Farelerin evime girmesini nasıl önleyebilirim?


13

Her sonbahar hava soğuduğunda, evime bir fare geleceği düşünülür. Bunun muhtemelen çoğu ev sahibinin başına geldiğini anlıyorum (özellikle evimin etrafındaki ağaçların sayısı göz önüne alındığında, vb.). Ancak, farelerin girmesini önlemek için gelecek yaz / sonbahar başında bir şeyler yapmak istersem ne yapabilirdim?


2
... bir kedi mi aldın?
Joe

kedilere alerjiniz yoksa .... benim gibi LOL

Eşim alerjik yani maalesef kedi yok.
Jeff Widmer

Bir köpeğe ne dersin? Bazı cinsler doğal olarak farelere gider: D
Tom O'Connor

hım ... hipoalerjenik bir kedi mi alıyorsunuz? (
Joe

Yanıtlar:


12

Bu muhtemelen nafile bir alıştırmadır. Fareler en küçük boşlukları sıkıştırabilir, böylece herhangi bir farenin gelmesini önlemek için evinizi neredeyse hermetik olarak mühürlemeniz gerekir. Açıkçası en büyük / en belirgin delikleri engelleyebilir ve genellikle daha zor hale getirebilirsiniz.

Yapabileceğiniz şey evinizi daha az hoş bir ortam haline getirmektir.

Evinizin onlar için bir besin kaynağı olmaması için tüm yiyecekleri plastik kaplarda vs. kapalı tuttuğunuzdan emin olun. Hala içeri girebilirler, ama sadece sıcaklık için.


, Besin kaynağı ortadan kaldırın kovmak veya olan fareler öldürmek de evin, bariz boşlukları kapatalım ve yukarı mühürlü yiyecek tutma konusunda Dersini.
Alex Feinman

9

Evimi satın aldığımda, farelerde büyük bir problem vardı. Eşyalarımın kutularını eve koyduktan bir saat sonra, fareler kartona yemiş ve içindeki yiyeceklere saldırmışlardı. Ben taşındı gıda oldukça bir sürü atmak zorunda kaldı. Daha sonra önceki sahiplerinin tuzakları denediğini ve hiçbir yere hiçbir yere zehir koyduğunu öğrendim.

Yaptığım şey:

  1. erişilebilir yiyecek olmadığından emin olun
  2. Evde farelerin arkasına saklanabileceği her yeri kontrol ettim. Özellikle birçok farenin gömme dolapların arkasında yaşadığını gördüm. Dolapları çıkardım ve bulduğum duvarlardaki tüm hasarları onardım. Mutfak üniteleri, banyo vb. Altında kontrol edin ve farelerde boşluk olmadığından emin olun veya erişimi engelleyin.
  3. Evin tüm yollarını kontrol ettiniz ve onları, pencereleri, kapıları vb.
  4. Her odanın kenarlarını kontrol etti. Halı duvarların kenarlarına yakın yemiş olduğu birkaç yer buldum ve zemin ve tavan arasındaki alana boşluklar aracılığıyla erişim oldu. Tüm boşlukları engelledi.

Bütün bunları yaptıktan sonra, evdeki fare sayısı bir haftadan az bir süre içinde yüzün üzerinde bir avuçtan geçti (bir karton kutuya yiyecek koyduktan sonra bekledikten sonra toplayarak epeyce yakaladım) Kalan birkaç kişi nihayetinde yiyecek aramak için dışarıya zorlandı. Aslında üzerlerine bir kutu atarak elle birkaç tane yakalayabildim! Sanırım birkaç kişi evde öldü, ama ben sadece bir beden buldum.

Sonuncusundan kurtulduğumdan beri (yaklaşık 10 yıl önce). Mutfağımda kapıyı açık bırakmam yüzünden girdiğini düşündüğüm tek bir fare gördüm.


6

Ülkede yaşıyoruz ve oldukça önemli bir fare problemimiz var, bir haşere servisi kullanıyoruz ve adamın bize verdiği ilk tavsiye, kuş besleyicimizi aşağı çekmek (veya evden uzaklaşmak) idi. Kuşlar tohumu yerler ve yedikleri her biri için yaklaşık 2 tohum dökerler, fareler bir besin kaynağı için kuş besleyicilerini SEVİYOR. Oh, ve vahşi kediler, kuşları besleyiciye almak için kuş besleyicilere saldırmayı severler, ancak bu, yere iyi miktarda tohum vurur.


4

Bir komşu komşu kedileri beslemeye başladığında COOP binamızın yakınındaki farelerde bir düşüş yaşadık.

Sabahın erken saatlerinde ortaya çıkan ve evinin yakınında kalan yarım düzine kedi var. Fareleri de avlayıp avlamadıklarından veya kokuların farelerin başka evler aramasına neden olup olmadığından emin değilim.

Bodrum kat çatlaklarının silikonla kapatılması da yardımcı oldu.


2

Yiyecekleri uzak tutmak muhtemelen fareleri (ve diğer çok bacaklı yaratıkları) uzak tutmak için yapabileceğiniz en büyük şeydir.

Muhtemelen zehir koyabilirsiniz, ancak evcil hayvan sahibi iseniz önerilmez, herhangi bir ikincil zehirlenme istemezsiniz.

Doğal bir çözüm olarak, şahinleri, şahinleri, baykuşları veya diğer yırtıcı kuşları bölgeye çekmeye çalışabilirsiniz. Ben bir kuşhane uzmanı değilim ama muhtemelen onları çekmenin bir yolu var. Etrafta yeterli fare varsa, kuşlar sadece besin kaynağı için yapışırlar. İzlemek için iyi olduklarından bahsetmiyorum bile.

Ama onları evinizden uzak tutmak için, ChrisF haklı ... evinizi bir banka kasası gibi mühürlemediğiniz sürece, fareler en kararlı ve can sıkıcı yaratıklardır. Sadece yiyecekleri kapalı tutun ve zeminden uzak tutun, açık delikleri düzeltmeye / engellemeye çalışın ve her ihtimale karşı birkaç sıçan tuzağı bulundurun.


2

Onları dışarıda tutmak için hiçbir çözüm bulamadım, zehiri de kullanmam, çünkü köpeğimi veya komşumuzun kedisini de zehirli görmek istemiyorum.

Evinizi mühürlemeye çalışabilirsiniz, ancak mühür neredeyse hermetik değilse, evinizin sıcaklığına gireceklerdir. Ve fareler şeylerde delikler çiğneyebilir, bu nedenle mükemmel contayı korumak zor olacaktır.

Gerekliliği sevmediğim kadar, tek çözümün garajımızdaki kirişlerin üstünde birkaç tuzak tutmak olduğunu düşünüyorum. Geceleri garajımızın etrafındaki mertek tepelerinde koşacaklar. Daha büyük yay yüklü sıçan tuzakları en iyi şekilde çalışır. Metal tetik mekanizmasını küçük bir parça Amerikan peyniri yerine eritmek için bir mikro meşale alevi ile ısıtıyorum. (Not: Geçmişte, peynir kadar iyi çalışmayan bir fıstık ezmesi dab kullandım.)

Bulduğum şey, garajda bir veya iki tuzak tuttuğum sürece, eve girmiyorlar, tuzakları ayarlayamazsam gece etrafta koşturmalarını duyabiliyorsunuz.0

Ben son derece elektronik haşere kovuculardan şüpheyle ve onlar kemirgenler ile çalışmak ister hiçbir fikrim yok. Ancak, sürprizimden çok, hamam böceklerine karşı çok iyi çalışıyorlar. Roach eğilimli bir bölgede yaşıyoruz ve olağan alışkanlık yılda iki kez yok edici hizmet almaktı. Bu araçlar birkaç odaya takılıyken, birkaç yıl boyunca hamamböceği veya yok edici yok. Onları farelere karşı denemeniz sizin için değerli olabilir.

Açıkçası, o kadar şüpheliyim ki hala işte başka bir şey olup olmadığını merak ediyorum!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.