Fayans geçişinde yıpranmış halı nasıl düzeltilir


8

Halının yıprandığı bir halı / karo geçişim var. Referans için aşağıdaki resimler.

Bunu düzeltmenin en iyi yolunu bulmaya çalışıyorum. Yama için kullanılacak yedek halı örneğim yok. Tamamen emin değilim, ama sanırım bu başlamış olabilir çünkü halı altındaki dolgu düzgün kesilmemiş ve halının geçiş şeridi sivri yapışmasını engelledi.

Yıpranmış alanı kaplayacak farklı bir geçiş şeridi bulmanın veya bulmanın daha iyi olup olmayacağından emin değilim veya halıyı geri çekmeye, yıpranmış bölgeyi kesmeye ve halıyı şeride yeniden takmaya çalışıyorum (sabitleme süreçte zayıf dolgu kesme işi). Bu halının çeyrek buçuk inçini kesersem onu ​​bile ileriye götürebilir miydim? Herhangi bir tavsiye büyük mutluluk duyacağız resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin

Yanıtlar:


5

İki yıl boyunca bir kolejden bir profesyonel ile halı kurdum. Hiçbir şey almanız gerektiğini düşünmüyorum. Bu geçiş parçasının dudağını kaldırmanız gerekir, böylece halıyı tüm uzunluk boyunca gevşetebilir, ardından halıyı bir diz vurucu ile daha ileriye doğru gerebilirsiniz. Halıyı yıkmak ve geçişin altına tekrar kilitlemek için lastik bir tokmak kullanırken halıyı kicker ile yerinde tutabilirsiniz. Halı kötü yıpranmışsa, sekmelere daha fazla et kapmak için biraz kırpabilirsiniz. Çoğu erkek bunu 5 dakika içinde yapabilirdi. Yerel bir yükleyiciyi arar ve bölgede olduklarında bir gün dönmesini isterseniz, 50 $ nakit karşılığında yapabilirler.


Bu iyi bir çözüm ama DIY değil mi?
DMoore

Bence kişisel olarak DIY. Bir kicker kiralamak gün için 20 dolara mal olacak, ya da 40 dolara liman yükünde ucuz bir tane satın almaya gideceksiniz.
Evil Elf

Küçük bir bölüm yapmak için tüm duvarı germeniz gerekmez.
DMoore

1
Yıpranmış bölümü geçişe kadar uzatırsanız, her iki tarafta bir kabarcık patlamasıyla sonuçlanabilir. Gerçekten zor bir onarım gibi görünmüyor. Bulabileceğiniz en ucuz kicker'ı satın almanızı ve bir şans vermenizi öneririm. Daha kötü durum: tüm uzunluğu kesmeniz ve yeni bir şerit koymanız gerekir. Yine de bir kicker ile gerilmelidir.
Evil Elf

Henüz hiçbir şey denemedim, ama önce en az invaziv yaklaşımı (kesmeden) deneyeceğim ve nerede olduğumu göreceğim. Yanıtlar için teşekkürler.
user14695

1

Şahsen daha kalın bir geçiş parçası satın alırdım. Sonra halınınızı 1 / 4-1 / 2 "boyutlarında kesin ve tekrar yerleştirin. Yerine yerleştirdikten sonra bazı zımba telleriyle takviye edeceğim. Ya da halının bir kısmının altına yerleştirilmesine izin veren bir geçiş parçası satın alın.


1
Halıyı kesip daha geniş bir geçiş parçası kullansanız bile, halının yine de tekme / gerdirme şeridi üzerinde tutulması ve yerine oturması için tekmelenmesi / gerilmesi gerekir.
Evil Elf

Tamam, belki 100 eşikte geçişleri değiştirdim. Küçük bir bölüm nedeniyle tüm duvarı germeniz GEREKMEZ. Bunun etrafındaki bölümler hala gerilmiş durumda. Yani elinizle küçük bir çekme ve iyi bir geçiş ve gitmek iyidir.
DMoore
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.