26 1.2W 220V LED ışıklar neden 800W'lık bir invertörle çalışmıyor?


5

Şebekeden uzaktayız ve 26 220V 1.2W LED ışık monte ettik. 220V kullanıyoruz, çünkü bataryalar evden bir şekilde çıkıyor ve kalın bakır tel pahalı. LED ışıklar dışındaki inverter üzerinde her şey çalışıyor. Sadece 6'yı kullanabiliriz ve sonra inverter kapanır. Her şey kapalıyken, bir defada 1 ampul ekleyerek ve akımı ölçerken, 6. LED ışığını ekleyene ve her şey yolunda gitmeye başlayana kadar her şey yolunda. Burada ne oluyor?


1
Eğer invertör başka cihazı eklediğinizde ne olur
ucube mandalınızı

1
6. fişi taktığınızda, farklı bir LED denediniz mi? ya da hep aynı olanı?
Steven

2
Bir tür geçici, sürücüyü aşırı yüke karşı koruyan 'levye' devresini açar. İnvertör şirketiyle konuşun, ferrit çekirdek boğulmalarını (bir indüktör) kullanma gibi bir çözümü olabilir.
HerrBag

1
LED'lerin AC için tasarlandığından emin misin? Bazıları, bazıları DC için tasarlanmıştır. Eğer AC ise, bir harmonik damper devresine ihtiyacınız olabilir (önceki açıklamada anılır). Sinüs dalgalı invertör kullanmanız gerekebilir. Burada inverter tiplerine bakınız: en.wikipedia.org/wiki/Power_inverter
HerrBag

1
Kullanmakta olduğunuz sürücüye bir bağlantı verebilir misiniz? Ayrıca, girişi sürücüye besleyen güç kaynağını da açıklayınız. Bu bilgi, sisteminizde neler olup bittiğini önermeye yardımcı olabilir.
Michael Karas

Yanıtlar:


5

Bu neredeyse kesinlikle bir "değiştirilmiş kare dalga" kullanmaktan - "gerçek sinüs dalgası invertör" yerine MSW - invertör - AC LED armatürlerinde güç dönüşüm devreleri sinüs dalgası girişi ve beslenen MSW girişi olduğunda nasıl davrandıklarını bekler invertörün üzücü.

Kırmızı bir sinüs dalgası, yeşil bir kare dalga, mavi MSW

“Yeni bir invertör satın almanın” kısası olan olası bir çözüm (özellikle gerçek sinüs için oldukça pahalı bir teklif), küçük bir izolasyon transformatörü olsa da (sadece) ışık devrelerini beslemektir. İnvertör gücü bir tarafa beslenir ve ışıklara diğer taraftan "gerçek sinüs dalgası" yaklaşımını daha iyi yaklaştırırsınız. MSW girişi, transformatörün normal bir sinüs dalgasının ısınmayacağına biraz ısınmasına neden olacağından, yük için biraz fazla büyük olması gerekir. Bununla birlikte, yük o kadar küçüktür ki, neredeyse tüm izolasyon trafoları bunun için biraz büyük olacaktır. Lambalarınızın VA değerini (W - güç faktörü ile ilgili değil, burada çokça) derecelendirerek minimum boyutu bulun ve ardından MSW girişi için bu değerin yaklaşık iki katı değerinde bir geçme faktörü çalıştırın.

VA Bir 1.2W cihaz için saçma kötü olmadığı sürece, böyle bir şey bu kabaca 50 $ ($ 40.76 artı kargo) için muhtemelen çalışacaktır. Ayrıca güvenli bir muhafazaya monte etmeniz, devre kesiciler veya sigortalar vb. Sağlamanız gerekir.


3

Büyük olasılıkla kullandığınız invertör ile ilgilidir. Bazı inverterler üzerinize koyduğunuz yüke karşı hassastır ve LED ampuller bu tür yükleri kolaylıkla gösterebilir. Pilleri çok daha çabuk bitmesine rağmen, LED'lerle birlikte güzel bir 50 watt akkor ışık gibi daha iyi bir yük verirseniz invertör daha iyi davranabilir.

UPS çalışacak eğer her zaman açık, ama bu gibi çalışır o çok fazla yoktur ve bunlar pahalı olma eğilimindedir.

Diğer bir yaklaşım ise 220VAC'ı almak ve evdeki 12V bataryayı şarj etmek için kullanmak ve bunu 12V aydınlatmayı çalıştırmak için kullanmaktır. Açıkça görülüyor ki, ayrı aydınlatma devrelerine ihtiyacınız olacak ve invertörünüzün memnun olacağı bir 12V şarj cihazı bulmanız gerekecek.


2
Belki invertör kare-dalga çıkışı yapıyor ve LED üniteleri voltaj yükselişinde akım tepe noktalarına tepki gösteriyor. Ardından, mevcut tepe noktasının 6 katı, sürücünün o noktadaki bir noktada iyi ele alması için çok fazla.
Skaperen

Bazı UPS tasarımları "her zaman AC'den DC'ye ve tekrar AC'ye" dönüştürür ". Bkz. "Çift dönüşüm".
Skaperen

1

Geçici bir düzeltme olarak, uygun şekilde derecelendirilmiş bir UPS kullanacağım (gelecekteki bilgisayar ihtiyaçları için boyutlandırılmış, sadece bu LED durumu için değil (nominal olarak sadece 31,2 W)

KGK geçici akımları temizler ve "şebeke kesintisi süresine" bağlı olarak, şebeke ve aküler arasında düzenli bir şekilde kapanmasını veya köprü geçişlerini kolaylaştırmak için yedek güç sağlayabilir

Avrupa UPS ürünleri olan bir firma Tripp. görüntü tanımını buraya girin


0

Işığın ileri voltaj düşüşü ile sorun yaşıyoruz gibi geliyor 220v ve 26 ışıklarda, ışık başına 8,5 volt var. Her ışığın içinde seri olarak kaç asıl LED bağlanır, her birinin düşmesi nedir ve tabanda hangi garip devre gizlenir?

Bu soruları gözardı ederek, voltaj düşüşü problemlerinin çözümü ışık kümelerinin paralel kablolanmasıdır. İki 5 satır deneyin ve çalışıp çalışmadığını görün.


4
OP'nin seri bağlanmış LED'ler kullandığına inanmıyorum. 220VAC'de çalışmak üzere tasarlanmış 1.2W LED aydınlatma armatürlerini kullandıklarını belirtti. Bu tür aydınlatma armatürlerinin tümü 220VAC çıkışı için tasarlanmış bir invertör çıkışına paralel olarak çalıştırılır.
Michael Karas

26 ampul, 6 paralelde 3 bankada ve 4 bankada açık bir şekilde paralel olarak bağlanmıştır. 4 kişilik bir bankayı açarsak sorun olmaz. Eğer 2'lik 4'ü veya 6'lık bir bankayı açarsak inverter kapanır. Bunu gerçekten anlamadığım için ileri voltaj düşüşüne bakacağım. Üzgünüm ama ışık başına 8,5V anlamadım, toplam 8,5 volt evet ama ışık başına değil
Annabel Donald

@Michael Karas Question ışıkların nasıl tasarlandığını veya nasıl bağlandıklarını söylemez. Böylece, bu yaygın LED kablolama problemini çözmenin en iyi yolu olduğunu düşündüm.
Wayfaring Stranger

@AnabelDonald LED'lerinin ateşlenmesi için belirli bir voltaj gerekir. Onları seriye yerleştirdiğinizde, (toplam voltaj) / (# LED'ler) ileri voltaj düşüşünden daha az olan noktaya ulaşana kadar bir dizi yanacaktır. Verdiğin devre açıklamasında, senin derdin bu gibi gelmiyor.
Wayfaring Stranger

2
Bu teli anlayamadım, sonra da bağladım, bunlar standart aydınlatma armatürlerine gitmek için tasarlanmış ampullerdir. Teoride standart ev kablolaması, standart aydınlatma armatürleri ve hey presto ...... ya da öyle düşündüm.
Annabel Donald

0

Yalnızca bir döngü kullanıyorsunuz (led lambalar yalnızca bir doğru akım kullanıyor (tek yönlü iletim) ve bu aşırı yük korumasını etkinleştiren şeydir) bir sinyal tamsayı kullanıyorsunuz ve tamsayı aynı miktarda akımın pozitif ve negatif olarak tüketeceğinizi düşünüyor döngü, ancak beslemek için gönderdiği gücü kabul edersiniz (diyelim) pozitif döngü ve negatif döngü için üretilen gücü reddeder, böylece ne istediğinizi anlamaz, hangi diyotu kullandıklarını belirtin. serisi, daha sonra lambaların bir yarısını + - diğer yarısına - +

Genel led hattına bir doğrultucu köprü de bağlayabilirsiniz.


0

Aynı Modifiye Sinüs (MSW) invertördeki LED ışıkların yanıp sönme problemini de yaşadım. LED'leri kısılabilir tipte değiştirdim ve harmonikleri daha iyi ele alıyor gibi görünüyorlar. Yanıp sönme durdu.


0

Led lambalar, invertörünüzün size sağladığı kare dalga güç kaynağını kullanmaz. Ampulleri cfl'ye çeviriniz veya saf bir sinüs dalgalı invertör edinin.


Merhaba ve Stack Exchange'e hoş geldiniz. Bunun LED'ler için doğru olduğunu ama CFL'ler için olmadığını neden düşünüyorsun?
Daniel Griscom
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.