Aynı çaptaki küvet drenajlarının inç başına diş sayısı farklı mıdır?


9

Küvetin drenaj flanşı, içindeki küçük çapraz parçayı kırdı, yani bir ızgara drenajını vidalayamıyorum. Şu anda tamamen açık ve yürümeye başlayan çocuğumun eşyalarını bırakması için bir davetiye. Çok fazla saç, vb.

Ben drenaj flanş değiştirmek ve bunun üzerine bir ızgara drenaj koymak gerektiğine inanıyorum (tipik bir küvet tıpa yerine duş gibi bir ızgara drenaj istiyorum).

Bu görüntüden "Tahliye flanşı" terminolojisi.

Bu görüntüden "Tahliye flanşı" terminolojisi.

Drenaj boyunca çapı 1.5 "boru diş boyutu 1.5" ( http://www.plumbingsupply.com/pipethreadsizing.html adresinden ) anlamına geldiğinin hemen altında ölçtüm . Ancak, kanalizasyonların kaba veya ince dişli olabileceğini öğrendiğimi hatırlıyorum.

Varolan drenaj flanş çıkarmadan önce, kaba veya ince dişli veya? İplik sayısı devam ettiği sürece her 1.5" Aynı boşaltır olup olmadığını bilmek için herhangi bir yol yoktur Yapmam olsun, doğru parçası sipariş etmek emin olmak istiyorum bir tesisatçı çalışmak veya kiralamak.

Yanıtlar:


4

Hiçbir zaman uyumlu olmayan flanşlarla karşılaşmadım ve üreticilerin kitlerinde veya yedek parçalarında TPI belirttiklerini görmedim. Burada ve orada çok sayıda tuhaf top var ama (nadiren de olsa) bunlarla karşılaştığımda, tüm meclisin yerini alırdım.

TPI'yı flanşı çıkarmadan tanımanın gerçekten bir yolu yoktur, ancak büyük ipliklerle uğraşma şansınız vardır.


Muhtemelen bu şeylerin Amerikan vs Metrik iş parçacığı sürümü var. Küvetin menşe ülkesinde satın alırsanız sorun olması muhtemel değildir.
Wayfaring Stranger

Bu cevabı kabul ediyorum çünkü çok makul görünüyor ... özellikle yetkili olmadığını biliyorum
susie derkins

Bir drenaj kiti ile birlikte gelen akrilik küvetlerde bununla uğraştığım farklı iplik aralıkları var. Krom soyulduğu ve boyutun doğru olduğu, ancak adımın aynı olmadığı için bir yedek satın aldı.
Ed Beal

2

Kayıt için farklı iş parçacıkları VAR. Sadece yeni bir flanş aldım (mahallemde sadece bir tip satışa sunuldu), mevcut drenaj pabucundaki iplik sayısına uyuyordu. Yeni bir tahliye ayakkabısı alamadığım için özellikle can sıkıcı.

Aslında, drenaj ayakkabısı, mevcut olanın kırıldığı için gerçekten almaya çalıştığım şeydi. Sadece yeni flanşı satın aldım çünkü eskisi kaldırma sırasında çapraz parçaya çok fazla zarar verdi. Sonunda, eski tahliye pabucunu temizleyip tamir ettim ve sonra eski flanşı tekrar kullandım.

Uyarı: Evim elli yaşın üzerindedir ve söz konusu drenaj pabucu ve flanşı muhtemelen benzer bir vintage'dur.


... " mevcut tahliye pabucundaki iplik sayısına uymayan " mı demek istediniz ?
Daniel Griscom

1

Doğru TPI'yı bulmak için bir dokunma / kalıp seti ile birlikte gelen bir iplik TPI aracı kullanın ve evet küvetin / markanın / stilin yaşına bağlı olarak farklı olabilirler.


Bunu ölçmenin mükemmel yolu bu. Benim durumumda, farklı bir boyut ve iplik ile bir flanş vardı, başka bir farklı iplik ile bir flanş sığdırmak için bir iplik adaptörü satın almak zorunda kaldı. Çok nadir, ama her şey yolunda gitti.
1919'da
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.