Bir el matkabı ile nasıl tam bir derinliğe kadar delebilirim?


13

Onlara mıknatıs koymak için 4 "x4" lerde delik deliyorum. Mıknatıslar 1/8 "derinliğinde ve ahşabın yüzeyi ile aynı hizada olacak şekilde yerleştirmek istiyorum. Elimdeki tek şey bir Ryobi akülü matkap ve benim uç setim.

Ahşabı sadece belirli bir derinliğe kadar nasıl delebilirim? Bir matkap presi kullanmak harika olurdu, ancak şu anda bir tane için param ya da alanım yok.


1
Böylece 1/8 "derinliğinde delikler açmak istersiniz, böylece mıknatıslar aynı hizada olur. Bu sığ derinlik, deliğin alt kısmının durumuna bağlı olarak bir miktar hassasiyet gerektirir. tam alt), özellikle 4x4'leriniz gibi yumuşak ağaçlarda. ----- Çapı nedir? Kaç tane? Kaç tane? Cevapları bilmeden, bir yönlendiricinin en iyi aracınızın bir şekilde olacağını düşünmeye meyilliyim , belki de her biri birkaç mıknatısı tutan birkaç 1/8 "derin oluğa yönlendirerek.
mike

1
Bunun için kullandığınız bir Forstner bitiniz var mı? Değilse, bir tane almanızı şiddetle tavsiye ederim; birini kullanmak, deliğin altının düz olmasını sağlar, bu da standart bir büküm matkap ucu ile yapamazsınız.
AJMansfield

Çok derin, dikkatli olmak neden onları tutkallayamazsanız neden önemlidir? Sonra durulayın. Bir matkap ucunu kesebilirsiniz, böylece mandren istenen uzunluğa
Ben

3
Derinliği mükemmel hale getirmek yerine, delikleri biraz derinleştirip mıknatısa basarken delikten sıkabileceğiniz bir kalafat, macun veya tutkalla doldururdum. Mıknatısı tam olarak durana kadar bastırın ve bittiğinde fazlalığı silin.
BMitch

Yanıtlar:


28

Ev Yapımı Duraklar

İstenilen derinliği işaretlemek için bitin etrafına biraz bant sarın. Ardından, bantlara ulaştığınızda duran deliklerinizi dikkatlice delin.

resim açıklamasını buraya girin

Bunun biraz tel ile yapıldığını da gördüm.

resim açıklamasını buraya girin

UYARI: Kabloyu yanlış yönde sarmak, maddi hasara, yaralanmaya ve ölüme neden olabilir.

Mağaza Satın Alma Durakları

Veya bir matkap durağı satın alabilirsiniz.

resim açıklamasını buraya girin

Plastik olarak da mevcuttur

resim açıklamasını buraya girin

Taşınabilir Delme Kılavuzu

Ayrıca taşınabilir delme kılavuzları da mevcuttur.

resim açıklamasını buraya girin

Bunlardan birini denedim ve toplam bok, bu yüzden bunu tavsiye etmem. Kilometreniz değişebilir, bu yüzden isterseniz deneyin.


1
Delme kılavuzu hakkındaki "toplam bok" ifadesini kabul edin. Yatakta o kadar çok oyun var ki, istenen giriş noktasına tam olarak vurmak imkansızdı. Freehand bir gelişmeydi.
mac

1
birkaç delikten fazla, bunlar başarısız olmaya eğilimlidir ve yanlış şekilde başarısız olurlar (bir deliğin çok derinleri). gereken, mandrenin çenelerine karşı çıkan ve doğru miktarda matkap ucunu açıkta bırakan kısa bir tahta uzunluğu, örneğin 1x1'dir.
mike

8

Bazı matkaplar, ikincil sapta bir derinlik dayanağı içerir.

resim açıklamasını buraya girin

Bazı insanlar bir şarap şişesinden (veya benzer bir dübelden) bir mantardan bir delik açar ve istenilen matkap ucunun çıkmasını sağlayacak şekilde düzeltir.


3
Şarap şişesi mantar fikir için +1. Ama ... eğer mantarı almadan önce bir şişe şarabı bitirmeniz gerekiyorsa, ertesi güne kadar delik delmeyi bırakmanızı tavsiye ederim.
Michael Karas

+1, matkap motoru bağlı duraklarını tamamen unuttum.
Tester101
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.