Cam mozaik backsplash için ne tür bir destek kullanmalıyım?


8

Cam mozaik backsplash takmak istiyorum. Bunlar bir kafes üzerinde farklı renklerde küçük kare fayanslar. Her bir ölçü 13 x 13 ölçülerindedir. O kadar incedirler ki, ilk önce alçıpan üzerine bazı kontrplak veya 1/4 inç fayans destek tahtası koymak istiyorum, çünkü duvarım düzensiz ve tezgah ve tezgah arasında bazı boşluklar gösterileceğinden korkuyorum duvar. Sorum şu: destek için 1/4 kontrplak kullanmak TAMAM mı yoksa hardibacker ya da bunun gibi bir şey mi kullanmalıyım? Birisi bana kontrplakların sıcaklık değişiklikleriyle çok fazla genişleyeceğini ve büzüleceğini söyledi. Başka biri de destek tahtası aşırı dolu olduğunu söyledi çünkü ıslak bir uygulama ve bir zemin değil. Ayrıca cam karoların da en iyi şekilde yapışacağı konusunda endişeliyim.


Sonuçlar: 1/4 Hardi-backer kullandım ve kontrplak yerine kullandığım için gerçekten memnunum.
BrianK

Yanıtlar:


8

İşte kontrplak kullanımına karşı bazı iyi noktalar , kaynak bir zemin döşemesinden bahsediyor, ancak noktaların çoğu duvarlar için de geçerli.

Benim düşünceme göre "overkill" rotasına gidip gelecekteki işi tekrar yapmak zorundasınız çünkü bir şeyler doğru gitmedi.

Kontrplak ve çimento tahtası arasındaki maliyet farkı ihmal edilebilir, bu nedenle kontrplak kullanarak herhangi bir paradan tasarruf etmeyeceksiniz (eğer sizde yoksa).

İşi doğru yapın ve çimento tahtası kullanın, herhangi bir probleminiz olmadığında ve yıllarca fayansın tadını çıkarabildiğinizde asla pişman olmayacaksınız.


2

Açıkladığınız mozaik cam karoları kullanarak backsplash'ı mutfağa kurmayı bitirdim.

alternatif metin

Seramik karolar ile kullanacağınız her zamanki thinset harcı kullanarak fayansı doğrudan alçıpan üzerine koymakta sorun yaşamadım. Küçük / ince çinilerle bir 1/8 kullandım ve tüm kiremit tabakası oldukça kolay olurdu.

Destek için hangi malzemeyi seçerseniz seçin iyi sonuç verir. Kusurları düzeltmek için alçıpanı yamalayabilir ve zımparalayabilirseniz, bu da işe yaramalıdır.

Derz dolgusu yapıldıktan sonra, karo suya maruz kalacağından harcı kapattığınızdan emin olun.


1

Doğru yapıştırıcı ile fayansları neredeyse her şeye yapıştırarak sorun yaşamamanız gerekir. Hazır bir karışık su geçirmez yapıştırıcı kullanmak en iyisi olabilir. Fayans sıçrayan olacak (sonuçta geri bir sıçrama ) ve çalışmak için bile yapışkanın tutarlı bir kıvamına sahip olacaksınız.

Tester101 ile duvarlarınızı "düzleştirmek" için çimento tahtası kullanma konusunda hemfikirim. Kısa bir süre önce fayansın yarısı Aquapanel'de (çimento tahtası) ve yarısı doğrudan duvarda yapılan bir banyoyu tamamladıktan sonra , duvar düz ve düz olduğu için panel üzerine fayans döşemek çok daha kolaydı.


Çimento tahtası üzerine duvara döşemenin neden daha kolay olduğunu genişletebilir misiniz? Bu hafta backsplash üzerinde cam mozaik yapıyorum ve çimento tahtası (bunu görene kadar!) Kurmayı planlamıyordum.
Mike Powell

Eğer boşluk ihtiyacı olmasaydı, ben (önce zımpara ve temizledikten sonra) alçıpan üzerine koymak istiyorum. Seramik karo gibi porselen olmadığı için camı yapıştırmak için bir epoksi yapıştırıcıya ihtiyaç duyduğum anlayışım.
BrianK
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.