İyi bir hafif yangın söndürücü nerede bulabilirim?


8

Sadece evde iyi bir küçük yangın söndürücü hakkında herhangi bir tavsiye / ipucu olup olmadığını merak? Evimin yarısı yanıyorsa, yangını söndürecek bir şey aramıyorum. Aksine, küçük bir şeyi güvenli bir şekilde söndürecek ve evimin yarısının yanmasını önleyecek bir şey.

(Sanırım) onlar hakkında bildiğim tek şey, bir CO2 söndürücü veya kimyasal bir alabilirsiniz. Hangisinin ne için iyi olduğundan emin değilim.

Öneriler?

Yanıtlar:


17

Yerel ev geliştirme mağazanızın mutlaka bir "yangın güvenliği" bölümü olacaktır. Öğeler hantal ve baskı altında saklandığından, bu satın almak için en iyi yer olacaktır. Bu onları gemi için pahalı hale getirir.

Şu anda yangın söndürücünüz yoksa, kat başına en az 1 tane öneririm. Birini mutfakta lavabonun altında tutun ve diğerlerini dolaplarınıza duvarlara monte edin.

Bir "ABC" veya "üç sınıf" kuru kimyasal söndürücü arıyorsunuz. Bunlar genellikle çok çeşitli boyutlarda olacaktır. Mutfağınız için orta büyüklükte ve evinizin diğer alanları için aynı boyutta veya daha küçük olsun.


Merak ediyorsanız, "ABC" derecesi, yangın söndürücünün etkili olacağı yangın sınıfını ifade eder:

  • A yanıcı maddelerden (ahşap, kağıt, vb.) Bir yangını belirtir.
  • B yanıcı sıvılardaki (yağ, benzin, vb.) Bir yangını belirtir.
  • C elektrikle çalışan bir yangını belirtir. Sınıflandırma, yangın söndürücü içindeki kimyasalın iletken olmamasını sağlar.
  • D yanıcı metallerde bir yangını belirtir. Bu tür bir yangını konutlarda görmeniz olası değildir.

A ve B sınıfları için, göreceli söndürücü gücünü gösteren sayısal bir derecelendirme de olacaktır. 1.25 ile çarpılan A sayısı, yangın söndürücünün eşdeğer olduğu galon su sayısını verecektir. B numarası, eğitimsiz bir kişinin söndürmeyi bekleyebileceği B sınıfı yangının yaklaşık fit karesini verecektir.


4
Yangın söndürücüler için iyi bir tanıtım - Doldurulabilecek bir yangın söndürücü önerdiğimi de ekleyeceğim. Plastik kafalı ucuz olanlar aldım ve içlerindeki baskı bir buçuk yıl içinde işe yaramadı. Yenilerine biraz daha harcadım (metal kafaları var) ve yeniden doldurulabilirler.
Danny T.

Sanırım muhtemelen bu [1] [1] ile ev deposundan gideceğim. Sanırım mutfak yakınındakilerden biri yeterli çünkü bu küçük bir ev, tek bir hikaye. Detaylı açıklama için teşekkürler. Btw, yeniden doldurmak için nereye giderdim? ve yeniden doldurmanın maliyeti nedir? [1]: homedepot.com/…
merk

1
Bir yangın söndürücü eğitim sınıfı sırasında kampüs itfaiyesinden aldığım bir ipucu kimyasal söndürücüleri sık sık sallamaktır (saatlerinizi değiştirip duman dedektörlerinizi kontrol ettiğinizde yılda iki kez). Toz bir süre sonra topaklanma eğilimindedir ve iyi çalışmayabilir.
KeithB

0

Bu seferki oldukça hafif Ben soba astarı en bir küçükken bir gün bir tutam kullanmış, çok kirli ve yangını bir sabah yakalandı. Astarın altına yakalanan bir yağ olmasaydı o kadar da kötü olmazdı, bu nedenle küçük soba ateşinin sık sık yaptığı gibi yangın asla dışarı çıkmadı. Daha kötüsü olabilirdi. Bir çekme (1/2 saniyeden az) tüm yangını hemen söndürür.

Ürün özellikleri 3,9 kilo ağırlığında ve pratikte oldukça hafif olduğunu söylüyor. Muhtemelen evin diğer çeşitli alanlarında tutmak için bir veya iki tane daha alacağım. Bu kadar hafif olmasının dezavantajı, yangın söndürme açısından çok ileri gitmemesidir. Bir çekme işlemi, söndürücü hala oldukça ağır olmasına rağmen söndürücüyü boş aralığa koydu. Tek kullanımlık bir söndürücü biraz berbat, belki bir yedekte bakacağım.

Yangın söndürücüyü sallamak hakkındaki KeithB'nin yorumu için +1.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.