Bir duş bataryasını nasıl düzeltebilirim, böylece düğmeyi tamamen çevirmeden sıcak su elde ederim?


8

Valley marka tek bir topuzlu duşum var. Neredeyse tamamen sıcaktan dönüşe kadar tüm menzil, sadece soğuk sudur. Sadece dönüşün son yarısında herhangi bir sıcak su karışmaya başlar.

Ne yazık ki, bu ayar için çok az alan bırakıyor. Karışımı değiştirmenin herhangi bir yolu var mı, bu yüzden sıcak su daha erken girecek mi?

Söz konusu mikser:

resim açıklamasını buraya girin

Yanıtlar:


4

Bu, sahip olduğunuz duş valfine bağlıdır.

Bazılarında değiştirmek yerine yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Diğerlerinde değiştirebileceğiniz basınç dengeleme ayarları vardır ve trimden çıktıktan sonra bunlar ayarlanabilir olmalıdır. Çoğu zaman onlar önde önde ve çentikler göreceksiniz.

American Standard valfi için buna "hot limit stop" denir. Aşağıda gördüğüm resim nasıl değiştirileceğini gösteriyor. Bazı pense (duşu trim olmadan açmak için) ve bir tornavidaya (trim'i çıkarmak ve ayarı ayarlamak için) ihtiyacınız olacaktır.

Bu, çoğu valf ile bir çeşit vurur ve özlüyor - gerçekten sadece değiştirmeniz ve istediğiniz şey olup olmadığını görmeniz gerekiyor. Ben sıcak ayar mayın var ve aralığı tür sıcak sıcak oldukça sıcak. Benim banyo birinde gerçekten soğuk bir duş alamaz!

Uyarı: Duş kullanan çocuklarınız varsa, o zaman gerçekten su haşlama ayarlarını test ediyorum. Yüklediğim en yeni olanlar, tüm sıcakların geçmesine izin vermez, ancak kim bilir. Test edin.

Ayrıca, vanayı ayarlarken bir şeyleri kırıp atabileceğinize benziyorsanız, değiştirme seçeneklerinizin ne olduğunu bulana kadar yalnız bırakırım. Hangi model olduğunu bulmak isteyebilirsiniz, böylece talimatları arayabilir ve ardından gerekirse bu modelin değiştirilmesini isteyebilirsiniz. Bunu değiştirmek yeni valfler için çok kolay bir işlemdir, ancak çok daha eski olanların sorunları olabilir.

resim açıklamasını buraya girin


1
Sorunun sıcak suyu nasıl daha hızlı alacağımı düşünmüyorum, ancak kadranı çevirirken sıcak suyu nasıl daha erken alacağımı düşünmüyorum. Yani bu bir zaman meselesi değil, sıcak suyun ne zaman soğukla ​​belirgin bir şekilde karışmaya başladığı sorusu.
Josh

@Josh - her ikisinin de aynı cevabı olurdu.
DMoore

2
Okuduğumdan, OP'nin borulardaki sıcak su ile ilgili bir sorunu yok; vananın 10 ° (açılı) bir dönüşte vananın tamamen soğuktan tamamen sıcaka geçmesi, OP'nin ise vananın 120 ° aralığına daha yakın bir şeye izin verecek şekilde nasıl ayarlanacağını bilmek istemesidir. Bu yüzden boruların soğutulmasıyla hiçbir ilgisi yoktur, istenen bir sıcaklığa ayarlama yeteneği ile ilgilidir.
gregmac

1
Üzgünüm bunu yanlış okudum ve düzenledim.
DMoore

@DMoore Josh doğru, sıcak su dağıtımı değil, kadran üzerinde karıştırmaya başladıkları nokta. Düzelttiğiniz için teşekkürler!
tghw
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.