Eski inşaat pencere çerçeveleme


10

Bir mutfağı yeniden yapıyorum ama işin bir kısmını yapmak için bir müteahhit kiraladım. Yaptığı işlerden biri, iki pencereyi taşımak ve yeniden çerçevelemekti. Bugün bu işi bitirdi ve gerçekten doğru bir şekilde yapılmadığından endişeliyim.

Onu aradım ve argümanı yerli kereste ile eski yapıda başlıklar o kadar güçlü ki, tipik çift başlık, jack damızlık, kral damızlık gerekmez. Temelde burada yük olmadığını iddia ediyor.

Hepiniz ne düşünüyorsunuz?

pencere 1

pencere 2

Büyütmek için tıklayınız


Yüksüz? Yük taşıyan dış duvarlardır! Sadece ikisinin ortasından üç saplamayı kesti!
önlük

İki saplama. Üçüncüsü orijinal pencerelerden dolayı yoktu.
mike

Yanıtlar:


5

Duvarın 'tam boyutlu' saplamalara ve eski çıta ve sıva işaretlerine sahip olduğu görülmektedir. Dış duvarlarda kontrplak kaplama görmüyorum. Sonuçta, evinizin İkinci Dünya Savaşı'ndan önce inşa edildiğini ve hem yapı hem de modern tekniklerden yükler açısından radikal olarak farklı olan 'direk ve kiriş' veya 'balon çerçeve' yapımı olduğunu tahmin ediyorum.

İşte bu teknikler için wikipedia bağlantıları:

  1. direk ve kiriş konstrüksiyonu
  2. balon çerçeveleme
  3. platform çerçeveleme ("tipik" modern ahşap çerçeveleme)

Orijinal pencereler için orijinal çerçeveyi gösteren bazı fotoğraflar gönderebilir misiniz? Orijinal yapının pencerelerin üstündeki başlıkları içermediğini tahmin ediyorum. Ayrıca orijinal konstrüksiyonda kriko saplamalarının kullanıldığına dair bir işaret görmüyorum.

Eviniz direk ve kiriş ise, o zaman önemli yapısal sorunlar olduğunu düşünmüyorum.

Eviniz balon çerçeveli ise, bu şekilde 'sabitleyeceğim', krikolar (kırmızı) ve sakatlar (siyah), mevcut eski saplamaların taşıdığı yere dayanmak için zeminden geçer. Üstbilgi (yeşil), 1/2 "kontrplaktan (ya da her neyse) iki dalgalanma oluşturan iki adet 2x10'dur.

Mevcut duruma göre, bunu başarmak oldukça hızlı ve basittir. O mu değil penceresini ve mevcut yeni 2xs yapın: sıfırdan başlayan gerektirmeyen değil kaldırılması gerekir.

resim açıklamasını buraya girin


Evet. Balon çerçevesini çivirdin. Ne kadar çok araştırma yaparsam, bunun nasıl yapıldığını o kadar çok farkettim. Duvarları yırttığımızda ve pencerelerin orijinal olarak nasıl çerçevelendiğini gördüğümüzde çok fazla yapının eksik olduğunu düşündük ama o zaman böyle yaptık.
BZink

Ayrıca çizim için teşekkürler, bu çok yardımcı oldu.
BZink

Daha önce resmim yok ama haklısın. Pencerelerin üstünde başlık yoktu.
BZink

1
@BZink - Güncellemeler için teşekkürler. Dün gece cevabımı 'düzeltme' terimini kullanarak yazdım. O zaman hangi kelimeyi kullanacağımı tartıştım. 'Düzeltme' çok agresif olabilir. İşi yapan marangoz, bölgenizdeki balon çerçeveli evlerde iyi bir deneyime sahipse, sözüne adil bir ağırlık koyup ona şüphe yaratacağım, ancak yine de uyuyacağımı söyleyebilirim daha iyi (ya da böyle bir incelikte) etli bir başlık ve jack saplamalarını 'her ihtimale karşı' keserse.
mike

1
Eski saplamalar orijinal çatıya sadece 2 feet daha uzanır. Başlangıçta mutfakta ikinci bir hikaye yoktu. Birkaç yıl önce bir saniye daha eklendi. Orijinal olmayan ikinci katın ek yükü, bu çerçeveleme işini yeniden yapmasında büyük bir faktördü. Dün pencereleri yeniden çerçevelemeyi bitirdi ve sağlam bir başlık ve taban plakasına kadar uzanan kriko saplamaları elde edebildi. Teşekkür ederim
BZink

3

TAMAM. Hepinizin iddialarında haklıydınız.

Düzgün çerçeveli bir pencerenin gerçekten temel resmi.

resim açıklamasını buraya girin

Yüklenici tekrar evinize adım atmamalıdır. O bir salak. İyi bir mazeret bile gösteremez. Ayrıca bu yanlış çerçeveleme tekniğinden daha kötüdür. Geçerli düzen hiçbir şekilde dik açılarda ayarlanmaz.


+1 "Yüklenici tekrar evinize adım atmamalıdır."
Michael Karas

Söz konusu ev, resminizde alt eşik olmadan balon çerçeveli olduğundan resminiz özellikle alakalı değil. Yüklenicinin bazı ekstra ahşapta çivilenmesi hoş olsa da, aslında yapısal olarak hiçbir şey yapmaz ve ev ilk inşa edildiğinde kullanılmazdı.
Zach

2

Resimlerinize baktığımda doğru bir şekilde yapılmadığını söyleyebilirim. Üzücü kısmı, çiviler açıkken doğru şekilde yapmanın çok kolay olmasıdır.

Gerçekten pencerenin üstünde ve altında iki kat üstbilgi olmalıdır. Her iki durumda da, başlığın uçlarından taban plakasına kadar bir yatak yüzeyine kadar uzanan saplamaların üstünde durmalıdırlar.

Pencerenin her iki tarafında da çift katlanmış saplama malzemesi bulunmalıdır. Her durumda varsa resimlerinizden net değil. Pencerenin her iki tarafında tam çift çiftli saplama malzemesine sahip olmama sorunlarından biri, geniş gövdeyi çivilemek için masif ahşap olmaması ve perde çubuğu askı braketlerine sıkıca vidalanması için bir yer olmamasıdır.


Tam kral saplamaları çalıştıramayacağını iddia etti çünkü eşik plakası yok. Mevcut saplamaların nasıl bağlandığını görmek için henüz tarama alanına tırmanma şansım olmadı.
BZink

1
Muhtemelen alt plaka olmadığını ve balon çerçeveleme ile tutarlı olacağını söyledi veya söyledi.
mike

Bu doğru. Alt tabak.
BZink
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.