Çıkış kapaklarını ve diğer armatürleri takmadan önce lateks boyasının kuruması için ne kadar süre beklemeliyim?


6

Son zamanlarda lateks boya ile bir oda boyadım. Odayı bitirmek için, prize kapakların yanı sıra duvara vidalanan diğer bazı armatürleri yeniden takmam gerekiyor. Bunları sürmeden önce boyanın kurumasına / kürlenmesine ne kadar süre izin vermem gerektiğini merak etmiştim; Boyaya yapışmasını en aza indiren herhangi bir ipucu / püf noktası?


Latekslerin çoğu, fırçalamaya izin vermeden önce 30 günlük kurumaya işaret eder. Lastik komponent, sıkıştırıldığında (örneğin tamamen sıkılmış bir kapak gibi) yapışmayı asla tam olarak serbest bırakmaz. Lateks emayeler, 'sertleşmeyi' sağlayarak, daha iyi düzeltmelerini sağlar (bir duvar formülasyonu üzerinden). Parafin biraz daha temiz olabilir (ve daha düşük bir erime noktasına sahip, uygulaması daha kolay)
HerrBag

Yanıtlar:


7

Arka kenarları bir mumla cilalayın. Sadece gerektiği kadar sıkın.

Gelecekte, vidalar çıkarıldıktan sonra bir kapak plakası düşmezse, çevresini çizmek için bir bıçak kullanın. Skorlama, boyanın plaka ile çekilmesini önlemede uzun bir yol alacaktır.


8

Güvende olması için en az 24 saat verin. Yapışmayı en aza indirmenin en iyi yolu sadece kurumasını sağlamaktır. Kapakları daha erken açmanız gerekirse (etrafta dolaşan çocuklarınız varsa) vidaları gevşekçe sıkın, sonra 24 saat sonra geri dönün ve duvar plakalarını tamamen sıkın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.