Dört kablo bağlı olan bu kabı değiştirebilir miyim?


8

Yeni bir backsplash rengine uyacak şekilde mutfağımızdaki tüm elektrik prizlerini değiştirme sürecindeyim. Üçü açıktı. Ancak dördüncü ve beşinci farklı kablolanmıştı. Okuduğum her şey iki kablo artı çıkış başına bir topraktan bahsediyor. Ancak geriye kalan iki çıkışta iki beyaz, iki siyah ve bir toprak vardır. Böyle görünüyorlar.

Değiştirilecek dört kablo çıkışı

Benim sorum, bunları sırasıyla yamaları ile ilgili herhangi bir özel kaygımın olup olmaması gerektiğidir, a) yukarıdaki bir resme benzer bir temel prize veya b) iki USB şarj portu içeren yeni bir prize. İkincisi, normal vida tipi yerine tel somun kullanır (aşağıya bakın).

Yeni USB şarj çıkışı

Yeni temel prizi yukarıda gösterildiği gibi değiştirdiği gibi kolayca bağlayabilirim. Ama yapmam gerekip gerekmediğinden emin değilim. Resimdeki ikinci çıkış için her kablo için üç kablo bağladığımdan emin değilim.

Kimsenin düşüncesi var mı?


2
Bu arada güzel ürün yerleştirme.
Tester101

Yanıtlar:


7

İstediğinizi yaparken herhangi bir sorun olmamalıdır.

Bir iletken seti, bir akış yukarı aygıttan veya prizden güç alırken, diğeri gücü bir akış aşağı aygıttan veya çıkıştan alır. İki siyah iletken, iki beyaz iletken gibi elektrik prizinden elektriksel olarak bağlanmıştır. Prizin yan tarafındaki bağlama tırnağının hala yerinde olduğunu fark edeceksiniz, bu da iki prizin birbirine bağlı olduğu anlamına gelir.

Gümrüklü Kaplar

Benzer bir hazne ile değiştirme

Sadece mevcut prizi, farklı bir renkteki aynı (veya benzer) bir prizle değiştiriyorsanız. Yeni prizi tam olarak orijinalin bağlandığı gibi bağlamanız yeterlidir.

  1. Kesiciyi kapatarak veya sigortayı çıkararak gücü kesin.
  2. Çıplak topraklama iletkenini yeşil topraklama vidası terminaline bağlayın.
  3. İki beyaz iletkeni gümüş renkli vidalı terminallere (terminal başına bir tane) bağlayın.
  4. İki siyah iletkeni pirinç renkli vidalı terminallere bağlayın (her terminalde bir tane).

NOT: İletkenleri bir vidalı terminalde sonlandırırken, iletkeni daima saat yönünde sarın. Bu, vida sıkıldığında iletkenin sıkıca çekilmesine neden olur.

Uygun iletken sarma yönü

Vidalı terminalsiz yeni bir fantezi cihazın takılması

Birlikte verilen bükümlü tel konektörlerin hangi iletken kombinasyonları için derecelendirildiğinden emin değilim, bu yüzden sadece 2 # 14 iletken için derecelendirildiğini varsayacağım (belgelere bakın). Başlamadan önce, birkaç ideal sarı bükümlü tel konektörü almak isteyeceksiniz .

  1. Kesiciyi kapatarak veya sigortayı çıkararak gücü kesin.
  2. Çıplak topraklama iletkenini, verilen bükümlü kablo konektörlerinden birini kullanarak devreden yeşil topraklama iletkenine bağlayın.
  3. Tüm beyaz iletkenleri sarı bir bükülmüş kablo konnektörü kullanarak bağlayın.
  4. Tüm siyah iletkenleri sarı bir bükülmeli kablo konnektörü kullanarak bağlayın.

Ek bilgi:

  • Eğer bu bir toprak arızası devre kesinti (GFCI) yuvasıysa (ki bu değildir), prosedür farklı olacaktır.
  • Bu bölünmüş bir prizse (yarı anahtarlı veya farklı devreler tarafından sağlanan her iki yarım) (ki öyle değildir), prosedür de farklı olacaktır.

Hmm. Bu konuda kafam karıştı. NEC'nin süreklilik için cihazlara güvenemeyeceğinizi belirttiğini düşündüm. Ayrıca, hangi terminal vidalarını kullandığınız önemli mi? Birkaç DIY elektrikli kitap aldım ama hiçbiri bunu kapsamıyor.
Vigrond

@Vigrond Belirli bir kod bölümüne işaret edebilir misiniz? Bu doğruysa, merak ediyorum GFCI prizleri nasıl kablolanabilir? Hangi vida terminallerini kullanacağınızla ilgili sorunuzu anladığınızdan emin değilim. Çift yönlü bir yuvada "üst" veya "alt" terminalleri mi kullanmanız gerektiğini mi soruyorsunuz? Eğer öyleyse, önemli değil. Ben çocuklar "üst" ve "alt" (elbette ilgili taraflarında) "nötr" sıcak yapmak ve "üst" veya "alt" yapan çocuklar gördüm. Bir GFCI (veya AFCI) cihazı değilse, önemli değil.
Tester101

5

Bu eski çıkış bir GFCI gibi görünmüyor, ancak koruma için bir akış yukarı (kesici kutusuna doğru) bağlanabilir. Bu durumda, siyah ile siyah ve beyaz ila beyaz arasındaki tel somunu aşağı akım çıkışlarını etkilememelidir (bu esas olarak bu çıkışı GFCI devresinden çıkarır). Bununla birlikte, eğer varsa, yukarı akış GFCI'sini etkileyebilir (çünkü kesici kutusuna geri giden siyah ve beyaz tellerde akım olacaktır). Aşağıdaki öneride sorun yaşıyorsanız veya sonunda mutfağınız için bir GFCI eklerseniz (önerilir), rahatsız edici geziler sonunda meydana gelirse bunu aklınızda bulundurun.

Resminizde, prizin sıcak tarafındaki (siyah teller) tırnak kırılmamıştır (yani her iki sıcak telin her zaman bağlı olduğu anlamına gelir). Aynı şeyi nötr tarafta da bulacağınıza inanıyorum (beyaz teller). Bu, başka bir prize hizmet eden veya hattan daha aşağıya geçiş yapan bir çıkış olacaktır. Siyah kabloları siyahla birlikte yeni prizinizden bağlayabilirsiniz. Aynı şeyi beyaz tellerle yapın. Resminizde sadece tek bir topraklama kablosu var, her iki zeminin de kutuda birlikte üçte biri (resimde bir tane) eski prizin topraklamasına gidecek şekilde telli olduğundan emin olmak istiyorum. Bu topraklamayı yeni prizdeki yeşil telinize bağlayın.


Kullanmayı unutmayın uygun büyüklükte büküm açma tel konnektörleri, verilen olanlar olarak verebilir 3 iletkenler için puan edilemez (bir ideal sarı hile yapmak gerekir).
Tester101

1
+1 Priz, aşağı akış çıkışları veya demirbaşlar için güç kaynağı olarak kullanılmıştır. Bu yasal olsa da, bazen bir çıkış kötü gider ve aşağı akış cihazı da çıkarılabilir. Tercih edilen yaklaşım, benzer telleri tel somunlarla birleştirmek ve çıkışın her iki tarafına pigtailler adı verilen kısa benzer renkli tellerle tutturmaktır . Bu cevapta tam olarak tavsiye edilen şeydir. Kendi pigtaillere sahip olmayan bir priz taksanız bile daha iyi bir yaklaşımdır.
önlük

@bib Bu durumda asla tel somun kullanmam. Ben de bunun daha iyi bir yaklaşım olduğunu düşünmüyorum, ne de daha kötü bir yaklaşım değil.
Brad Gilbert

@BradGilbert Bu cevaba
bib

@bib Bu çok telli branşman devreleri için geçerlidir; bunun bir parçası olma ihtimali düşüktür. Sadece topraklanmış iletkenler için de geçerlidir.
Brad Gilbert
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.