Bodrum kaçağımın temel sorun olup olmadığını nasıl belirleyebilirim


4

Çok yoğun bir yağıştan veya çok fazla kar yağmasından sonra ortalama olarak her yıl ortalama bir bodrum sızıntısı yaşıyorum. Bodrumun sadece bir duvarında meydana gelir ve o duvarın zıt uçlarından zeminde su tespit ettim. Bu beni temel duvarı olduğuna inandırıyor.

Birkaç yıl önce birisinin içeri girip alçıpanını içeriden açmasını sağladım ve bir sızıntı bulamadığını söyledi. Daha sonra sızıntıyı eski bir pencereye bağladı ve söktüğü alçıpanla birlikte değiştirmemi istedi. Birkaç yıl sonra başka bir sızıntıdan sonra, pencere olmadığını biliyorum.

Bu duvarın dışına birkaç yıl üst üste değiştirilmiş, çatlak tuğlalar döktüm ve aralarında boşluk bırakılmadan tüm duvarın karşısında bir çimento yolu var. Ayrıca, zemin seviyesinin altında olan bodrum camlarının etrafında yeşil bir küf olduğunu fark ettim.

Bu ses, temel sızıntısı olabilir mi? Eğer öyleyse, bu pahalı bir onarım mı? Ev sadece 30 yaşında; Bunun bu kadar çabuk başarısız olmasına ne sebep olurdu?


Yeni keşfettiğim aynı soruna benziyor (bitmiş bodrumumuzda ıslak bir köşe bulundu). Ayrıca tanımladığın gibi beton bir geçit var. Bir vakıf uzmanı gelip denetledi. Bunun onun için büyük bir kırmızı bayrak olduğunu söyledi (sızıntının gerçekleştiği yer). Ayrıca bir pencereye sahip olmamanın başka bir sorun olduğunu belirtti. Onun çözümü 9 metre kazmak, ağlayan kiremit değiştirmek, pencereyi iyi yerleştirmek, duvarı su geçirmez yapmak ve görünen çatlakları güçlendirmektir. 9 doğrusal ayak için ~ 3800 $ 'a mal olacak (Sanırım ekskavatörün erişilememesi nedeniyle gider). Ev inşa 1965.
Shinobii

Yanıtlar:


5

Bunu şahsen olmadan teşhis etmemiz neredeyse imkansız, ancak tipik olarak ıslak bodrumlar, sızan bir pencere veya benzeri değil, yeraltı suyundan kaynaklanıyor.

Yeraltı suyunun bir yerlere gitmesi gerekiyor. Eğer toprak tahliye edemezse, basınç oluşturur ve bodrumunuza bir yol arar - ya duvarlar üzerinden ya da daha sık olarak, duvarın zemindeki altlığa bağlandığı yerde.

İlk denemek için daha ucuz / daha kolay şeyler:

  • Oluklar ve çıkışlar ekleyin / düzeltin
  • evden uzaklaşmak
  • zemini evin etrafındaki temelden uzağa doğru eğin.
  • yüzey drenajları (kuru dere yatağı gibi) takın
  • Olukların / yüzey kanallarının kuru kuyucuklara gitmesini sağlayın

Daha pahalı / karmaşık çözümler:

  • İç altlık Fransız drenajlarını ve yağ karteri pompasını takın
  • dış altlık Fransız drenaj ve su geçirmez dış yüklemek için dış kazmak

Olukların ve benzerlerinin sabitlenmesi oldukça ucuz ve bir haftasonu projesi. Avluya eğim ve yüzey drenajları biraz daha iş, ama yine de DIY alanında.

Ancak, altlık drenajlarının takılması ve sınıfın dış kısmının su geçirmez hale getirilmesi, bir DIY projesi değildir ve oldukça maliyetli olacaktır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.