Dolapları yüzer parke zeminine nasıl kurarım?


11

Biz sadece bir bar / mutfak bodrum katında kurulum için bir sürü dolaplar satın aldı. 4 duvar dolabı ve dört alt dolap bulunmaktadır. Bunlar, bir pedin ve daha sonra betonun üzerinde oturan mevcut parke yüzer zemine kurulacaktır.

Yapabileceğim duvar dolapları, geçmişte çok sayıda monte ettim. Ancak taban dolaplarını kurmanın en iyi yolu nedir? Zemin yüzdüğünden, onları zeminden betona tutturmam gerekip gerekmediğini bilmiyorum (bence kayan zemini kilitlerim). Yoksa sadece duvara ve birbirlerine yapıştırıp yerde yüzmelerine izin mi vermeliyim? Ya da belki de duvara yapıştırın ve sonra bir inşaat yapıştırıcısı ile yere yapıştırın?

Düzenin bir kısmı bir yarımadadır, bu nedenle taban dolaplarından ikisi duvarlara değil, başka bir kabine dokunacaktır. Bunlar zemine bağlı değilse, itilmiş veya çarpılmışsa hareket etme potansiyeline sahip gibi görünüyor.

Ayrıca, daha ağır bir tezgah üstü kuracağımızı da not etmeliyim, ancak granit, başka bir doğal taş veya damgalı beton yapacağımızdan emin değilim. Ama ağırlık onu tutabileceğinden bu devreye girebilir.


Bu proje nasıl ortaya çıktı? Aynı şeyi evimde de yapacağım.

Yanıtlar:


11

Dolapların bir seçenek olmayacağı yerdeki döşemeyi kesmek mi? Bundan bahsetmiyorsunuz, belki de bir nedeni var, ancak döşemelerin tasarlandığı gibi yüzmesine ve hareket etmesine izin verirken, dolaplarınız için en iyi ataşmanı elde edecek yöntem budur. Bu kesimleri, sadece doğru derinliğe ayarlanmış bir daire testere ile yapabilirsiniz.

Yarımada için, döşemeyi kesmenin tek seçeneğiniz olduğuna inanıyorum . Döşemeye tutturmaya çalışırsanız, ya 1) döşemeye çok sıkı çekin, böylece döşeme yüzemez, ya da 2) yeterince sıkı sabitlemez ve her seferinde gıcırdayacak ve hareket edecek biri tezgahın üzerine eğilir.


1
+ 1- Katılıyorum- bunu yapmanın doğru yolu dolapların olacağı kayan zemini kesmek olacaktır.
MarkD

Bu bir seçenektir. Genellikle bodrum / beton olmayan uygulamalarda yapılan bu mudur? Fayans bulunan tipik bir mutfakta ne yapardınız?
mohlsen

1
Ben bir kabine yükleyici değilim, bu yüzden onlar bu durumu (mevcut kiremit yeni kabin yapılandırması) nasıl ele alacağını bilmiyorum. Ancak o zaman bu durum sizinkinden oldukça farklıdır, çünkü bu karonun kesilmesi laminat parkeden daha zordur ve aynı zamanda alt zemine sabitlenir ve hareket etmesine gerek yoktur. Bu durumda, karo yüzeyine 2x4 montaj blokları yapıştırmak için kullanabileceğim bir yapıştırıcı ararım.
Mike Powell

2
Karo biraz farklıdır çünkü tipik olarak yüzer, çimentolu değildir. Bununla birlikte, aklıma gelen her durumda, ada karo veya ahşap yüzeyden değil, doğrudan alt zemine bağlanacaktır. Yeni inşaat için, bu genellikle önce dolapları monte ederek yapılır, daha sonra döşeme etrafına kurulur. Mevcut inşaat için, oturması için deliği kesmek en iyi seçenek gibi görünüyor.
GalacticCowboy

7

Yarımadanın bir parçası olmayan zemin dolapları için - onları duvara ve birbirlerine sabitlemek yeterlidir. Bunları bir saplamaya sabitlediğinizden emin olun veya saplamalarla hizalanmayan sabit montaj noktaları varsa, 3/16 "mafsallı bir cıvata kullanın.

Yarımada için - onları yere sabitlemenizi tavsiye ederim, ya da dediğiniz gibi, hareket etmeye eğilimli olacaklar (Ve karşı malzemenize ve yarımada uzunluğuna bağlı olarak, tezgahın üst kısmına zarar verebilirsiniz). Yarımadayı zemine takarken, kayan zemine yapıştırmayın - alt kata tutturduğunuzdan emin olun. Düzene bağlı olarak, çapalarınızın geçeceği yüzen katta bazı büyük delikleri kesmek / delmek iyi bir fikir olabilir. Bu, zeminin yarımada altında genişlemesine / daralmasına / kaymasına izin verecektir. (örneğin, çapalarınızın gideceği kayan zeminde 1/2 "delik açın, daha sonra ankraj vidasını bu deliğin ortasına yerleştirin, böylece zeminin hareket etmesi serbesttir).


Yani, dolaplar için bir çeşit bacak ya da kaide inşa etmek, böylece zemin yüzeyinin biraz üstüne binmek mi? Bu işe yaramalı.
GalacticCowboy

6

Döşeme üreticisine başvurdum ve söyledikleri buydu:

XXX ile iletişim kurduğunuz için teşekkür ederiz, sorularınızda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Dolapların yüzer zemin üzerine, özellikle ağır granit tezgah üstü dolaplara monte edilmesi önerilmez. Doğru kurulum, dolapları monte etmek ve daha sonra döşemeyi dolapların etrafına kurmak olacaktır. Dolapların zemine monte edilmesi, dolapların ağırlığı nedeniyle zemini bağlayabilir. Döşeme, yüksek nem seviyeleri veya diğer nem kaynakları nedeniyle genişleyecekse, zemin potansiyel olarak kıvrılabilir.

Dolayısıyla, yanıtları buradaki diğer cevaplarla çok benzerdi. Benim durumumda yapılacak doğru şey, zemini kesmek ve dolapları kesmeye yerleştirmektir.

GÜNCELLEME : Böylece hepsini duvara bağladım (yarımadanın sadece bir tarafı da dahil olmak üzere). Daha sonra zemin için, kayan zeminin daha fazla hareket etmesini sağlamak için sürtünmeyi azaltmak için dolapların altına yapıştırılmış keçe şeritler. kolayca altında. Şimdi kabinler çok ağır ve ağır tezgahlarımız var, bu yüzden zemin hareket edemez, ancak zarar vermez. Bunu yaptığımdan bu yana yaklaşık 5 yıl oldu ve biz birçok mevsim nem ile oldum ve zemin bükülmüş değil.


2

Burada iki endişe var. 1) yüzer bir zemine taban kabini takmak asla iyi bir fikir değildir. 2) bir yarımada olduğu için, tezgahın üstünde bir gönye eklemi ile 90 derecelik bir açı olacağını varsayıyorum. Yüzen bir zemin genellikle ince bir köpük ped üzerine kurulduğundan, zemine biraz verim vardır. Bu "vermek" tezgah üstü gönye eklemini vurgulayacak ve potansiyel olarak bir boşluğun açılmasına neden olacaktır. Tüm taban kabini takılmamış, sadece birbirine kenetlenmiş olarak yerleştirmenizi, sonra etraflarındaki zemine bir çizgi çizmenizi ve döşemeyi çıkarmanızı ve kendinize iyi bir 1/4 inç boşluk bırakmanızı tavsiye ederim. Kabinleri, alt zemine sabitlenmiş ve sağlam bir şekilde sabitlenmiş olan zemindeki bir ara parçasına veya şimlere sabitleyin. Tekme tahtaları ile döşeme boşluklarını kesip çıkarın.


İyi endişe. Ancak bu durumda, yarımada sadece bir duvara tutturulur, 90 derecelik bir köşeyi saran bir tezgah yoktur.
mohlsen
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.