Önce bodrum katında ne yapmalı? Dricore sonra üstüne çerçeve? Veya kare ve sonra dricore yatıyordu?


6

Benim düşüncem altında plastik bir bariyere sahip mavi ahşap kullanmak ve daha sonra bitmiş duvarlara dayanaklı döşemek.

Ancak, dricore talimatları, çerçevelemenin alt katın üstünde olması gerektiğini söylüyor.

Bu, henüz nem belirtisi olmayan 2 yo bir bodrum katı.

Dricore'un üstündeki çerçeve aslında gerekli mi?


Muhtemelen duvar boşluğundaki nemin yükselmesini durdurmak için. Talimatları takip et.
Matt,

Dricore, doğrudan duvara monte edilmediğinden, nemli hava dış duvarlara yükselebilir.
DMoore

Yanıtlar:


2

İlk defa dricore ile çalışmaktan nefret ettiğimi ve bir sürü zamanım olduğunu söyleyeyim (+10). İki yoldan da yaptım.

Küçük bir değere sahip olmanız ve PT ağacını sudan uzak tutmanız olası sorunlara değmez. Taban plakasının iç yüzeyine tam olarak oturması ve dış plakaların çok aşağı iniş basıncı ile gerilmesi konusunda sorun yaşamaya başladım (sanki çok fazla aşağı basınç veya teetering yapamayacaksınız ancak duvarınız sabit değil ).

Aklıma gelen tek negatif, duvarlarınızı ilk önce kaplamanızın, alçıpan için daha fazla vidalama yüzeyi için alt plakaya çivilenmek üzere bir miktar hurda ağacına ihtiyacınız olacak olmasıdır.

Dricore'un tüm amacı, döşeme ve malzemelerinizi kuru tutmaktır. Duvarın diğer tarafına malzeme koymuyorsun.

Ayrıca, dricore'u satın almadıysanız kesinlikle sert köpük paneller ve kontrplaklar öneririm.


Bizim bodrumumuzun "kuru" olması gerekiyordu, ancak Dricore'dan zemin drenajına akarken yarım inçlik bir suya ulaştığımız ortaya çıktı. Çerçeve ve alçıpan doğrudan zemine gidiyor ve şimdi de süpürgeliklerin ve halıların arasından göründüğü yere kadar süzülen küfle uğraşıyorum. İlk önce çerçeveleme sıradaki adamı becerir.
John Neuhaus

@JohnNeuhaus - İşte bu yüzden dricore'dan nefret ediyorum. Şimdi bir sorununuz olduğunda, neler olup bittiğini anlamaya yönelik 3 ton paneliniz var. Gerçek şu ki, kurulumunuz için önemli değildi. Öyle bir su meselesi var ki, ne olursa olsun küflenmeyi sağlayacaksınız. Kurulum yöntemini suçlamayın, sorunlarınızın% 99'una neden olan şeyi suçlayın - su.
DMoore

6

Bir bodrumdaki çerçeveleme yapısal değildir. Duvarlardaki tek ağırlık duvarın kendisi ve raflardan küçük yükler vb.

Dricore'un amacı, alttaki plastik aralık malzemesi dışındaki her şeyi zemin ve duvarlardan izole etmektir. Dricore ayrıca duvarlarda küçük bir boşlukla kuruludur. Dricore'un üstüne yerleştirirseniz, saplamalar, bodrum katından sızabilecek veya duvarlardan sızabilecek nemden uzak tutulur.

Saplamaların bodrum duvarlarına temas etmemesi, yalıtılmaya yardımcı olmak için termal bir kırılmaya da yardımcı olur. Ek olarak, yalıtımın arkasındaki hava boşluğu da R değerini artırır.

Duvarları Dricore'un üstüne inşa et. Dricore'u belirtildiği gibi zemine sabitleyin.


Duvar resmi ile duvar arasında bir boşluk olduğunu söylemiştin, sonra duvar çizgisinin üzerine kur. Kafam karıştı.
DMoore

DriCore için duvar boşluğu nem değişimlerine izin vermek için sadece 1/4 inç. Duvarlar .. içinden hafif bir sızıntı yoktur ayrıca nem fitil 9in durumda bir termal sonu oluşturmak ve önlemek için hafif bir boşluk uzay yük binmeyen çerçeveleme daha iyidir
önlük

Boşluk dış duvar arasında . Böylelikle hava dricore altından, dricore üstündeki duvarın altından ve iç / dış duvar arasındaki yukarı doğru akabilir. Bu alanda hava basıncı ve bir alanda (fırın odası gibi) akış olacak ve bu boşluktan geçen ve bodrumun diğer tarafında bir havalandırma deliği olacak şekilde planlıyorsanız, hava akışı az miktarda nem alır ve taşır.
Craig Celeste
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.