Duşumuz neden çığlık atıyor?


11

Bizim duş bir sorun var ... Çok yüksek! Su doğru sıcaklığa ve akışa ulaştığında, duş hemen bir banshee gibi çığlık atmaya başlar.

Akışla ilgili gibi görünüyor çünkü akış hızını azaltabilir, ancak aynı sıcaklığı koruyabiliriz. Bu çığlığın durmasına neden olur, ama aynı zamanda bize küçük bir duş verir. Biz duş açmak ama hızlı ve soğuk yapmak o zaman ya da hiçbir haykıran.

Başka bir veri parçası, duşun duşun karşı taraflarında iki ayrı fiziksel kafaya ve 1. kafaya sahip olmasıdır. çalışıyor. Kafalar ayrı borularla beslenmiş gibi görünüyor.

Herkes böyle bir gürültü yapmak eski bir duş ile ilgili bir sorun oldu mu? Sorunun borular mı yoksa duş başlığı mı olduğundan emin değiliz.

Herhangi bir öneri veya öneri takdir edilecektir ...


Acını hissediyorum. Aynı şey burada.
Brian Knoblauch

Yanıtlar:


14

Bunun nedeninin bir kısmı türbülanslı veya laminer akış olabilir . Yüksek bir sıcaklık daha düşük bir viskoziteye sahip olacak ve türbülanslı akışa katkıda bulunan daha yüksek bir Reynolds sayısına yol açacaktır . Mineral birikiminden kaynaklanan yüzey kusurlarını ekleyin ve borularınızı 'banshee seviyelerine' titreştirmek için yeterli türbülansınız var.


4
Kısa cevap: "Çığlık atan muhtemelen kireçlidir." (hehe).
Tester101

@ Tester101: Tamam, tamam, evet buna cevap vermenin daha kısa bir yolu vardı. İkisinin de birikebileceğini varsayıyordum, ancak yukarıdaki açıklama nedeniyle sadece sıcak olandan duyuyorsunuz.
Doresoom

1
Lanet olası mühendisler her zaman işleri karmaşık hale getirir! (haha).
Tester101

1
Suçlu olduğu gibi suçlu. :)
Doresoom

9

Çığlık atan muhtemelen kireçlidir. Sirke veya kireçle temizlemeyi deneyebilirsiniz.


Eve (ve şehre) su kaynağına bir kirletici sokulması konusu ne olacak? Hızlı internet araması, kireçli boruları kimyasallarla temizlemenin kötü bir fikir olduğunu göstermektedir. Düşüncesi olan var mı? Bunun için tesisatçı çağırmamız gerekecek mi?
Micah Siegel

2
Evinize doğru akan su baskı altında olduğu için bunun bir endişe olduğunu düşünmüyorum. Ne olursa olsun, endişeleniyorsanız, duş başlığını söküp bir kase sirke veya kireçle ıslatın.
Zach

Sitrik asit çözeltilerinin bu tür şeyler için sirkeden çok daha hızlı olduğunu gördüm. Herhangi bir metale zarar vermeden, sirkenin% 5'inden çok daha güçlü yapabilirsiniz.
Wayfaring Stranger

0

Boru duvarlarında mineral birikintileri yoksa, iğne deliği sızıntılarından kaynaklanan küçük kabarcıklar veya kapandığında sifon etkisi çığlıklara neden olabilir. Bir duş başlığının üstündeki küçük bir kabarcık grubu, bir borunun duvarını kaplayan her şeyden daha fazla türbülans oluşturabilir

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.