Asfalt yol onarım ve / veya sızdırmazlık için seçeneklerim nelerdir?


15

New England'da yaşıyorum ve asfalt yolumda çok fazla çatlak var. Ayrıca, düz bir noktada su toplayan küçük bir divot var.

Araba yolunun iyi görünmesini sağlamak ve daha fazla hasarı durdurmak için seçeneklerim nelerdir?

Yanıtlar:


7

Çatlakların boyutuna bağlı olarak, bir asfalt sızdırmazlık maddesi işleri kapatmalı ve araba yolunu korumalıdır. Çatlaklar büyükse, bazı asfalt yama almanız ve ardından kapatmanız gerekebilir. yerel ev geliştirme mağazanızda asfalt sızdırmazlık maddesi bulunmalı ve asfalt yama mevcut olabilir.

Asfalt dolgu macunu oldukça dağınık şeyler olsa da, en iyi giyim ve botları atın.


2
Karayollarının buzdan arındırılması için tuz kullanılan bir bölgede yaşıyorsanız, çoğu kutu mağazasındaki mühürler tuza karşı iyi dayanamayacağından, mühürleyiciyi profesyonel bir sınıf mağazasından almak isteyeceksiniz.
Tester101

9

Şu anda asfalt araba yolumu onarıyorum. Yabani otları büyüten çok sayıda çatlak var. Sıvı sızdırmazlık maddesi ile kapatılmaya çalıştım, ancak birkaç ay içinde bunun işe yaramadığı açıktı, çünkü birçok yeni yabani ot sızdırmazlık maddesi içinde büyüdü.

Sızdırmazlık yapan işçilerin gerçekten kötü bir iş yaptığını düşünüyorum ve onları işe aldığım için üzgünüm. O zamandan beri, bu konuda birkaç DIY makalesi okudum ve çatlakları kendim düzeltmeye başladım. İşte yaptığım şey:

  • Araba yolunu temizleyin. Ben sert bir süpürge kullandım, hatta benim dükkan-vac bile çatlakların üzerinde.
  • Çatlakları temizleyin. Yabancı otları, kiri, kalıntıları temizleyin. Bir prybar ile çatlağı kazıyın. "Jet" ayarında bir bahçe hortumu ile tekrar temizleyin. Kurumasını bekleyin.
  • Çatlakları asfalt dolgu ile doldurun. Bu kalafat gibi tüplerde geliyor ve uygulamak için bir kalafat tabancası kullanıyorum. Kalafatın üstünü düzeltmek için ucuz bir macun bıçağı kullanıyorum. Dağınık şeyler ve aletlerimi güçlü bir çözücü ile temizlemem gerekiyor. Motor yağ sökücü olan Gunk kullanıyorum.
  • Tüm çatlakları kalafatla tamir ettikten sonra, araba yolunu tekrar sıvı sızdırmazlık maddesi ile tekrar mühürlemeyi planlıyorum. @Scott Vercuski'ye katılıyorum, atmayı planladığınız kıyafetler giyin. İşçileri sıvıyı yaymak için bir el arabası kullandığını gördüm, bu yüzden sadece bu proje için kullanmayı planladığınız bir el arabası almanızı tavsiye ederim.

Ayrıca bir çatlağın suyun içeri girmesine ve asfaltın altındaki bir boşluğu aşındırmasına izin verdiği birkaç nokta var. Asfaltın bir bölümünü bir çekiç ve keski ile parçalayıp asfalt yama ile restore etmem gerekecek. Düşük noktanızla yapmanız gereken bu olabilir.


0

Çatlakları onarın. Su girerse, donma / çözülme döngülerinden daha fazla çatlamaya neden olmasını durdurmazsınız.

Ardından, daha kaliteli bir sızdırmazlık maddesi kullanın. Dağınık şeyler, ama yardımcı olacaktır.

Düşük bir nokta ile sorun olsa bir mühürleyen veya çatlak dolgu ile çözemezsiniz bir şeydir. Düşük bir nokta, araba yoluna park edilen arabaların yerleşmeye neden olduğu anlamına gelebilir. (Arabanıza araba park etmenin kötü bir şey olduğunu söylemek aptalca görünüyor, ama başka ne diyebilirim? Gerçekten mükemmel bir araba yolu istiyorsanız, bunu kullanmayın.)

Lastiklerinizin oturduğu düşüşler, araba yolunun tabanının yeterince kalın olmadığını veya yeterince sıkıştırılmadığını ve yıllar boyunca sarkmadığını düşündürmektedir. Bu durumda, su düşüşlerde toplanmaya devam edecek ve yeni bir araba yolunu yapmayı seçene kadar gelecekteki sorunlara neden olacaktır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.