleştirilebilir.


1
DirecTV kurulumunuza bağlı olarak, güç alıcı veya bir SWM anahtarı tarafından sağlanabilir. Çoğu DTV tabağı çoklu uyduları “görür”; Hangi uydunun ayarlanmakta olduğunu seçmek için farklı DC gerilimleri ve kutupları kullanılır. SWM sistemleri, bu işlevi sabit bir DC sinyali sağlamak için koaks üzerinden dijital bir sinyal kullandı.
TomG

1
Alternatif olarak, enjektör set üstü kutusuna entegre edilebilir. Shaw Direct (eski adıyla Starchoice) tarafından Kanada'da kullanılan birimler bu şekilde çalışıyor.
Compro01

1

Uydu çanaklarının çoğunda LNB beslenen yemeğin odak noktasında.

LNB'nin gücü, alıcı kutusundan veya TV'ye yerleştirilmiş olan uydu alıcısındandır.

Yemeğin kendisinden neden bir şok aldığın belli değil, yapmamalısın. BMitche'nin yanıtında belirtildiği gibi başka bir güç enjektörü varmış gibi geliyor. Avla ve gerekirse kaldır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.