Ray aydınlatma sistemleri standart mı / evrensel mi?


9

İşimizin pist aydınlatması için pisti var, ancak önceki kiracılar taşındıklarında yanlarında demirbaşlar aldılar. Bazı kolye ve spot ışıklarını satın alıp takmak istiyorum, ancak belirli bir standartla uyumlu modelleri aramam gerekip gerekmediğinden veya parça üreticisiyle aynı markaya bağlı kalmamdan emin değilim.

Sanırım parçanın üreticisi Juno, ancak hat voltajı mı yoksa düşük voltaj mı olduğunu iki kez kontrol etmem gerekecek. Gerilimi anladıktan sonra, herhangi bir parça ışığı satın alabilmeli miyim yoksa uygun voltajın herhangi bir armatürünü satın alabilmem için hepsi standart / evrensel mi?

Yanıtlar:


9

Hayýr. Önce söylediđin gibi hat ve alçak gerilim var. Seçim hattı voltajından ne seçeceğinizden emin değilseniz - ihtiyacınız olanı almak için her zaman bir dimmer üzerine koyabilirsiniz. Bence düşük voltajlı izler önemsiz çünkü sadece belirli bir miktarda ışığa izin veriyorlar ve transformatörler bir süre sonra sönüyor veya hummmm. Bu sadece benim görüşüm - insanlar düşük voltajlı ampuller daha fazla seçim bulabilirsiniz ve bunun doğru olduğu özel durumlar vardır ama şimdi internette çok şey sipariş edebilirsiniz söyleyecektir.

Tamam, ana sorunuza geri dönün. Tekrar hayır. ABD'de üç ana tip vardır. Aşağıdaki resme bakın.

resim açıklamasını buraya girin

Bir merdiven alın ve parkurunuza bir göz atın veya telefonunuzda bir resim çekin. Gördüğüm Juno parçaları j-tarzı oldu, ancak büyük bir yapımcı oldukları için bakmanız gerekiyor ve her tarzı yaptıklarından eminim.


Parçayı daha iyi görmek için uç kapağı çıkarabilirsiniz.
Chris Cudmore
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.