Düğmeyi basılı tutmadıkça garaj kapım neden kapanmıyor?


11

Kapının kapanması için garaj düğmesinin içine bastığımda, kapı aşağı inmeye çalışıyor, motor ışığı yanıp sönüyor ve kapı tekrar yukarı çıkıyor. Kapının aşağı inip kapanması için duvar tuşunu basılı tutmam gerekiyordu.


Kullanım kılavuzuna bakın, ışıkların yanıp söndüğü model sorunu gösterir.
Tester101

Yanıtlar:


12

Çok fazla dirençle karşılaşırsa veya sensör ışını kesintiye uğrarsa garaj kapısı otomatik olarak geri döner.

Direnci kontrol etmek için kapı kapalıyken başlayın ve kırmızı kolu çekin. Sonra kapıyı açıp kapatın. Hareket, sert lekeler olmadan akışkan olmalıdır. Zor noktalarla karşılaşırsanız, eğilmiş bir iziniz, kırık bir tekerleğiniz veya ciddi bir iz yağlayıcı eksikliğiniz olabilir. Bir profesyonel arayın.

Kapı açıcı para cezası ile açılır, ancak kapatmaya çalıştığınızda hemen geri gelirse, muhtemelen sensör hizalamanızla ilgili bir sorununuz vardır. Bir sensörün her zaman ışığı yanmalıdır. Bu vericidir. Diğeri, alıcınız, vericinin gönderdiği görünmez ışık huzmesini engelsiz bir şekilde gördüğünde yanmalıdır. Bir sensörü çarpmak ve hizalamadan çıkarmak kolaydır. Sadece yerine oturtun. Ayarlamalarınızı kontrol etmek için kapıyı kapatmaya çalışmanıza gerek kalmaması için alıcıdaki ışığı kullanın.


1
İşte süreci açıklayan bir video: youtube.com/watch?v=QmB-Lg-T9fk Kapıyı aynı sorunla çözebildim.
yya

Önce hizalama kontrolünü yapardım, böylece kolu çektikten sonra kapıyı geri kilitlemenin zorluğunu önlersiniz. Bazı kapılarda bu bir acı olabilir. hizalamanın kontrol edilmesi için sensörün doğru bir şekilde gösterilmesi gerekir
Jeffrey

9

Benim deneyim / gözlem konuya eklemek istiyorum: aynı durum - Eğer iç düğmesini basılı tutun sürece kapanmaz, 10 hata olarak yanıp söner.

Her iki sensörüm de çalışıyor gibi görünüyordu. Yani, kehribar verici, onları hizaladığımda yeşil alıcının yanmasına neden olacaktı ve ışını bloke etsem yeşil alıcı sönecekti, böylece dediğim gibi, "çalışıyor" gibi görünüyor.

Nedeni alıcı tellerde korozyon olmuştur. Her iki tel de birkaç yıl önce bir yaratık tarafından kesildi. Onları geri ekledim, ancak nem ve hava durumu, tutarsız geri bildirim sağlamak ve güvenlik geçersizliğini tetiklemek için hatta yeterli direnç sağladı. Kötü bakırı kestim ve sıvı bantla mühürlediğim yeni bir eki lehimledim ve hepsi tekrar iyi.

Özet olarak, her iki sensör de yanıyorsa ve ışını engellemekten yanıt alıyorsanız, yeşil alıcı kablolarını kontrol edin (yayıcıda aynı sorun olmaz). Bir multimetre ile voltaj dalgalanması veya direnci arayabilir veya sadece hat yalıtımındaki ve siyah veya yeşil bakır kablolardaki kopmaları görsel olarak kontrol edebilirsiniz. Telin sensörden çok daha muhtemel olması neden parayı boşa harcıyor?


Aynı şey, sensörlerde ışıklar yanıyordu ve çalışıyor gibi görünüyordu.
Rich Wagenknecht

Sensörler için +1 çalışıyor gibi görünüyordu (yolda dururken kesiliyor), ancak yine de bir sorunu vardı. Benimki sadece duvara tutsaydım kapanırdı - sensörleri alkolle temizlemek için başka yerlerde çok fazla tavsiye gördüm ve yardımcı olmayacağından emindim, ancak sorunu düzeltmiş gibi görünüyor. Bu yüzden her zaman ışıklara inanmayın!
Danny

Vay. Burada da aynısı. Sensörler çalışıyor gibi görünüyordu, ancak verici ve alıcı merceklerini alkolle temizledikten sonra sorun ortadan kalktı.
Pat Morin

5

Geçen hafta bu sorunu yaşadım. Sensördeki ışıklar iyiydi. Sorun nihayet sensörlerdeki gevşek bağlantılarla izlendi. Sensörleri ayırın, kabloları yeniden soyun ve tekrar bağlayın. Kapı şimdi iyi kapanıyor.

Sanırım garaj kapısı hareket etmeye başlayana kadar, sensörlerin elektrik beslemesi hatalı kablolama nedeniyle kesildiğinde sensörler iyi çalışıyor.


Bu bana çok yardımcı oldu. Sensörüm gevşekti ve kasadaki konumundan uzaklaştı. Sadece doğru yerleştirdim ve vidayı ve viyola sıktım !, her şey çalışmaya başladı. Çok teşekkürler. Bana çok para

Bana oy vermelisin, bu yüzden kötü ihtiyaç duyulan bir itibar kazanabilirim :)
Do Will


0

@ Longneck'in mükemmel noktalarının yanı sıra , garaj kapısı veya açacağı yeni bir kurulumsa ve daha önce çalışmadıysa, açıcının dahili "gerginlik sensörü" doğru ayarlanmamış olabilir.

Eğer kapı elle kolayca açılıp kapanabiliyorsa, ancak açıcı kapıyı kapatırken sıkışıyorsa, gerilim ayarının muhtemelen artırılması gerekir. Ayarlama ayrıntıları için montaj kılavuzuna bakın. Genellikle ünitenin içindeki bir somun veya bazen bir parmak tekerleğidir.


0

Burada hiçbir şey çalışmadığında ... otomatik geri vitese neyin sahte olduğunu belirleyin. Yalıtılmış bir kapım var. Yalıtım üzerindeki tabakanın bir kısmı aşırı ısı (ve çocuklar onu topladı) nedeniyle soyuluyor. En alt paneldeki kaplama kapağı, kapı kapanmadan bir veya iki inç içerisine geldiğinde tersini tetikliyordu. Döşeme kapağını kesip geri ... her seferinde çalıştı.


0

Sensör ışıkları söndü (her sensör tarafında yeşil ve kırmızı bir LED ışığı vardır). Tavan köşesinde sensörlere güç veren telleri "sallamalı" olması gereken bir uzatma merdiveni taşıdım. Yukarı çıktım ve telleri tavana "jiggled" ettim ve LED ışıkları yandı. Garaj kapısı artık normal şekilde kapanıyor. Her şey benim durumumda olduğu gibi başarısız olursa bunu deneyin.


Merhaba, Stack Exchange'e hoş geldiniz. Cevabınız biraz kafa karıştırıcı; başınıza gelen benzer bir durumu mu düşünüyorsunuz? Her iki durumda da, cevabınızı daha net hale getirmek için düzenlemelisiniz.
Daniel Griscom

0

Her iki sensörüm de çalışıyordu (yeşil alıcı sadece ışın bloke olduğunda söner). Kapıyı kapatırken bir ampulün yanıp söndüğünü fark ettim. Ampulü çıkarmaya ve denemeye karar verdim. Kapı şimdi iyi kapanıyor. İkinci ışığa ihtiyacım yok, bu yüzden ampulün ya da açıcıdaki kapanmada soruna neden olan bağlantı olup olmadığını öğrenmek için uğraşmıyorum.


0

Kapatıp tekrar açmayı deneyin. Ciddi anlamda.

Hem kırmızı ışık hem de yeşil ışık sensörlerimde daima yanıyordu. Tekrar fişe takmadan önce birkaç saniye güçten çıkarmanız hile yaptı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.