Bir tavan fanını güncellerken ne tür kablo kullanmalıyım?


8

Tavan fanımı değiştirmeye başladım ve destek desteğinin aslında alçıpan üzerine oturduğunu ve bir kirişe sıkıca bağlı olmadığını fark ettim. Ayrıca yeni fanın tavan kutusundaki kabloların kırmızı bir teli olmadığı mavi bir teli olduğunu fark ettim. Tavandan çıkan kablolar da yeni fana kolayca bağlanamayacak kadar kısadır.

Tavan arasına girmem gerektiğini anlıyorum (destek desteğinin tavan arasında olduğu şanslıyım) ve bu kutuyu düzgün bir şekilde sabitleyin, böylece alçıpanda ağırlık yok. Orada olacağımdan, yeni bir elektrik hattı işletmek ve çoklu anahtar / ışık fanını kullanan tek duvar anahtarını değiştirmek istiyorum.

Yeni fanın mavi telini desteklemek için duvar anahtarından hücre kutusuna ne tür bir tel geçirmeliyim?

Fanı ve ışığı bağımsız olarak kontrol etmek için ne tür duvar anahtarı takmalıyım?


Yeni fanın da ışığı var mı? Eski fanda bir ışık var mı? Öyleyse, ışık ve fan ayrı ayrı kontrol edildi mi? Yeni fanın uzaktan kumanda birimi var mı?
önlük

2
Yeni fanın eksiksiz bir bağlantı şeması olmalıdır.
DA01

@bib Yeni fanda bir ışık var (bu nedenle mavi kablo, değil mi?). Eski fanda bir ışık var. Işık ve fan ayrı ayrı kontrol edilmiyordu. Yeni fanın uzaktan kumanda ünitesi yok.
iambriansreed

Yanıtlar:


10

Kullandığınız tel tipi, ne tür bir devreye bağlandığınıza bağlıdır. Elektrik kutunuza gidin, mevcut ışık anahtarı devresini bulun ve ne anlama geldiğini okuyun (muhtemelen 15 veya 20 amper). 15 ise 14-3 tel kullanırsınız. 20 ise, 12-3 tel gerekir. "3" size ekstra kırmızı bir kablo verir ve bu fan ve ışık kontrollerinizi ayırmak için kullanılır. Yolda ilave elektrik işleriniz olacağını düşünüyorsanız 250 feet'lik makaralardan satın almanızı öneririm. Tel hızla gider ve daha küçük numuneler oldukça pahalıdır. 250 metreye mal olacak 25 fit için neredeyse yarısını ödeyebilirsiniz.

Anahtar için büyük kutuya gitmeniz ve fan bölümüne gitmeniz gerekiyor ve fan / ışık kombo anahtarları için birkaç seçeneğe sahip olacaklar . Anahtarda iki kontrol olduğundan emin olun. Aşağıdakini yeni kurdum ve iyi çalışıyor.

resim açıklamasını buraya girin


Mükemmel. Bence hepsini cevapladın. Sonunda RTFM ve bağlantı şemasını inceledim. Yukarıdaki anahtar, kullanabileceğim anahtarın bir örneği olarak kılavuzda yer almaktadır. Ben def bu yönde gidecek. En yüksek fan hızına ayarlamak için ipi çekiyor ve değiştirmek için kaydırıcıyı kullanıyor musunuz? Anahtarın kendi kablo şeması ile birlikte geleceğini kabul ediyorum. Teşekkürler!
iambriansreed

Dürüst olmak gerekirse dize hakkında emin değilim. Bu bizim yatak odasına gitti ve ben çıkardı bu yüzden gece dize çıngırak işitme dayanamıyorum. Çıkarmadan önce neyi ayarladığımızdan emin değilim, ancak birkaç dakika test ettiğimi hatırlıyorum.
DMoore

Tamam benim planım sonra fan duvar anahtarı tamamen yukarı kaydırmaktır. En yüksek ayara gelene kadar kabloyu çekin. Fan duvar anahtarını tamamen aşağı kaydırın, sonra kabloyu çıkarın. Teşekkürler!
iambriansreed

3
Aslında güç önce fan kutusuna giderse, anahtar kutusunda nötr olması için 14-4 veya 12-4 kullanmalısınız. Güç önce anahtar kutusuna giderse, 12-3 veya 14-3 gerçekten yeterlidir.
Brad Gilbert

Ayrıca, mevcut kablo tesisatınızın # 12 veya # 14 olup olmadığından tam olarak emin değilseniz, sadece # 12'yi kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olandan daha büyük kablo kullanmak her zaman iyidir (daha küçük # = daha büyük kablo), ancak tam tersi doğru değildir, artı maliyet farkı fazla değildir. Ekstra almak için büyük bir makara satın alıyorsanız, o zaman kesinlikle # 12'yi tavsiye ederim, böylece evinizdeki tüm genel amaçlı devrelerde kullanabilirsiniz.
Nate
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.