Banyo musluk suyu çürük yumurta gibi kokuyor


8

Lavabo, evimizin ana katındaki toz odasındadır. Suyu açtığımda birkaç saniye iyi durumda, sonra yaklaşık 3-4 saniye korkunç bir şekilde kokuyor, sonra normale dönüyor. Evdeki kokan tek su, bu yüzden eve gelen su değil. Tahliye ve tuzak kontrol ve temiz ve hiçbir koku var. Ben toz oda drenaj aşağı benim mutfak lavabo su döktü ve koku alamadım. Kokunun tahliye veya taşma kaynaklı olmadığını biliyorum. Drenajı tıkadım ve suyu yaklaşık on saniye boyunca çalıştırdım ve bir kez daha kokulu suyu aldım. Havzadaki su kokmaya devam etti, bu yüzden kötü kokan musluktan çıkan suyun olduğunu ve drenaj olmadığını biliyorum. Sıcak veya soğuk su kullanmamın önemi yok. Lavabo, su ısıtıcısına en yakın olanıdır, bu bir fark yaratabilirse. Buradan nereye gideceğimi bilmiyorum.


Lütfen bu sorunu nasıl veya düzelttiğinizi belirten bir güncelleme gönderin. Bazı ev sahipleri deneyiminizi öğrenmekten yararlanabilir.

Bu, kokunun kaynağını belirlemek için çok yararlı bir testtir:I plugged the drain and ran the water for about ten seconds
davejagoda

Yanıtlar:


4

Suda çürük bir yumurta kokusu genellikle sudaki yüksek kükürt içeriğinden kaynaklanır. Çok sert suda duyulmamış. Borunun nereden gelebileceği beni şaşırtıyor. Sadece bir musluk çıkması garip. Hem sıcak hem de soğuk sadece o muslukta kötü kokuyorsa ve sorundan başka bir şey muslukta olmamalıdır, çünkü su ısıtıcısında olsaydı evdeki tüm sıcak su kokar ve sıcak ve soğuk borular 2'dir. farklı borular lavabonun altındaki besleme hatlarını geçene kadar.

Lavabonun altındaki suyu kapatır, boruda oturan herhangi bir suyu tahliye etmek için vanaları açar ve musluk çıkışının kendisinin garip kokup kokmadığını görürdüm. Musluğun ağzında bir ekran varsa çıkarın ve içinde kalıntı olup olmadığını görün.

Bu neredeyse bir cevap değil ama musluk ya da sorun olarak sıkışmış bir şey hedef olur.

Sorunun ne olduğu sonucunu duymayı seviyorum.


1
Vay be gerçekten sorunun ne olduğunu duymak umuyordum.
hortstu

2

Benzer bir sorunum var ve Lowes'teki bir adam, sadece bir muslukta meydana gelen sorunun olası bir nedeninin paslanmış borular olabileceğini söyledi.

Benim su (burada okuyabilirsiniz gibi) kesinlikle korkunç ama büyük miktarda filtreleme ile bir musluk dışında iyi geliyor. Bakteriler filtrelerimi geçtiğinde, borunun aşınmış bölümünde bir eve götürdüğünü söyledi. Aşınmış kısmı bulup çıkarmayı önerdi çünkü temizleyebilsem bile, daha fazla bakteri geçerse aynı soruna neden olacaktı.


2
Siz (ve OP) borularınızın bu bölümüne klor almanız gerekir; orada yaşayan yaratıklarınız (bakteriler) var. Öldürüldükten sonra, onları yeniden doldurmazsanız, boruları değiştirmeye gerek kalmadan iyi olmalıdır. Bir kuyu suyu sistemini beyazlatmak için birçok referans var, bu yüzden bunu bir yorum yapmaya çalışmayacağım. Tüm muslukların ağartıcı kokusu alınana kadar çalıştığından emin olun, çalışabilmesi için birkaç saat bekletin ve yıkayın. Sistemin parçalarını temizlemek zor olabildiğince borunun "kirli" kısımlarına dikkat edin.
Ecnerwal

@Ecnerwal bu neden cevap olarak gönderilmiyor?
HasH_BrowN

0

Besleme hatları, musluklar için lastik hortumlar kötü.


0

Yüksek kükürtlü kuyu suyu olan bazı bölgelerde bu yaygın bir sorundur. Mesele, demir sabitleyici bakterilerin kuyuda oturması, çelik parçaları yavaşça aşınması ve çürük yumurta gibi kokan hidrojen sülfür üretmesidir. Genellikle sorun sadece bir sistemin sıcak su tarafında şiddetlidir, çünkü bakteriler sıcak su ısıtıcısında 125F-140F ılık suyu sever, orada gelişir ve çok kokulu bir sorun yaratır.

Sistemin klorlanması birçok tesisatçı tarafından bir düzeltme olarak önerilmektedir. Ne yazık ki, bu genellikle çok geçici bir çözümdür. Kokuya neden olan bakteriler kuyuda endemiktir ve sistem kimyasal olarak dezenfekte edildikten sonra, bakteriler kuyu suyu tarafından yeniden sokuldukları yerde basitçe yeniden yerleştiler. Neyse ki bu özel bakteri toksik değildir.

Sorun sadece sıcak su tarafında gerçekten fark edilirse (su ısıtıcısının yakınındaki soğuk su hattına da uzanır), o zaman iyi bir kalıcı çözüm, sıcak su ısıtıcı sıcaklığını yaklaşık 160F'ye çıkarmaktır. sürekli olarak. Bu bir haşlama sıcak sıcaklığıdır, bu nedenle su dağıtılırken suyu tekrar haşlanma sıcaklıklarının altına getiren bir karıştırma / tavlama valfi de takılmalıdır. Bu düzenleme bazen bekleme modunda sıcak su kapasitesini arttırdığı için "sıcak su genişletici" olarak da bilinir. Ne yazık ki, bazı sıcak su ısıtıcıları bu sıcaklığa ayarlanamaz. Diğerleri için bir "performans kiti" veya başka bir aksesuar gerekir.

Bildiğim diğer bir kalıcı düzeltme, yerden pompalanırken suya sürekli olarak kimyasal dezenfektan enjekte eden bir klorlama sistemi veya benzeri bir şey kurmaktır.


0

Yukarıdaki ile aynı fikirde. Bizim su da böyle korkunç kokuyordu. Daha iyi hale getirmek için bütün bir ev filtre sistemine sahip olmalıydık. Kuyu suyundayız. Kükürtün ne kadar kötü şeyler yapabileceği şaşırtıcı. Dişlerimi fırçaladığımda kusacağımı sanıyordum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.